Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy párkapcsolatnál mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy párkapcsolatnál mennyire számít az iskolai végzettség hosszú távon?

Figyelt kérdés

Nem úgy gondolom, h. nem jössz össze olyannal, aki kevésbé iskolázott nálad. Hanem úgy, h. hosszú távon ez nem mérgezi-e meg a kapcsolatot? Pl. lánynak diplomája van, fiú szakmunkás, és h. nem okoz-e ez problémát, h. mondjuk a fiút ez zavarja?

Nekem főiskolai diplomám van, jelenleg nincs párom, de nem is ez alapján választok. Szerintem ha megtetszene vki, és közben kiderülne, h. neki nincs diplomája, attól még természetesen lehetnénk egy pár. Én nem nézem le a szakmunkásokat, tudom, h. ők is értékes munkát végeznek. Na meg az intelligencia nem a papíron múlik, találkoztam én már nagyon buta, bunkó diplomással, és nagyon rendes, okos, normális szakmunkással.


2012. jan. 25. 08:25
1 2 3
 1/26 Macs1209 ***** válasza:
84%

Sok oka lehet, hogy nincs diplomája valakinek.


Attól még lehet okos, intelligens.

Én ez utóbbiak alapján választok, és kb nem érdekel a "papír".


31F

2012. jan. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
67%
A párkapcsolatban nem számít, ha a két ember között ezen nincs hangsúly. Van aki eleve "lenézi" az alacsonyabb végzettségűeket, de ez emberi gyarlóság. Ha a kapcsolat jó és egyik résztvevője sem ilyen mentalitású, akkor nem számít. (Nincs diplomám - pl. mert családi okok miatt nem volt lehetőségem államvizsgázni, a páromnak van kettő is.)
2012. jan. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam, én sem ez alapján választok. Csak érdekelne, h. milyenek a tapasztalatok, ha különböző iskolai végzettségű emberek élnek együtt (vagy vannak párkapcsolatban)
2012. jan. 25. 09:05
 4/26 anonim ***** válasza:
18%
Alapjában ott a hiba hogy már felmerült benned ez a kérdés holott párod sincs:S Ez gáz kislány ..
2012. jan. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
74%
Egyetemista vagyok, a páromnak szakmunkás végzettsége van. Életemben nem voltam ilyen boldog, mint mióta vele vagyok. Minden nap bátorít, hogy csináljam, mert tudja, hogy ezzel jót csinálok magamnak is és neki is. Én elmondhatom, örülök, hogy ilyen párom van, amilyen. Nekünk ez így jó, ahogy van. És nálam nincs ilyen, hogy buta, meg okos szakmunkás/diplomás. Sosem szeretett tanulni, mégis most csinálja a 3. jogsiját, reálisan tekint előre a jövőbe és nekem ez számít. Szeretem és kész:)
2012. jan. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
utolsónak: Jó ezt olvasni, köszi, h. leírtad. "És nálam nincs ilyen, hogy buta, meg okos szakmunkás/diplomás." Amit én írtam, azt sem feltétlenül az agyi szintre értettem. Hanem inkább a viselkedésre, tehát h. bután, bunkón viselkedik vki, az nem függ a papírtól, mert a diplomások is viselkedhetnek így. És szakmunkás is lehet teljesen normális, kedves, aranyos, stb.
2012. jan. 25. 09:56
 7/26 anonim ***** válasza:
70%

Egyáltalán nem gáz ez a kérdés, én sok szakmunkást és diplomást is ismerek. Egyszerűen azért, mert apám elég képzetlen ember volt, anyám meg diplomás. Láttam, hogy nem ugyanaz a kettő.


Én diplomás lettem, de sajnos egyetem mellett elég megalázó munkákat is végeznem kellett, hogy eltartsam magam.

A munkatársaim szakmunkás tanulók voltak, nem éppen az értelmesebbje, olyanok, akik általános iskolában 2-3-as jegyekkel vergődtek végig, a világról nem sokat tudtak, bár én nem voltam náluk gazdagabb, de szellemileg össze sem tudom őket hasonlítani az egyetemistákkal. Mondom ezt úgy, hogy az egyetemi évfolyamtársaimat sem kedveltem, mert nagyrészt gazdag vállalkozók, hivatalnokok elkényeztetett gyerekei voltak.

Szóval ismertem mindkét tábort, a szakmunkások lenéztek, mert egy jó egyetemre jártam, az egyetemi évfolyamtársak meg furcsán néztek rám, mert én voltam az, aki éjszakai melóból esett be előadásokra...


Én párt csak diplomások közül választanék, de azok közül is erősen kell válogatni, mert bár kellemesebb személyiségek, azért nem mind kiváló ember.

Egyszerűen az én gondolkodásmódom, életfelfogásom, a céljaim, szocializációm hozzájuk köt.

Biztos tudnék jófej, kedves, értelmes, odaadó, szerethető szakmunkással is járni, de még nem találkoztam köztük olyannal, aki bejött volna, pedig volt sokhoz szerencsém. Sokkal inkább olyanokkal, akiknek még a helyesírással is meggyűlt a bajuk, életvezetési problémáik voltak stb.

De csak azért, mert valakinek diplomája van, nem esek hasra tőle.


Meg még azt is hozzátenném, hogy nem mindegy, milyen diplomás. Egy jogász, orvos, közgazdász, villamosmérnök azért általában értelmesebb, mint egy óvónő, tanítónő, diplomás ápoló, művelődésszervező.

Hosszú távon számít az azonos végzettség, de nem csak az. Lehetnek kivételek, de azért az esetek nagy részében nem mindegy. Csak úgy nagyobb az esély az összhangra. Hasonló a hasonlóval.

2012. jan. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

# 5


Azért a jogsi inkább gyakorlattól függ, egy képesség, nem annyira tanulás kérdése.

Bár van elmélet, gyakorlat is benne, azért egy elég speciális anyag, nem lesz tőle művelt, széles látókörű az ember, csak vezethet buszt például. Az azért nem a tudományok csúcsa. 8 általánossal meg lehet szerezni bármilyen jogsit.

2012. jan. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos manapság a diploma már egyre kevésbé jelenti azt, hogy az illető intelligens. Én is ismerem mindkét tábort, szakmunkás/diplomás de tapasztalataim szerint a szakik jóval sötétebbek, és többnyire agresszívebbek, kötekedősek. Ugyanakkor a diplomások között is nagyon sok ostoba ember szaladgál.Bár én sem kezdenék olyan nővel, akinek nincs legalább diplomája, még ha ez sértően hangzik egyesek számára. Bár ez egyik régi csoporttársamnak van diplomája, a barátjának meg szakmunkáspapírja és mégis együtt élnek. Ez sztem emberfüggő, és hosszú távon számít is, mert az egyik fél elnyomja a másikat.
2012. jan. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Ha diploma nem is, de legalább érettségi legyen. Hidd el, hogy hosszú távon problémát fog jelenteni. Ha nem neked, akkor neki.
2012. jan. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!