Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Beijedtem volna az összeköltöz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beijedtem volna az összeköltözéstől?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel párom bal lábbal kelt fel, ezért nekem sem volt olyan húde jó hangulatom. Aztán ebédnél párom apukája felvetette a témát, hogy ha szeretnénk, tavasztól beköltözhetünk az egyik albérletükbe.

Már olyan régóta tervezzük ezt, de valahogy most így szembesülni vele, nekem furcsa érzés volt...


Azóta teljesen megzakkantam! Folyamatosan kattog az agyam, hisztis vagyok, levert. Mint egy kis lány! Már magamat idegesítem ezzel. Párom sem tud velem mit kezdeni, de én sem magammal mert nem értem mi a gondom.


Nyilván rengeteg kérdés felmerült bennem ezzek kapcsolatban. pl félek attól, hogy mindent nekem kell majd ott csinálnom mert párom rettenetesen rendetlen. Aztán meg a pénz, mert egyéni fizetésem nincs(egyetemen tanulok, mellette nem is tudok dolgozni), így apám támogatására szorulnék, albérlet ügyben, azt meg ugye nem szeretném.


Szóval egy szó mint száz azóta teljesen hisztis lettem, folyamatosan a gondok járnak az eszembe, páromban is csak a hibát keresem.... és szeretnék ez ellen valamit tenni. Mások hangulatára is rányomom a bélyeget ezzel...


Mi történik velem? Elképzelhető hogy nem tudom ezt a helyzetet hogyan lereagálni aztán ilyen hülye nőként viselkedem? Hogy reagáljam le? Ti mit szóltok?


23/l



2012. jan. 26. 13:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Ez normális ha megvagy kicsit szeppenve az összeköltözéstől,mert most a jövődön töprengesz.

Próbáljátok meg a pároddal megbeszélni a dolgokat pl.:

egy héten át éljetek beosztással,hogy ki takarít,ki mosogat, csak hogy kivegye ő is a részét ezekben a dolgokban.

A beosztást közösen írjátok meg,amit kitehettek a hűtőre.

Ha betartja ő is meg te is a beosztást,akkor a saját házatokban sem lesz gond azzal,hogy kivegye ő is a részét a házimunkákban.Ha viszont nem tartja be,akkor mondd meg neki,hogy ameddig nem lesz legalább egy kicsit rendszerető, nem megy neked az összeköltözés.(ez rosszul fog neki esni egy kicsit,de ha szeret,mindent megfog tenni azért,hogy összeköltözhessetek)Kitartást nektek! :)

2012. jan. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Igen, tudod én olyan magasra emelem magamat(mert királylány vagyok), hogy szóba sem állok azokkal akik havi 500e. alatt keresnek és nincs minimum 5 diplomájuk.....


Nem tudtam hogy ha azt írom hogy egyetemista vagyok, 23 éves fejjel, akkor az ennyire feltesz az elit lakosság köreibe... de... ezt jó tudni...


Esetleg válaszolna olyan is aki ért az élethez, és nem csak a szája nagy?

2012. jan. 26. 13:32
 3/19 A kérdező kommentje:
Mempike nagyon hasznos volt a válaszod! Köszönöm!
2012. jan. 26. 13:33
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom nagyon gondold meg ezt az egész összeköltözősdit! Én a barátommal lassan 6 éve együtt vagyok.3 év után összeköltöztem vele én hülye jó meggondolatlanul.Én 23 éves lány vagyok ,ő meg 30 éves srác.Amióta összeköltöztünk csak a veszekedések vannak mivel ő nem segít semmibe,nekem kell mindent rendben tartanom.23 évesen főzök,mosok,takarítok.Ő is iszonyat rendetlen!Nálunk ez az albérlet dolog úgy van,hogy anyukám házában lakunk,mert anyukám a barátjánál lakik.Albérletet nem kell fizetnem ,mert ugye anya lakása,de a számlákat azt igen.Iszonyatosan nehéz ennyi idősen kifizetni mindent,főleg hogy nagyon hamar felkelett hogy nőjek ehhez.Azt viszont ne nézd az összeköltözésnél,hogy mennyi ideje vagytok együtt,mert én is azt néztem,hogy hú már 3 év és akkor már mehet minden ,de agyban még azért nem voltam egyáltalán erre felkészülve!Most ott tart a kapcsolatunk,hogy lehet szét megyünk,mert mindent elrontottunk az összeköltözéssel.De úgy dönts ahogy érzed,mert lehet hogy nálatok meg minden jól alakul!De ha én visszaforgathatnám az időt biztos nem lett volna az összeköltözés!!!!!!!!!Remélem tudtam valamit segíteni!
2012. jan. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
46%
Szívesen :) nem is mondom el hány éves vagyok,mert meglepődnél, de nagyon értek a jövőhöz,és a további élet tengetéséhez.
2012. jan. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%

mempike annyiban nem adott hasznos választ, hogy pl. ha elém tesz egy nő ilyen listát, hogy mikor mosogssak, mikor takarítsak, abban a pillanatban rúgom ki páros lábbal.

