Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túl követelőző vagyok? Vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl követelőző vagyok? Vagy tényleg bunkó?

Figyelt kérdés
Nemrég volt a szülinapom, és a barátom mondta, hogy készül ajándékkal, de nem tudja időben odaadni, mert még nincs kész. Mondtam, h sebaj, készítsd csak. Izgatottan vártam, h mi lehet az, nem tudtam elképzelni, mit csinál, talán barkácsol? Erre leesett az állam, mikor odaadta: az egyik sorozatom 5. és 6. évadja kiírva DVD-re, és a "még készül" azt jelentette, hogy nem töltötte le... Nem kicsit csalódtam. Félreértés ne essék, NEM azt vártam, h költsön rám egy fillért is, de jobban esett volna, ha kivág egy papírlapot és ráírja, h boldog szülinapot, mert abban legalább láttam volna, h tényleg fontos vagyok neki... Ráadásul tudja, h torrentezem, szal nem lenne nagy etvasz letölteni nekem sem. Én vagyok túl követelőző? Ti nem akadnátok ki ilyenen? Kiírni egy DVD-t bármikor bárkinek szoktam, de azért a saját barátnak/barátnőnek szülinapi ajándékként...
2011. dec. 13. 03:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%

Hát elég fura ajándék, de most ezt kaptad tőle, és ő biztos jószándékúan adta.


"jobban esett volna, ha kivág egy papírlapot és ráírja, h boldog szülinapot, mert abban legalább láttam volna, h tényleg fontos vagyok neki"


Nem értem, ez miért lenne jobb. Így legalább gondolt arra, hogy melyik az egyik kedvenc sorozatod, meg talán azt szerette volna, ha könnyebben hozzáférj, meg legyen egyben egy DVD-n. Szerintem több figyelmet szentelt a dologra, mintha egy papírfecnit adott volna a lehető legszemélytelenebb (Boldog szülinapot!) felirattal...


"Ráadásul tudja, h torrentezem, szal nem lenne nagy etvasz letölteni nekem sem"


De ő úgy gondolta, megspórolja neked ezt a fáradságot, és letölti előre. Ha valami egyéb tárgyi ajéndékot kapnál, azt sem lenne "nagy etvasz" megvenned a boltban.


Szerintem itt most tényleg a "szándék a lényeg" kerül előtérbe, nem azt mondom, hogy minden idők legzseniálisabb ajándékötlete, de szerintem ne nagyon mutasd ki, hogy te semennyire nem értékeled...

2011. dec. 13. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én egy kicsit másképpen látom, mint az első hozzászóló.


Szerintem abszolút fantáziátlan "ajándék" egy kiírt sorozat (vagy bármi). Ebbe kb 0 energiát fektetett. Az, hogy tudja, melyik a kedvenc sorozatod, nem egy nagy varázslat.

Ha nincs pénze, inkább húzza meg a füledet és adjon egy nagy csókot, de ez így nesze semmi, fogd meg jól.

2011. dec. 13. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

úgy értettem, h kivág egy papírlapot, hogy abban legalább látom, h foglalkozik a dologgal, időt szán rá, és megcsinálja. de letölteni valamit, az a tök személytelen, egy kattintás és kész.

szándék a lényeg... sztem pont h nem akart foglalkozni az ajándékkal, ezért töltötte le. arról nem is beszélve, h az a sorozat kb 2004-ben véget ért, és tudta, h fanatikusan szeretem és az összes széria megvolt... szóval még csak arra sem figyelt, hogy mit tölt le...

én úgy érzem, DVD-t írni szülinapra kb olyan mint osztálykarácsonykor venni egy mikulásos bögrét valakinek: nem tudom, milyen ember és minek örülne, jó lesz egy bögre...

2011. dec. 13. 04:50
 4/16 anonim ***** válasza:

Ne elégedetlenkedj! :) Gondolt rád és a szándék a fontos.

Nálunk volt olyan, hogy én nagyon szeretem a krimiket, egyszer a férjem az összes CSI összes évadját letöltötte és odaadta meglepinek DVDn :D Nagyon örültem neki. Tudok én is letölteni, de így csak betenni kell és nézni.

