Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom betegesen féltékeny!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kacsa10 kérdése:

A barátom betegesen féltékeny! Ennek mik a következményei?

Figyelt kérdés
Sziasztok! én azzal a nagy gonddal szeretnék hozzátok fordulni és segítséget kérni hogy betegesen féltékeny a barátom . Most mentem át új suliba (16évesek vagyunk) és több a fiú mint a lány. Nem értem miért féltékeny holott szó szerint nagyon rondák a fiúk . Állandóan hívogat hogy mit csinálok és ha meghall egy fiú hangot rámcsapja a telefont. Meg mindig azzal jön hogy őt már az is irritálja ha rámnéznek vagy esetleg hozzám szólnak. De hisz osztálytársak vagyunk azt meg nem tehetem meg hogy nem beszélek velük hisz 3éven keresztül velük leszek. Már nagyon kezd elegem lenni majdnem 1 éve vagyunk együtt és ennyi idő alatt már igazán bízhatna bennem. Hisz ugye tudjuk hogy egy kapcsolat alapja a bizalom. Kérlek segítsetek adjatok tanácsot mert félek hogy ezzel tönkre megy a kapcsolatom . ( ha lehet normális válaszokat. ) előre is köszönöm.
2012. jan. 17. 16:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ne rondazd le a fiukat a csavod meg ne betegezd le. Ha ez meg van targyalhatunk
2012. jan. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Vagy tűrsz, vagy szakítasz. Csak ez a 2 megoldás van.
2012. jan. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 zeronibble ***** válasza:

Csernusnak van két elég fontos könyve. Az egyik címe "A nő", a másiké "A férfi". Mindenkinek el kellene olvasni a neki megfelelőt, főleg a féltékenyeknek.


Bizalomról beszél a szája, de önbizalomról a hangja.

2012. jan. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
onbizalomhianyos a baratod....vagy pedig o csal teged! es ezert magabol indul ki, ez nem vicc. Figyelj oda, melyik lehet az. A te baratodat Te ismered. Te ismered a csaladjat, baratait, karakterjet. Ha furan vislekedik lehet o csal meg teged. Egyebkent meg nagyon fiatalok vagytok, lehet csak onbizalomhiany.
2012. jan. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélgess el vele erről és , hogy ez téged nagyon zavar és megijeszt , hogy ennyire féltékeny. Nem érzed jol magad ilyenkor és mond neki , hogy gondoljon bele a te helyzetedbe ,milenne ha te hivogatnád őt ,hogy mikor mit csinál.

ha ezek nem válnak be v más nem, dobd és keress egy olyat aki nem ennyire paranoiás

2012. jan. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 tevetke ***** válasza:

Miért ne mondhatná, hogy "betegesen féltékeny", hiszen tényleg az. Ez tényleg egy betegség, ami fejben dől el. A barátodnak valószínűleg súlyos önértékelési problémái vannak. Nekem is volt ilyen barátom és sajnos én magam is átestem egy ilyen nehéz időszakon. Én speciel elmentem pszichológushoz/ pszichiáterhez. Csak ehhez előbb az illetőnek saját magának kell belátnia, hogy vele valami nem oké...

23/n

2012. jan. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
először is köszönöm a válaszokat:) .. de az a baj hogy már erről nem 1x beszéltünk ..és mindig megigéri hogy megváltozik..de mindig ugyan ott kötünk ki :S
2012. jan. 17. 19:32
 8/14 tevetke ***** válasza:

6-os vagyok

Persze, hogy nem változtat, mert nincs radikális löket, ami miatt úgy érezné, hogy változtatnia kell tartósan. Ezek mindig így működnek. Ígérgetik, hogy máshogy lesz, de megint visszatér minden a régi mederbe, mert nekik így kényelmes. Kellene valami nagyobb változás, amitől érezné, hogy tényleg nagy probléma van és ezen elsősorban neki kell változtatnia, persze ehhez kell a te támogatásod is!

2012. jan. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
már volt úgy hogy szakítottam vele de mindig könyörgött megsajnáltam meg persze szeretem is ..és nem könnyű eldobni magamtól..de már tényleg tanácstalan vagyok..tegnap megmondtam neki hogy ha ezen nem változtat akkor szerintem ennek az egésznek már nincs értelme.. és akkor persze megint én voltam a rossz..körülbelül mindig azt várja hogy fussak utána..de mivel nem vagyok kutya és semmilyen állat így ezt biztos hogy ne várja :)
2012. jan. 18. 15:11
 10/14 tevetke ***** válasza:

Éreztesd is vele, hogy nem fogsz utána rohanni!! Mi az, hogy te vagy a rossz?!?! Az ilyennek nem szabad engedni!!! Attól, hogy kinyitod a kicsi szád és elmondod, hogy neked ez így nem jó, ne érezd magad rosszul! Sőt pont így lenne normális! Ha ő nem foglalkozik azzal, hogy neked ez rossz, akkor meg nem is szeret igazán... bár ez már így is gyanús, hogy inkább birtoklási vágya van.

Senki nem várhatja el, hogy egy olyan kapcsolatban legyél, ami neked nem jó! Aki ezért azt próbálja éreztetni veled, hogy rossz vagy meg gonosz, annak hatalmas gondok vannak fejben!!!

2012. jan. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!