De mondjuk én olyan vagyok, hogy ha mosatlant látok a konyhában, akkor elmosom, ha észreveszem, hogy lejárt a mosógép kiteregetek, ha úgy érzem kosz van körülöttem, kitakarítok, stb.

Szóval ha a párod önálló életet akar veled élni nőjön fel hozzá. És régen rossz, ha egy felnőtt férfit egy nőnek kell irányítani egy listával, hogy milyen is az önálló élet. Így nem csodálom, hogy meg vagy ijedve.


Egyébként meg egyetem mellett lehet dolgozni, elég sok példát tudok rá ...


De valóban nem kis döntés egy összeköltözés. Szerintem akkor jött el az ideje, ha mindketten úgy érzitek, hogy megy a másikkal együtt és anyagilag meg tudjátok oldani. Addig nem szabad, mert konfliktus lesz belőle.

2012. jan. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen érthető, ha nincs önálló jövedelmed, akkor nem hiszem, hogy a szüleidet kellene azzal terhelni, hogy az apósod zsebét tömjék még albérleti díjjal is, meg a rezsit is fizessék rád.

Mindennek eljön az ideje, a mai fiatalok később repülnek otthonról ki, mert egyetemre járnak (ami nagyon helyes) és nem vállalnak korán gyereket.

Ha a párodban vagy bizonytalan illetve az érzelmeidben, akkor arra is jó megoldás lenne, ha nem költöznétek össze egyelőre.

Kezdj el dolgozni diploma után, teremts meg a feltételeidet először.

Addigra sok minden letisztázódik majd.


Egyébként is a barátod apja vetette fel a témát, nem a barátod rágja a füledet, hogy most már ideje összeköltözni.

Lehet egyelőre nemet mondani, akinek van esze, az meg fogja érteni.

A barátod meg addig megtanulhat házimunkát végezni, mert az úgy nem mehet, hogy te fogsz mindent csinálni az új otthonotokban.

Szóval szerintem még nem időszerű az összeköltözés.

2012. jan. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
46%

Én arra céloztam a beosztással,hogy ha együtt írjátok meg, akkor szabad döntéséből választhatná ki hogy melyik nap milyen dologra van ideje,meg energiája is.Az ha ő nem csinál meg semmit sem a ház körül(ahol most vagytok, nem jelenti azt hogy nem fog megváltozni.Most nyugodj meg,mert ez nagy döntés,és sok áldozattal jár.Ha az én tanácsom mellett döntesz,akkor megosztok valamit veled:

az élet olyan mint egy forgatókönyv.Néha átírhatod,változtathatsz rajta, de a vége mindig ugyanaz:Boldogság,amit más emberekkel tudsz együtt elérni.

vagy: Az élet elő van írva,mint egy recept.Nem mindenki csinálja ugyanazt,csak hogy a végeredménynek ugyanaz jöjjön ki,de aztán valami jó sül ki belőle! ;)

2012. jan. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem benned van a félsz, a sok kétely, hogy valjon hogyan hat ez a kapcsolatotokra.

Viszont azt nem írtad, hogy mióta vagytok együtt?Mert nem mindegy, hogy féléve, vagy 2éve...


Egyébként szerintem nem jó ötlet, hogy az ő apjáéknak a lakásába költöznétek.Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ha bármi van, neked kell onnan elköltöznöd,míg a párod ott maradhat és élheti tovább az életét.Szóval te leszel kiszolgáltatott helyzetben.Plusz lehet a szülei mégjobban beleszólnának a dolgotokba, hisz te vagy az aki nem rokon, hanem csak beköltözik a lakásukba!


Más.Anyagiak.Apukádnak is gondolom nem kis teher lenne,ha utánad kellene fizetnie egy csomó mindent,csak mert össze akartok költözni. Úgy lenne az igazi, ha már dolgoznál és tudnál gyűjteni némi pénzt,akkor mindenki egálba tudna beleszállni a dolgokba.

Szóval szerintem még várj!Picit még csillapodnak az érzéseid,kitisztul a fejed és rájössz, hogy jobb ha még vársz vele...

2012. jan. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

pqpqpq, a "teccik" az helytelen, ugyanis "tetszik" a helyes szó.

A másik meg hogy ha van válaszod a kérdésemre, akkor szívesen látom a hozzászólásodat(ha pozitív ha negatív a válasz) de a provokálás az kit érdekel? És ha ekkora élettapasztalatod van, akkor nem értem, hogy miért nem a témával kapcsolatban írtál, miért azon lovagolsz hogy egyetemista vagyok? Ha nincs építő jellegű hozzászólásod akkor megkérlek, hogy ne írj, mert fölösleges és a moderátorral fogom töröltetni.


Elgondolkodtató a többiek válasza.... És igen, én is nagyon át fogom gondolni. Én azt érzem most, hogy amíg nincs fix munkahelyem addig nem szeretnék belevágni ilyesmiben, mert az hogy csak a párom dolgozik és ő fizeti a számláinkat(vagy apucitól kérek minden hónapban) az számomra nagyon megalázó helyzet lenne.

2012. jan. 26. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!