2011. dec. 13. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
hát én megint máshogy látom. 74% os pontos választ adok.... de tudd, hogy régen 97% voltam. csak nem mindig jöttem fel. na szóval... ha már tudja azt6 h melyika kedvenc sorozatod az csak jó. Azt jelenti, hogy figyelmes, és észben tart téged. Ami csak jó, mert ha az én barátnőm nekem Simpson családos cuccot nyomatna, akkor az egekbe dicsőiteném :) Azmeg, hogy milyen ajándék... az olyan mint a szex; Nem a méret a lényeg, csak az, hogy jól tudd használni... tökmindegy milyen ajándékot kapsz, a lényeg az, hogy szívből adja, mert SZERET!!!azt is vedd figyelembe, hogy aká4r van " kapcsolata" akár nincs, a DVD sem filléres dolog már.. szóval ha azt vártad, hogy költ rád, akkor költött is. Persze, megértem, hogy mást vártál, ezért ez értéktelennek tűnik, de próbáld meg a jó oldalát nézni :) Egy kapcsolatban nem az a lényeg, hogy milyen ajándékot adsz a másik félnek :) --Chocky--
2011. dec. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
a pasik praktikusak :) ez legyen a legnagyobb gondod..
2011. dec. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Le merném fogadni, hogy a Jó barátok ez a sorozat. :-)

Bár a kérdés szempontjából ez nem túl hasznos.

2011. dec. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Akik szerint a szándék a fontos... Ez szerintetek milyen szándékra vall? :( A DVD kiírása tényleg olyan, hogy bárkinek, bármikor, bármit, ingyen és bérmentve. Nem ajándéknak való és kész!


Az meg a másik, hogy nehogy már attól legyen valaki figyelmes, mert tudja, melyik a párja kedvenc sorozata (valaki írta itt előttem, hogy ez dícséretes...)

Az szerintem alap, ha az ember ismeri a másikat. De a vágyait vajon ismeri-e? Akár a legtitkosabbat, leglehetetlenebbet?


Ajándéknak olyasmi való (ha mondjuk nem tudunk/akarunk rá költeni), ami személyes, ami jelképez valamit.


Mondok egy példát (he nem érdekel, ne olvasd el):

Van egy nagyon friss kapcsolatom, még csak másfél hónapja vagyunk együtt, de előtte már 1 éve jó barátok voltunk.

Tudom róla, hogy vannak közeli, elérhető vágyai (előléptetés, mert sokat dolgozik érte), vannak nehezebben elérhető, de azért még nagy szerencsével kivitelezhető álmai (egy DeLorean, egy vitorlás) és vannak az abszolút lehetetlenségek (pl. egy csillaghajó).

Én az utóbbit szeretném "kielégíteni" a szülinapján, a következőképpen:


[link]


Ez egy papírsablon, egy elég részletes makett. A papírt, a ragasztót és a nyomtatópatront leszámítva "ingyen van".

Élvezni fogom, miközben csinálom és abban is biztos vagyok, hogy kiugrik a bőréből, amikor meglátja :)

2011. dec. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

utolsó, egyetértek!

szerintem legyen már alap, hogy 1 év után tudja, mi a kedvenc sorozatom:/ 1 év után a másikat igen-igen kéne ismerni, és nem fogok tapsikolni, csak mert annyit képes volt megjegyezni, hogy mi a kedvenc sorozatom, de annyit már nem, hogy megvan az összes rész. DVD-t írni szülinapra szerintem nem ajándék, én nem érzem annak:( személytelen, abszolúte nem foglalkozott vele. legközelebb szülinapomra telepít egy vírusirtót? szívesen meglepem a párom azzal, hogy kiírok neki valamit, amire vágyott, pl filmet vagy valamit, de különösebb alkalom nélkül, nem szülinapra! úgy érzem, nem számítok neki valami sokat...

2011. dec. 13. 15:20
 10/16 A kérdező kommentje:

"Azmeg, hogy milyen ajándék... az olyan mint a szex; Nem a méret a lényeg, csak az, hogy jól tudd használni... "


ezaz, h nem tudom használni, mivel megvan már...


"tökmindegy milyen ajándékot kapsz, a lényeg az, hogy szívből adja, mert SZERET!!!azt is vedd figyelembe, hogy aká4r van " kapcsolata" akár nincs, a DVD sem filléres dolog már.. szóval ha azt vártad, hogy költ rád, akkor költött is. "

pont nem vártam, h költsön rám... nem vagyok gazdag, de azért egy DVD nem drága dolog. de amennyit ráköltött, abból vehetett volna egy képeslapot is... vagy egy kreatív hobbiboltban vmi fa dobozkát, amit lefest és kész az ajándék...

2011. dec. 13. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!