Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lányok kb mennyi idő kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok kb mennyi idő kell mire ki mondjátok hogy szeretitek a pasitokat, illetve fogalmazni miért?

Figyelt kérdés

a tudjátok szót nem engedi, de az a kérdés hogy mikor tudjátok kimondani illetve megfogalmazni azt.


barátnőmmel nem rég vagyunk ugyan együtt, de én már nagyon szeretem, mindig próbálom hogy a lehető legjobb érezze magát, és jól is érzi magát. De nem tudja kimondani vagy kifejezni hogy én kellek neki, nem simogat vissza nem kezdeményez csókot, mikor megkérdeztem miért kedvel vagy van velem, nem tudta megfogalmazni.

Tudom hogy nem kéne ezen kibukni, mert idővel talán megnyíl, de azért jól esne, félek hogy nem kellek neki. Sokkal jobb nő mint akit megérdemelhetnék és bár velem van, félek nem tetszem neki.

Egy átlagos lányként, kicsit visszahúzódó és még ő is tapasztalatlan mint én.


2012. jan. 5. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Hány évesek vagytok?

Egyébként saját tapasztalatból kiindulva, én azért nem, mert félek, hogy csüngésnek, vagy nyaggatásnak veszi, és annyira lekorlátozom a végére, hogy azt vestem észre, hogy mintha teljesen egyoldalú lenne az ő részéről. Pedig nem.

2012. jan. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hm szerintem.. ha tényleg szeretem akkor magamtól kezdeményezek érintéseket, meg meg tudom fogalmazni! nálam ez így volt, ahogy egyre többet éreztem a barátom iránt egyre inkább merek és kezdeményezek. mondjuk az a legjobb ha úgy jössz össze valakivel, hogy már szereted..

amúgy még az lehet az oka, hogy nem akarja felfedni magát, tudja de nem akarja elárulni hogy mennyire szeret, mert az sebezhetővé tesz. ha mondjuk nem tudom biztosra hogy a párom szeret, vagy még is mennyit jelentek neki, nem adom ki magam, nehogy elbízza magát..

2012. jan. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez nálam másként működik, mert valaki csak akkor válik a "pasimmá", ha már első látásra beleszeretek. Na meg persze ő is belém. Én olyan típus vagyok, hogy ha első vagy max. második találkozáskor nem alakul ki semmi, akkor már nem is fog. Hézagpótlónak meg értelmetlen dolog bárkit is magam mellett tartanom.
2012. jan. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, a kimondásos rész lemaradt: amint érzem a különleges vibrálást kettőnk közt, kimondom.
2012. jan. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én addig sosem mondom ki, amíg nem érzem teljesen biztosnak a kapcsolatomat. A mostani párom már kb két hét után kimondta, amitől én teljesen elképedtem és nem is esett túl jól, vagy hogy is mondjam, mert úgy gondolom őszinte, mély érzéseket nem lehet ilyen gyorsan kialakítani! Azt pedig utálom, ha valaki üres szóként dobálózik egy olyan szóval, aminek igen is mély tartalmának kéne hogy legyen.

Ha nem tudunk találkozni, akkor szeretem ha online, vagy telefonba elmondja a párom, hogy szeret, mert sajnos ilyen szituban máshogy nem tudja éreztetni, csak szavakkal és ilyenkor jól esik. Ha együtt vagyunk, akkor viszont sokszor rászólok, hogy ne koptassa a szót, mert jelentőségét veszti. Én nagyon ritkán mondom ki, de ha még is, akkor annak súlya van nem csak számomra, hanem a párom számára is és én ezt szeretem. :) Már amikor összejöttünk megtudtam fogalmazni, hogy miért kedvelem, miért szeretem, de azt nem tudtam volna jószívvel, nyugodtan kimondani neki, hogy szeretem, mert még korai lett volna.


Számomra alap dolog, hogyha valaki a párom és szeretem, akkor kezdeményezzek én is érintéseket. Ki sem bírnám, hogy ott fekszik mellettem és én nem érinthetem meg, nem simogathatom, nem bújhatok hozzá kedvemre. :) 21/L

2012. jan. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Hát, bizony elég óvatosnak kellene lennünk a "szeretlek" szóval. Sokféle jelentése lehet, ezért ha helyesen akarunk kommunikálni, először meg kell bizonyosodni róla, hogy kimondott szavunk azt fejezi, ki, amit igazán akarunk, és a másik is ugyanúgy érti szavunkat. Mást jelent egy ovis szerelem, mást a diákszerelem és ismét mást a testi egyesülés vágyával motivált párkapcsolat. A legnagyobb különbséget viszont az a szerelem jelenti, amelyben a lényeget a nemi vágyon túl a hitvesi lelki egységben, a teljes önátadásában találhatja meg az ember.

Egy futó kaland során például csak a testi vágy, az erotikus szerelem fakasztja a vallomást, ami tulajdonképpen ezt jelenti: "annyira felizgultam jelenlétedtől, hogy szeretném kiélni rajtad vágyaimat". Egy szerelmes párnál, akik együtt járnak, már egy kicsit többet jelent a szerelem: "irántad való vonzódásom alapján a testi kielégülésen kívül érzelmileg is szeretném, ha kölcsönösen boldoggá tennénk egymást". Azokban a kapcsolatokban viszont, ahol nem elégednek meg az ingatag érzelmi kielégüléssel sem, hanem teljesen a másik mellett akarják elkötelezni magukat egy sírig tartó szerelemben, ott azt jelenti: "nem az a vágyam, hogy mindig boldognak érezzem magamat veled, hanem hogy életem hűséges küzdőtársását láthassam benned jó és balsorsban egyaránt".

A szeretet szóval és a szerelmi vallomással tehát nem szabad játszani. Életünk azon múlik, milyen jelentéssel mondjuk ki a "bűvös szót". Ez pedig nem kis felelősség, nem kis bizonytalansággal és félelemmel járhat. Először igazán tisztában kell lennünk céljainkkal és párunk céljaival. A szeretet teljességére kell törekednünk, ha többre vágyunk, mint a testi-érzelmi kielégülés. Csak ez lesz igazán méltó hozzánk, csak ez szolgálja családjaink, társadalmunk egészséges fejlődését. A felületes, alsóbb szintű szerelmi vallomások hazug és önző kapcsolatokhoz, jóvátehetetlen lelki sérülésekhez, életellenes hedonizmushoz vezetnek.


Ezek alapján tehát kérdéssel próbálok válaszolni:

Nem lehet, hogy Barátnőd másként képzeli az igazi szerelmet? Talán a testi-érzelmi vágyak mellett teljes elköteleződésről álmodik? Nem azért vár, mert megalapozatlannak tartja a komoly elköteleződést?


Persze, az is lehet, hogy korotok vagy személyiségetek miatt még nem látjátok át e dolgot, és nincs igazán szókincsetek a szerelem, szeretet tartalmának a kifejtéséhez. A fentiek talán valamit segítenek.

Balázs36

2012. jan. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!