Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vizsgaidőszaki feszültséget...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vizsgaidőszaki feszültséget hogy kezelitek?

Figyelt kérdés
Együtt élünk, barátom dolgozik,én pedig tanulok. Sajnos a mai napon is csak kb óránként egy puszit tudok adni neki,mert hétfőn,kedden és szerdán vizsgázok és arra tanulok,ő viszont egyfolytában azzal jön hogy nem szeretem és azért nem vagyok vele (másik szoba). Hiába mondm neki h azért vagyok a másik szobában hogy tanuljak, míg ő játszik a gépen vagy zenét hallgat, hajthatatlan. Nagyon idegesítő, pedig a tanulási szünetekben melegítek neki kaját,beviszem,utána elmosogatok és friss,meleg teát viszek be neki,aztán folytatom a tanulást. Ha ez a gondoskodás és puszi nem szerelem részemről,akkor mi? Egyszerűen nem érti meg hogy ha tanulni kell,akkor tanulni kell...előző vizsgaidőszakokban is volt ebből probléma,2 éve vagyunk együtt. Mit tegyek,mit tennétek a helyemben, Köszi! (back to learn)
2012. jan. 14. 16:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
én úgy, hogy nem húzom a vizsgákat mint a rétestésztát, hanem már több mint egy hete túl vagyok az összesen és így van egy hónap szünetem ;)
2012. jan. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Gratulálok neked,nem tudom hogy milyen szakon vagy,de nálunk a büfészakosok végeztek csak és mivel a közgázon nem ajánlanak meg még ötöst sem,ezért a beadandók,ZH-k UTÁN jönnek a vizsgák,nem pedig kiváltják őket. 12 vizsgám van,ebből 7-et csináltam meg eddig, nem tehetek pl szerintem arról sem hogy decemberben 1 hétnyi vizsgaidőszak volt csak a szénszünet miatt az egyetemen. Köszönöm, várom a további hozzászólásokat.
2012. jan. 14. 16:17
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A párod gondolom nem járt főiskolára és egyetemre sem...Ha tényleg ennyire nem fogja fel,mit jelent a vizsgaidőszak,akkor ott inteligencia bibik vannak:)


Mond el neki,hogy tanulnod kell,és ha ő nem akarja elfogadni,hogy diplomás szeretnél lenni,akkor ő az aki valójában téged nem szeret!

2012. jan. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom,én végzős vagyok,eddig mindig úgy csináltam,hogy igyekeztem már decemberben lerendezni a vizsgát,ha nem sikerült a megajánlott jegy,mellékesen nekem az volt a lényeg,hogy meg legyen,úgysem kaphatok ösztöndíjat,de így is egész szép átlagjaim lettek.2 év,2, félév végén született a kisfiam,és mellette is simán megcsináltam a vizsgáimat,nem büfészak. Most decemberben megcsináltam sz összes tantárgyat,kivéve 3at amit halasztottam az előző félévekben azt most januárba csinálom.Mellette gyereket nevelek,háztartást vezetek,készítem a szakdogám,tanulok nyelvizsgára,besegítek apukám cégénél,foglalkozom a férjemmel is,aki szintén tanul és dolgozik is.Ilyen problémám nem volt,együtt tanulunk,mármint egy szobában,ugyanis teljesen más karon vagyunk,viszont nem tanulunk napokat heteket folyamatosan,ugyanis nem is tehetnénk meg.De az első két évben is megoldottuk a tanulást,bulizást,főleg akkor volt egyszerű mikor 2.ban már együtt laktunk.

tartsál hosszabb szüneteket a tanulás között,ugyanis a folyamatos tanulás nem hogy használ hanem árt,mire eljön a vizsga idegbeteg,kimerült leszel,tarts 3-4 óra tanulás után 1-2 óra szünetet legyél vele,menjetek sétálni nézzetek filmet stb. jót fog tenni,vele is többet foglalkozol,és nem hülyülsz bele a tanulásba.

2012. jan. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk is voltak ebböl problémák! mi is együtt lakunk, én tanulok ő dolgozik. Nekem van mikor ő is segit tanulni, jobban megtanulom, ha neki elmagyarázgatom. Ilyenkor sokkal többet stresszelem magam mint álltalába! Es a steressz meg a feszültség legjobb levezetése a szex. Ha ki fáratam a tanulásban, és az agyam sem fog kellő képpen, az föl frissit. Szerinte a vizsga idöszakokban vagyok a legszenvedéjesebb. És igy ő sem érzi magát elhanyagolva. Ha együtt éltek, a gondoskodás rutin szerüvé válik! Ezért nem elékszik meg annyivel. Probáld ki ha müködik, nem veszitesz semmit. 4 éve vagyunk együtt ebböl 2 lakunk együtt. És az összes vizsgám álltalába szokott sikerülni, ugy hogy nem megy a vizsgáim rovására
2012. jan. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is januárba van a vizsga idöszakom, Romániában pl minden egyetemen elöször ZH, dolgozatok stb, és Januárban van a vannak a nagyvizsgák. Ugy hogy ha akarnám se lehetne decemberben meg. A szex vizsga idöszakban nálunk is be válik!! Sétálás meg mindennnel együtt, amit a fentiek irtak, mind bele fér. Lehet hogy a tanulási mododdal van a baj, én sem tanulok heteket a vizsgákra. Én is közgázat végzek.
2012. jan. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon függ attól, hogy milyen szakra jár az ember, mert ez szemét dolog mondani "nekem előbb meg vannak a vizsgáim és vagy 1 hónap szünetem"....ez nem megoldás mert pl én nehéz szakra járok ahol 90% os buktatásos tárgyak vannak ott mond hogy a vizsgaidőszak elején minden megvan.


