Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagy valószínűséggel a barátnő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy valószínűséggel a barátnőm (élettársam) terhes, nagyon rosszkor jönne a baba. Mit a megoldás?

Figyelt kérdés
A fogantatás körülményeit nem részletezném, a lényeg, hogy jó sansz van a babára. Én 25 vagyok, Ő 23, utolsó éves egyetemista. Nekem van munkám, van saját lakásunk, de úgy érzem, hogy anyagilag még nagyon nem vagyunk készen egy gyerekre, pláne úgy nem, hogy Ő még nem is dolgozott és akkor egy ideig nem is fog. Sokszor szóba jött a baba gondolata, de én sosem vettem ezeket komolyan, hiszen még nagyon fiatalok vagyunk. Most viszont a terhesség puszta gondolatától a barátnőm teljesen kivirult. Nem akarok rossz döntést hozni, nem vagyok abortusz párti, de logikusan végig gondolva a dolgokat, valahogy ezt akarom beadagolni neki. Esetleg valami tipp/ötlet? Gondoltam, hogy családtagok (szülők) bevonásával leülünk és 100%-os biztatás mellet beszélem ezt meg vele, de egyenlőre nem merem.
2012. jan. 25. 20:20
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

11.!


Persze sejtettem, hogy egy ilyen kérdés/téma néhány embernél kib@ssza a biztosítékot. Sajnos nem vagyok abban a helyzetben, hogy teljesen mindegy legyen.

Drága barátom! Voltaképpen te mit is vetsz az arcomba?

Nem akarom feladni a mostani életem? Persze hogy nem! Miért akarnám? De nem is azt mondtam, hogy soha! Most nem (szívesen). Akárhogy is lesz, nem fogom beleerőltetni egy olyan döntésbe, ami neki nem jó. Logikusan végig gondolva: van egy picike lakásom, ami egy idő után alkalmatlanná válna gyereknevelésre, mert kicsi az élettér, van egy állásom ami éppen annyit fizet, hogy magamat és a barátnőmet kényelmesen fenntartsam és PONT! Ennyi! Akárhogy is nézem ez kevés. Ez nem önzőzés, mert első sorban a MI és nem az ÉN jövőm a tét. Tessék ezen elgondolkodni és csak utána írogatni hozzászólások! Mert, amit te írtál, az hülyeség is és felesleges is!

2012. jan. 25. 21:39
 12/14 anonim válasza:
49%
Nem felesleges, a kényelem szint mindig lejjebb csökken egy gyerekvállalással. De ha sikerült figyelmetlenül szeretkezni, akkor ne a gyereket ölessed meg miatta. Meg tudnátok oldani, csak kellene egy kis önbizalom és felelősségvállalás. Nem lesz leányálom, viszont amit egy gyerek viszonoz, az felbecsülhetetlen. Ha meg elvetetitek, örökké ott lesz előttetek, hogy igen, elvettem az első gyerekem életét mert épp nem a legkomfortosabb időpontot választotta...
2012. jan. 26. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Hála az Istennek nem következett be az amitől féltem :) A barátnőm kissé le van törve, de inkább most szomorkodjon, mint pár év múlva, hogy a gyereknek nem telik cipőre és várni kell a postást zsömlére való miatt. Két dolog biztos:

1.: Életem 3 legrohadtabb napjai voltak, amikor csak várakoztam totál bizonytalanságban, egyik szemem sírt, a másik nevetett, de inkább csak sírt.

2.: Tuti, hogy ha legközelebb lesz bármi hasonló problémám nem osztom itt meg, mert annak ellenére, hogy zömében normális válaszadók voltak, azért volt egy-két tahó, akik miatt rendesen rácsavarodtam a témára, akik mégszarabbá tették ezt a három napot.

Sebaj! Ez volt a tanulópénz. :)

Minden jót!

2012. jan. 29. 23:57
 14/14 anonim ***** válasza:

Jézus mária! Lehet már kicsit eltelt az idő a kérdés felett, de ez felfogás valami irtózatosan kib.szta nálam a biztit.

Úgy hogy én jelenleg egy 20 éves nő vagyok, aki azon döntés előtt áll, hogy vetet vagy sem.

Semmi felelősség vállalás, sem logikus gondolkodás nem volt itt a kérdezőtől. Már bocsánat!


Egy megszületendő gyerek nem azt fogja számolgatni, hogy mikor a legideálisabb a fogantatás, vagy mikor kényelmes a pénz mennyisége . A pénz eleve egy változó egység, sosem lesz 100% ugyanannyi a zsebben, mint évekkel ezelőtt.

A másik ami most eszembe jutott, hogy minden egyes szavad konkrétan csak kifogás volt a baba ellen, semmi ÉSZÉRV.

Nekünk sem ideális sem anyagi, sem lakhatási, sem semmilyen szempontból a helyzetünk mégis úgy állok hozzá, ha akarjuk megoldjuk.

Mellesleg nem muszáj azt a 3 évet otthon tölteni, van bölcsőde, mellette el tud menni dolgozni.

Ha nem veteti el, hanem örökbe adja, az is sokkal jobb megoldás lett volna, mind fizikai egészség, mint lelki egészség szempontjából. Egy vetetés akarki akármit mond nagy lelki súllyal jár, és nem mellesleg a később születendő gyermeknek a túlélési esélye is kisebb, akármikor elmehet, sőt annak a rátája is nagyobb, hogy valami betegséggel születik.

Vannak nyílt örökbe adások, ahol elvileg nyomon lehet követni valamennyire a gyerek életét.

Könnyebb lenne azzal a tudattal élni, hogy él a gyerekem, mint azzal hogy mi lett volna, HA..


És én személy szerint egyetértek azokkal a hozzászólókkal akik szerinted, kérdező, "tahó"-k voltak. Ők legalább reálisan átlátták a helyzetedet.

Az pedig, hogy Te nem bírod lenyelni más véleményét/meglátását és csak azokat fogadod el akik egy véleményen vannak veled, hát iszonyúan tudlak sajnálni!

Mellesleg nem vagyok sem abortusz ellenes sem mellette, mindenki saját felelőssége, csak hát írt gyakorin azt látom, hogy a pasik azok akik mindig felteszik a kezüket, hogy hát ezt nem, még így még úgy, és nincs megoldás.

Na mindegy, én örülök, hogy nem is fogant meg az a gyerek.


További szép napot!

2023. nov. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!