Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagy gondot csinálok ebből a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy gondot csinálok ebből a pénzdologból?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyunk együtt a barátommal, ő 25 éves ffi, én 22 lány:) Nagyon jó a kapcsolatunk, már kezdettől fogva komolyan gondolkozunk a jövőt illetően. Én még tanulok egyetemen, ő viszont már dolgozik több éve és egész jól keres. Még mindig a szüleinkkel élünk, ez abból a szempontból fontos, hogy nem vezetünk egy háztartást, nem közös a kasszánk sem. A "problémám" itt kezdődik, amit lehet csak én fújok fel: mivel tanulok, nincs önálló keresetem, a szüleim csak arra tudnak adni amire szükség van (bérlet, alapvető élelmiszer), elég keveset tudok spórolni egy hónapban, de a karácsonyra már kispóroltam a pénzt:) A barátom pedig nem szórja a pénzt, de mindent meg tud venni amire szüksége van, és a márkákat is meg tudja fizetni, kocsit tart fenn.

Kicsit zavar ez a pénz különbség, amit már mondtam neki is, de azt mondta h ő megteheti, hogy engem meghív egy pizzára vagy bármi mást fizet nekem, azt mondja h ez a természetes, hisz én még tanulok, ő amikor tanult neki se volt pénze. Egyszer sem jön ki a boltból úgy, hogy nekem ne vegyen vmi apróságot, aminek örülök, de nem tudom viszonozni. Heti 2x készítek kettőnknek kaját, és ezt én viszonzásnak szánom.

A karácsonyi ajándék is szóba került, ő 20 ezres ajándéban gondolkozik, az ő ajándékának értéke 5000 ft lesz.Nagyon figyelmes a barátom, ezen kívül semmi probléma nincs:) Igazából nem probléma ez, csak úgy érzem eltart engem:/ csúnya szóval:/

Szerintetek? Köszönöm!


2011. dec. 12. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én 17 éve vagyok együtt a feleségemmel. Ő 10 éve GYES-en van már (sajnos beteg gyermek miatt), az ő bevétele kb. 58000 Ft, és haza hozok vagy 300000 Ft-ot havonta. Sose merült fel bennem, hogy eltartom a feleségemet!

Bár én még olyan nevelést kaptam, hogy a férfi dolga, hogy megkeresse a pénzt, a feleségnek meg, hogy összefogja és irányítsa a családot! Úgy érzem mindketten kivesszük a részünket a munkából a magunk módján. Persze ez még nálatok nem merül fel, mert tanulsz, de neked most ez a feladatod!

2011. dec. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bánomisén ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen normális barátod van, reálisan látja a helyzetet. Majd amikor már befejezted a sulit és neked is több pénzed lesz, te is más összegekkel tudsz számolni.

Egyébként meg egy ajándék nem attól szép és jó, hogy drága, hanem hogy örömet szerzel vele a másiknak.

Ne csinálj ilyesmiből ügyet, fölösleges :-)

2011. dec. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
akkor megfogadom a tanácsokat köszönöm:)
2011. dec. 12. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!