Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehet legjobban "kiszűrni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet legjobban "kiszűrni" lehető leghamarabb, ha egy kapcsolatfóbiás pasival hoz össze a balszerencse?

Figyelt kérdés
Kapcsolatfóbiás az olyan férfi, aki a párkapcsolat előrehaladtával elkezd "bepánikolni" a hamarosan bekövetkező komolyabb szituktól. Ún. "bepánikolás" jön ki rajta, s hiába minden tökéletes és jó a kapcsolatban, a "pánikolása" következtében az addig, problémának nem számító dolgokat hoz fel, kötözködik, kritizál....:-( Pl. a barátnője másik városban él - ez eddig nem volt probléma, de már az....
2012. jan. 23. 13:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs kapcsolatfóbiás pasi, csak olyanok, akik nem szeretnek eléggé ahhoz, hogy komolyabban lekössék magukat melletted.
2012. jan. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Erről írtak könyvet - két pszichológus. Ezt olvastam el hétvégén. Nem rólam van szó:-)
2012. jan. 23. 13:48
 3/16 A kérdező kommentje:
2012. jan. 23. 13:50
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha már lefeküdtél vele, megkérheted, hogy legyen nála egy fiókod, otthagysz álladóra egy fogkefét, fésűt, és meglátod hogy reagál.
2012. jan. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az ilyen férfiaknak nincs hosszabb távú kapcsolataik. Újra és újra másik kapcsolatba keverednek.
2012. jan. 23. 13:51
 6/16 A kérdező kommentje:
Maradjon csak otthon!!! Én nem mosom a koszos zoknijait, a gatyáját!! :-)))
2012. jan. 23. 13:52
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó!!! Lehet, én is kapcsolatfóbiás vagyok, mert bizony olyan férfivel még nem találkoztam, akivel összekötném az életem házassággal:-))))
2012. jan. 23. 13:57
 8/16 anonim ***** válasza:
Első hozzászólónál a pont, ha valakit szeretsz, akkor nem leszel kapcsolat fóbiás, mert megéri feladni 1-2 dolgot a másikért, de ha a dolog csak az igények kielégítéséről szól, akkor lehet ilyenekre fogni ....
2012. jan. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A kérdésem nem kitaláció, ha már könyvet is írtak róla. A tartalmából:


Steven Carter, Julia Sokol: A férfi, aki nem tud szeretni



„Tökéletesek vagyunk együtt, mondta egy szép napon. És másnap már nem voltunk együtt."


„Sok nő szeretett vagy szeret olyan férfit, aki nem tudja viszontszeretni, aki az elköteleződéstől való félelmében ellene fordul, bántja vagy megfutamodik. Noha a jelenségről rengeteget írtak, a nők többsége továbbra sem érti a problémát, és fogalma sincs, hogyan kezelje. Még rosszabb, hogy sok nő azt képzeli, ilyesmi kizárólag vele történhet meg.

Azért írtam ezt a könyvet, hogy világossá tegyem minden hasonló cipőben járó nő számára: esete egyáltalán nem egyedi. A szóban forgó férfi nem csak vele bánik így, így bánt minden más nővel, akivel valaha dolga volt. Könyvemet forgatva nőolvasóm képes lesz tökéletesen megérteni, mi miért történik, mi rettenti el a férfiakat az elkötelezett párkapcsolattól, és miként vezet félelmük furcsa, zavarba ejtő, ellentmondásos viselkedési formákhoz. Fontosabb azonban, hogy a nő megtanulhatja, hogyan védekezzék.”

Steven Carter



Az A férfi, aki nem tud szeretni az első könyv, amely a bonyolult jelenkor páros viszonyainak elemzése közben a férfi kötelékfóbiájára hívja fel a figyelmet. A férfi-nő viszony dinamikáját megragadva keres magyarázatot arra a gyakori jelenségre, amelyet mindannyian jól ismerünk: a nő kész boldogan elköteleződni, a férfi azonban meghátrál, mielőtt a kapcsolat a fejlődés következő szakaszába érne.



Steven Carter és Julia Sokol interjúkra épülő könyve górcső alá veszi a férfi és a nő szerepét a legkülönbözőbb típusú kapcsolatokban. Ez az okos, világos és gyakorlatias mű segít idejében felismerni a kötelékfóbiára utaló baljós jeleket; felmérni a férfi félelmét – és hajlandóságát a változásra; elemezni a nő szerepét a helyzetben, és elkerülni a szükségtelen stresszt és szívfájdalmat.

2012. jan. 23. 14:02
 10/16 pqpqpq ***** válasza:

Uri betegseg

normalis embernel mondjuk ilyen nincs.

Ha en irnek egy konyvet pl. arrol hogy az esso felfele esik es nem le fele akkor miutan elolvastad mindenkinek azt magyaraznad be?

2012. jan. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!