Szerintem beszéld meg vele hogy tényleg értse meg szereted de most még bírja ki egy picit, mond hogy gondolja végig mit szeretne vagy mivel lepd meg vizsgaidőszak végén és ha neked is jó egyezz bele Így ő is várni fogja a vizsga időszak végét és te is. és ha lement akkor minden mehet a saját kerékvágásában.

2012. jan. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki azt írogatja hogy rendezd le hamarabb a vizsgáidat, meg hogy a tanulási módoddal van gáz stb stb. Szerintem meg a barátod egy emeletes b@rom, ha nem bírja ezt megérteni. Oké együtt éltek, a legnagyobb tanulás közepette is belefér este egy film meg egy kis szex, de ha napközben a tanulási szüneteidben kaját csinálsz neki meg kinyalod a segg_t kb, és még így is panaszkodik, akkor no comment. Valószínűleg tényleg nem végzett egyetemet ha ezt nem bírja megérteni.
2012. jan. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

PONTOSAN ugyanez a helyzet nálunk is, 2 éve vagyunk együtt is mi, és tisztára ilyeneken mennek a viták:(

én sem tudom hamar letenni a vizsgákat, mert itt sincs megajánlott jegy, nincs beadandó, és sokszor nem én választom meg, h mikor vizsgázom, hanem a tanár ad 1, azaz egy időpontot és csá. nincs javító sem, szal nagyon-nagyon kell teperni, h meglegyen.

kérdésedre a válasz: igyekszem beiktatni 1-1 napot, amikor nem tanulok, még ha kéne, akkor sem, és csak a barátommal vagyok. nem akarom, h egy hülye vizsga miatt a párkapcsolatom tönkremenjen. inkább kapjak 4est, vagy 3ast, de legalább a barátommal minden ok.

2012. jan. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem kevés vizsgám volt, de sokat készültem rá. Ezeket nem lehet siettetni. 3 vizsgára hagytam 1-1 hetet és még így is elég necces. Mondjuk igaz, hogy 5ösre hajtok. De télleg sok stresszel jár. Úgy oszd be az időd, ahogy neked jó. Minden szakon más. Van aki le tudja rendezni az egészet 1 hét alatt, de nem éri meg a sietséget az a 2,4-es index.


A barátod meg... nemtom mit mondjak róla. Nekem volt egy barátnőm még a gimi alatt. Nem voltunk sokat együtt. De nekem céljaim voltak, sokat tanultam. Ő meg nem csinált kb semmit. És folyton nyafogott, hogy minek tanulok ennyit, miért nem foglalkozom vele.


Nálatok még azt se lehet mondani, hogy elhanyagolod. Főzöl rá, megeteted. Tisztára, mintha az anyukája lennél. Nálunk is így van most, hogy anyukám hoz kaját, én tanulok, időnként gépezek, elmegyek edzeni, de nem kell magamról gondoskodnom.


Sok fiú örülne egy olyan lánynak mint te. Én pl mindig is olyan barátnőt akartam, aki megérti, hogyha elfoglalt vagyok és tanulnom kell és nem lesz nyűgös emiatt. De hallottam azt is, hogy "még jó, hogy nincs barátnőm, mert csak nem hagyna tanulni". Amúgy meg dolgozni sokkal könnyebb. De aki dolgozik az általában nem érti ezt meg. Azt hiszi, hogy olyan ez is, mint a meló. És az is a baj, hogy nyeregben érzi magát, mert ő dolgozik, ő hozza haza a pénzt, te meg csak tanulsz és tanulsz és úgy tűnik neki, mintha nem csinálnál semmit. Hát ha előző vizsgaidőszakban is baj volt belőle :S 2 éve együttvagytok... Az legalább 3-4 vizsgaidőszak. Nem tudom, hogy a jövőben mitől lenne ez más. Főleg, ha még tovább is akarsz tanulni majd.


Én a szüleimtől azt láttam, hogy aki tanul, az tanul és nem szabad b@szigálni meg támogatni kell. Legalábbis nekem ez a felfogásom.


Nem tudom, mit tanácsoljak. Talán megpróbálhatod átnevelni, de elég makacs és érzelmileg is fejletlen lehet. Felhozhatnád talán a kompromisszumokat vagy valami ilyesmit.


A durva az, hogy télleg rengetegen örülnének egy ilyen lánynak, mint te, aki gondoskodó meg okos is és vannak céljai. Neki meg pont ez jelent problémát.


Egyszer hallottam valami orvosi példát Csernus dokitól. Videóban vagy könyvben volt, már nem tudom. Mondta hogy volt egy srác, aki azzal kereste meg, hogy a barátnője, akivel együtt él, nem igazán fogadja el, hogy tanul. Vizsgára készült és ilyet szólt a csaj: "Ha nem jössz ide és nem nézed velem a tévét, akkor nem is szeretsz engem". Aztán aszem a srác kirúgta vagy már nem tudom mi történt. De úgy emlékszem, hogy a doki is "vérszívó g€ci"-nek titulálta a csajt. Nem akarok rosszat mondani a barátodról, de nekem ennyi alapján, amit leírtál, nem szimpatikus.


Am nekem is van még 1 vizsgám. Szal tudom milyen érzés. Hajrá és sok sikert!

21f

2012. jan. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!