Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Állhat-e egy amúgy jól működő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Állhat-e egy amúgy jól működő kapcsolat útjába az eltérő családi anyagi háttér?

Figyelt kérdés

9 hónapja vagyunk együtt, rengeteg dologban egyet értünk, nagyon jól kijövünk, lángol a szerelem és közben mégis bármiről tudunk őszintén beszélni, kompromisszumokat hozni, egyelőre simán el tudom képzelni, h én vele le tudnék élni egy életet és a gyereknevelésben is jól egyet tudnánk érteni. Egy kis bibi van viszont. Én nem jövök módos családból, nem éreztem hiányát semminek, de tudom h a szüleim mindent meg is tettek ezért, és sok mindent nem engedhetünk meg magunknak, ami nekem már természetes. A barátom családja meg elég jómódú. Íme néhány különbség. Nekik nem okoz gondot étteremben ebédelni(nálunk ez max évente ha előfordul), színházba drága jegyeket vesznek, mi az olcsót, ahonnan nem látni mindent, de legalább eljutunk, mi egyféle dolgot teszünk a kenyérre, ők sajtot, sonkát, mindent felhalmoznak, nálunk nem kérdés h átmegyünk egy másik boltba, ha ott 50ft-tal olcsóbb a tej, és ha nem muszáj nem ülünk autóba. Ezek mind olyan apró dolgok, amik nekem természetesek, neki meg természetes az. Azt hozzá kell tennem, h a barátom nem otthon lakik, és a szülei nem adnak neki pénzt, magát tartja el, ha otthon van nyilván fizetik neki a dolgokat, de ő is megdolgozik a pénzéért. De az is furcsa nekem, mert nem keres sokat, és alapvető dolgokon spórolhatna, de nem teszi, mert megszokta, h ha a colát kívánja, akkor vesz. Pedig nem áll olyan jól, a hozzáállása ilyen, berögzült. Mit gondoltok h lesz nekünk közös életünk? Én nem akarok gazdag lenni,szeretek odafigyelni, h mire megy a pénzem, pedig nem vagyok spórolós, és amióta saját keresetem van én is megengedek magamnak némi luxust, de mégis egészen máshogy és másmennyit. Szerintetek nem állhat ez majd pár év múlva közénk, h egészen más anyagi körülmények között nőttünk fel?

21L(23F)


2012. jan. 3. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
nem!!akkora anyagi különbség nem hiszem hogy van ahogy itt leírtad a dolgokat és nem utolsó sorban nem ez határozza meg a szerelmet...ha közös terveitek vannak akkor meg pláne nem..hiszen ha közösen gondolkodtok ott már semmi köze a családnak a dologhoz hogy ki hogyan élt régen..
2012. jan. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha te spórolós vagy,ős pedig szórja a pénzt,akkor ebből nem lesz jó kapcsolat hosszútávon. Hacsak a párod nem látja be,hogy takarékoskodjon.
2012. jan. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ennyi különbség bőven belefér

úgyis új család lesztek

lesz stratégiátok a szűk és a bő napokra is

ez nem akkor a különbség



ha ő milliomos lenne, te meg a 9. gyerek a putrisoron, az már állhatna

2012. jan. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
azért szerencsére nem arról van szó, h szórja a pénzt. csak annyi, h neki egészen mást jelent, én fele annyi pénztől is elégedett tudok lenni, és mi lesz ha ő neki nem lesz elég jó ha szegényebb család leszünk mi együtt!?
2012. jan. 3. 20:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem ahogy más dolgokat ezt is meg tudjátok majd beszélni,sőt beszéljetek erről akár most is. Ha mindketten készen vagytok a kompromisszumra,és engedtek dolgokban nem lesz gond.Én alapvetően szegény családból jöttem,a férjem átlagosból mint kb. a tiéd lehet.Mi se egyeztünk dolgokon,nem feltétlen mert azt látta a férjem,hanem nem az a spórolós fajta,én meg nagyon.Például állandóan kapcsolgatom a villanyt utána,ha vásárolunk azt közösen kell,mert annyi felesleges dolgot megvesz(nasi)vagy ha felírok valamit 3-at is vesz belőle.És erre azt mondja később kell venni.Nehezen érti meg hogy van x forintod és nem hagyhatod a boltba.Tudsz majd rajta alakítani szerintem.
2012. jan. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem két ember a kapcsolat során képes összecsiszolódni. Egy hosszabb együttlét során az ember egy idő után észreveszi, hogy átvett a másik szokásai közül néhányat, vagy a szavajárását, ilyesmit. Szóval ebben a tekintetben is lehet kompromisszumot kötni.

Ha majd együtt éltek, ez könnyebb lesz, hiszen akkor együtt fogtok vásárolni, minden döntés közös lesz.

De azt ne felejtsd el, hogy nem mindenen kell spórolni és nem minden áron.

Szóval ha nem is minden nap, de alkalmanként meg lehet venni a kólát is, ha a párod azt szereti :)

2012. jan. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem találsz olyat aki mindenben pont olyan mint te, ha igen halálr aunod. Majd összecsiszolódtok
2012. jan. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!