Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagy valószínűséggel a barátnő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy valószínűséggel a barátnőm (élettársam) terhes, nagyon rosszkor jönne a baba. Mit a megoldás?

Figyelt kérdés
A fogantatás körülményeit nem részletezném, a lényeg, hogy jó sansz van a babára. Én 25 vagyok, Ő 23, utolsó éves egyetemista. Nekem van munkám, van saját lakásunk, de úgy érzem, hogy anyagilag még nagyon nem vagyunk készen egy gyerekre, pláne úgy nem, hogy Ő még nem is dolgozott és akkor egy ideig nem is fog. Sokszor szóba jött a baba gondolata, de én sosem vettem ezeket komolyan, hiszen még nagyon fiatalok vagyunk. Most viszont a terhesség puszta gondolatától a barátnőm teljesen kivirult. Nem akarok rossz döntést hozni, nem vagyok abortusz párti, de logikusan végig gondolva a dolgokat, valahogy ezt akarom beadagolni neki. Esetleg valami tipp/ötlet? Gondoltam, hogy családtagok (szülők) bevonásával leülünk és 100%-os biztatás mellet beszélem ezt meg vele, de egyenlőre nem merem.
2012. jan. 25. 20:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%

hát a baj nem kicsi!


nem volt munkálya alig fog kapni valami juttatást szinte semmit maj családi pótlék az jár...te meg gürcölhetsz egész héten reggeltől estig h a számlákat fizesd az ételt italt, és egy baba kib@szott drága!!


ha meg akarja tartani akkor azon kéne gondolkodni h haza kéne költöznie!

2012. jan. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

DE! talán egy teszt nem ártana nemde???


vagy nőgyógyász...

2012. jan. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, péntekre van időpontja, akkor lesz 100%. A tesztről ma én beszéltem le, mondván az nem biztos és nem mellékes, hogy péntekig van időm felkészülni és nem ma kell hírtelen előállnom az ötletemmel.

Nem akarok arra a sorsra jutni, amit a 2. mondott. Még simán van erre 3-4 év, amikor terveim szerint sokkal biztosabb anyagi lábakon fogunk állni, akkor már gond nélkül bevállalható lenne egy baba, de most még nem.

2012. jan. 25. 20:33
 4/14 anonim ***** válasza:
49%

2. és 3. vok :)


igen sejtem.....


3 ismerősöm járt így közülük 2-en szét is mentek emiatt....

(amúgy tudod gondolom h manapság egy gyerek az nem összetartó erő,persze attól még az apa szeretheti a gyermekét ha nem maradnak együtt)


De igen!

Amúgy jól gondolod!


DE! ti is hibáztatok amiben te is hibás vagy, hogy ha terhes! mert gondolom nem mástól terhes HA terhes....


De, igen, végig kell gondolni, hogy HOVA születik az a gyerek....egy bizonytalan kapcsolatba, vagy lakásba vagy albérletbe ahonnan bármikor kitehetnek..

- ha nincs pénz akkor a gondok tetőződhetnek nagyon!



jajjj sokan nyomják a dumát, hogy ha boldogok az mindent megold meg ha szeretik egymást...na persze! és majd a szeretet fogja kifizetni a számlákat az albérletet, a szeretet vesz majd ruhát pelenkát tápszert a babának.....


Végig kell gondolni hogy odaköltöztök egy szülőhöz vagy fent tudod tartani a családodat.


PERSZE NEM BIZTOS H TERHES! Drukkolok h ne legyen az!

2012. jan. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%

Két lehetőség van:


1. Abortusz = tönkre teszed a barátnőd álmát, lelkileg padlóra küldöd (azért egy ilyet nem könnyű megemészteni), valószínű, hogy a kapcsolatotoknak is lőttek. Jobbik esetben hazaköltözik és megtartja, felneveli egyedül, szülői segítséggel, akkor meg te leszel egy lúzer, aki nem volt képes felnevelni egy gyereket.


2. Megtartjátok = azzal járna, hogy fel kellene nőni és felelőséget vállalni. És annyi azért nem hiszem, hogy szörnyű a helyzet. Egy évig kellene kibirni, utána nagyszülőkre már lehetne hagyni, így a barátnőd is el tudna menni dolgozni. Mellesleg ktlem, hogy a szüleitek em támogatnának minden módon, ahogy csak tudnak titeket. Mellesleg, ha már van saját lakásotok akkor csak nem a nulláról kezditek egy gyerekkel a nyaatokon. Ismerek olyanokat, akik albérletben laknak, a pasi munkából rohan haza vigyázni a gyerekre, hogy a csaj tudjon lemenni dolgozni és így váltogatják egymást. Mégis jól elvannak.


