Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párok! Melyikőtök az iskolázot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párok! Melyikőtök az iskolázottabb? Észrevehetően?

Figyelt kérdés

Megszólják miatta valamelyikőtöket?

Nálunk én vagyok a diplomás, páromnak egy érettségije van. A munkahelyén a kollégái nem egyszer jegyezték már meg neki, hogy na mi van, nem érzed cikinek, hogy a nőd iskolázottabb?

Ez már nekem fáj, mert szegénykém már olyanoktól fél, hogyha elvégzem a mesterszakot is (mert tervben van pár év múlva) akkor tuti ott felszedek valami kis zsenit és kidobom őt, mert kinek kéne mesterdiplomával egy érettségis pasi.

Amúgy meg intelligens nagyon. Mindössze nem tehette meg, hogy továbbtanuljon.

23L


2012. jan. 28. 20:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Igen, tipikusan ez az átka ennek, hogy hiába nem számít neked, hogy ő nem diplomás, vagy őt fogja zavarni, hogy "kevesebbnek" érzi magát nálad, vagy más fog állandóan belekötni. Ez is az egyik oka annak, hogy a diplomások diplomás társat keresnek általában. Ezt csak az olyan ember tudja áthidalni, mint például én, akit hidegen hagy, akármit is mondanak mások.

Szóval én a helyedben leültetném és elmondanám neki, hogy senkire sem cserélném le, úgy tökéletes, ahogyan van.

2012. jan. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Igen már mondtam neki:) Amúgy nagyon régóta együtt vagyunk, akkor nekem még érettségim sem volt. Aztán jelentkeztem egyetemre és elvégeztem. Most dolgozunk mindketten, de továbbszeretnék tanulni ha lesz elegendő összegyűjtött pénzem.

Az sem zavarna ha 5ször annyit keresnék. Nem az számít, mármint a párkapcsolatban. Ő is nagyon szívesen megosztotta velem a keresetét mikor tanultam, örömmel vitt mindig nyaralni. Hát remélem nem rágódik tovább ezen.

2012. jan. 28. 21:04
 3/21 anonim ***** válasza:
Az intelligencia relatív, szerintem nem bizonyítvány függő. Szerencsésebb ha a mindkét félnek legalább ugyanolyan szintű a végzettsége. Véleményem szerint jobb, ha a férfi iskolázottabb. A jelenlegi helyzet előbb-utóbb konfliktushelyzethez vezethet.
2012. jan. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Nálunk a párom diplomás, de ő mindig megjegyzi, hogy simán elvégezhettem volna én is főiskolát, van hozzá eszem (anyagiak és egyéb okok miatt ez kimaradt az életemből). Tehát nem feltétlen keresnek a diplomások diplomást párt, de lehet valaki, aki nem járt felső oktatási intézménybe még műveltebb, mint egy diplomás. A mai világban már nem sokat számít. Gondolkodásban kb. egy szinten vagyunk, pedig teljesen más az iskolázottságunk.

27/N

2012. jan. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdezőt nem kell róla győzködni, hogy nem kell diploma ahhoz, hogy valaki értelmes legyen, nem lenne a párjával, ha hülyének tartaná a szakmunkásokat, vagy a sima érettségiseket.
2012. jan. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Növérem ismeröse egy föiskolás, intelligensnek mondható csaj, mégis beült ma úgy az autómba, hogy köszönni sem volt képes....
2012. jan. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Anyu orvos plusz egészségügyi oktató, szóval két diplomás, Apu pedig szakmunkásba járt és autófényező..:D És Aput nagyon zavarja. Mármint tényleg. Anyunak meg felsem tűnik..amúgy is úgy ismerkedtek meg, hogy Anyu autójába belerohant valami barom, és Apuhoz vitte fényeztetni:D
2012. jan. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

De most komolyan , ne rontsátok már el ezt a kérdést.

Tipikusan megint előjönnek, de az én ismerősöm diplomás és hülye, meg az én ismerősöm szakmunkás és zseni. A fene sem kérdezte, de nem igaz, hogy minden kérdésnél, ami csak részben érinti a témát ezt kell olvasni.

2012. jan. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

7-es ez aranyos sztori :D

Hát igen, sokszor amúgy kettőnk közül ő gondolkodik ésszerűbben, szóval tényleg nem észrevehető. Mondjuk most már nem tudtam rávenni, hogy végezzen el egy főiskolát, mert ahhoz ellustult, pedig lenne hozzá esze.

2012. jan. 28. 21:12
 10/21 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem még érettségim sincs,a feleségemnek pedig egészség ügyi diplomája van.Engem nem zavar,örülök,hogy szeret tanulni.Én mindig is utáltam tanulni a szakmunkást is nehezen végeztem el.Még is én vagyok a fő kereső és kb.2-szer többet keresek nála.Amolyan jég hátán is megélő tipus vagyok.Mi jól kiegészitjük egymást,soha nem volt ebből vita .

Van egy barátom aki szobafestő a felesége pedig ügyvéd.

2012. jan. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!