Ne a körülményekre fogd, egyszerűen inkább csak vald be, hogy nem szeretnél tőle gyereket.

2012. jan. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

2.-3.-5.! :)


Látod a barátnőm is ugyanazt mondja, amit te említettél, hogy mit mondanak mások. Szerinte ez a baba rengeteg pozitív változást hoz majd az életünkbe ( többek közt a házasság), de arról nem beszélt, hogy milyen körülmények közé születne bele ez a gyerek.

A "terhesség" pusztán annyiban az én hibám, hogy hibás óvszert emeltem le a polcról, ugyanis az szakadt ki, amit csak másnap estefele vettem észre.

Jelenleg az én fizetésem elég rá, magamra meg egy lakás fenntartására (a lakás nem nagy szám: 1,5 szobás panel lakás) Ja a szülei szponzorálják havi szinten némi "zsebpénzzel" de nem viszik túlzásba. Hosszú távon biztos, hogy nem bírnám, és biztos, hogy rengeteg dologról kéne lemondanom. Ő sajnos ezt még nem érti, teljesen leszállt az agyára a rózsaszín köd. Mivel még nem biztos, így szerintem még nem tudatosult benne ennek a dolognak mekkora a súlya és felelőség értéke.

Mindenesetre köszi a jó kívánságot, én is ebben bízok :)

2012. jan. 25. 20:53
 7/14 anonim ***** válasza:

(az 5. válaszoló másvalaki :) )


De amúgy ha egy nő terhes akkor előnti őt boldogsághormonnal úgymond! Szóval kevesen vannak úgy h jujjj elvetetem...és ilyenkor kevés nő gondolkodik úgy hogy életszerűen.


sok fiatal lány van aki ezt nem gondolja végig, mert azt gondolják jajj de édes cuki aranyos tünemény milyen jó lesz babázni meg öltöztetni meg etetni......


ja! csak hogy ez nem ebböl áll!


De reméljük nem terhes, mert jobb lenne mind a kettőtöknek....persze szülők nélkül nehéz lenne de gondolom csak segítenének....

2012. jan. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

6.!


Én egy szörnyen laza életet élek a minden napokban. Én semmilyen mértékben nem állok erre készen! A barátnőm is még szinte gyerek. Most ellavírozgatok, szerencsére nincsenek anyagi gondjaim, kényelmesen élek, de nincs is semmi megtakarításom! Ha most kéne berendezkednem egy baba érkezésére, akkor nagyon sok mindentől meg kéne válnom és így is csak hiányosan tudnánk erre felkészülni.

Abban biztos vagyok, hogy semmilyen körülmények között, nem hagynám őket egyedül. És abban is biztos vagyok, hogy nem tudnék megadni mindent a gyerekemnek, nem akarom, hogy bármiben is hányt szenvedjen, most pedig szenvedne jócskán. A szüleim biztosan támogatnának ha ide kerül a sor, abban viszont egy cseppet sem vagyok biztos, hogy a barátnőm szülei is támogatnának-e, elég rossz a szüleivel a kapcsolata. Ha a barátnőm is lehúzna pár évet a szakmájában, már az is hatalmasat lendítene a helyzetünkön. Röviden szólva, kicsit hülyén hangzik, de ez a baba egy csapásra vágná tönkre az álmaimat, amik megvalósításán már hosszú évek óta dolgozok. Gondolom látszódik, hogy mennyire pesszimistán látom a helyzetet, a barátnőm az én egyenes ellentétem :/

2012. jan. 25. 21:07
 9/14 anonim ***** válasza:
62%

Ember! Szerinted később sokkal jobb lessz? Ebben a világban nem érdemes a jobb időkre várni, mert nem jön el. Mikor ha nem most?

Addig jó, amíg fiatalok vagytok, egészséges babához is nagyobb az esélyetek. Ne legyél önző.

Szerintem te csak kétségbe vagy esve, hogy elmúlt az életed egy korszaka(a "nagyon fiatal" egy 25 évesre, de még egy 23 évesre sem annyira igaz, sajnálom).

Ez van.Tudom milyen ez az érzés.

Én azt mondom, gondoldd végig.

2012. jan. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

"Én egy szörnyen laza életet élek a minden napokban."


És ezt nem akarod feladni. Hát öregem sajnálom szegény csajt, hogy egy ilyen önző gyökérrel hozta össze a sors. Ha fontosabb a szórakozás, a kötetlenség, stb a közös gyereknél a barátnőddel, akkor inkább ásd el magad. Te nem akarod feladni a mstani életmódodat, de a barátnődtől elvárod, hogy menjen abortuszra és ő adja fel az álmait. Inkább köpd magad szembe, mert szánalmas vagy.

2012. jan. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!