Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párok! Melyikőtök az iskolázot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párok! Melyikőtök az iskolázottabb? Észrevehetően?

Figyelt kérdés

Megszólják miatta valamelyikőtöket?

Nálunk én vagyok a diplomás, páromnak egy érettségije van. A munkahelyén a kollégái nem egyszer jegyezték már meg neki, hogy na mi van, nem érzed cikinek, hogy a nőd iskolázottabb?

Ez már nekem fáj, mert szegénykém már olyanoktól fél, hogyha elvégzem a mesterszakot is (mert tervben van pár év múlva) akkor tuti ott felszedek valami kis zsenit és kidobom őt, mert kinek kéne mesterdiplomával egy érettségis pasi.

Amúgy meg intelligens nagyon. Mindössze nem tehette meg, hogy továbbtanuljon.

23L


2012. jan. 28. 20:55
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

10-es ezt is jó volt olvasni!

köszi minden választ:)

2012. jan. 28. 21:30
 12/21 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat: nekem nincs diplomám hanem csak felsőfokú tanfolyamok, viszont a munkámban sikeres vagyok, jól beszélek nyelveket, így jóval magasabb a keresetem az átlagnál mert már elértem szakmailag egy szintre. Szerencsés helyzetben vagyok a családommal, mert egy jól sikerült ingatlaneladással anyukámék tudtak segíteni, így kaphattam egy pici lakást is, amiből saját erőből tudtam továbblépni (még a kapcsolatunk előtt).


Mindig úgy voltam vele, hogy nekem az emberek értékét nem a vagyoni helyzetük és a diplomájuk adja meg, hanem az, hogy milyen emberek. Így is mentem férjhez, csúnyán mondva: rangon alul. Engem ez soha nem zavart, de őt igen, annyira hogy meg is romlott a kapcsolatunk és most itt állok a gyerekekkel elvált nőként.


Hosszabb távon nem neked lesz a helyzettel gondod, hanem neki! Engem nem érdekelt, hogy én tolom haza a pénzt, nekem bőven elég lett volna, ha TÁRSAM a gyereknevelésben, a házimunkában és a mindennapokban, ő meg folyamatosan azon rinyált, hogy ő kevesebbet keres. Most mondjak le a fizetésemről csak mert az ő munkája olyan, hogy nem fizetik meg???? Különben is jutott mindenre amire kellett, akkor nem tök mindegy?

A lakás az én nevemen volt már a kapcsolatunk előtt is, most csak azért fizessek százezreket az átírás meg adózás miatt, hogy az ő neve is ott díszelegjen? De amúgy az is zavarta volna, ha csak úgy a nevére kapott volna egy fél lakást, mert nem dolgozott meg érte. A végén már mindennel baja volt a kisebbrendűségi érzései miatt - én meg hiába bizonygattam, hogy engem nem érdekel a pénz.

Egyébként a hasonló kapcsolatokban (ahol a nőnek vagy több pénze, magasabb keresete, magasabb iskolai végzettsége volt) ugyanezt tapasztaltam.


Szerintem sürgősen le kéne rendezned a pároddal, hogy ez téged nem zavar, a téma pedig lezárva, mert állandóan ezzel fog szekálni. A kollégákat én a helyedben elég határozottan elküldeném a halál retkes izéjére, mondanám, hogy ha ki akarják csinálni a kapcsolatomat, akkor most közöljék egyenesen, ha pedig nem, akkor kussoljanak de jó mélyen. Ezt vagy rendezd le végleg és határozottan, vagy állandóan ez lesz a téma és a rinyálás tárgya.

2012. jan. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

10-es: "Még is én vagyok a fő kereső és kb.2-szer többet keresek nála."


Lehet, hogy ez a szerencsétek. Nálunk a volt férjem kevesebbet is keresett, ez nagyon zavarta. Engem nem, hiszen én eleve sokat kerestem, kényelmesen tudtunk volna élni.

2012. jan. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

12 - megfogadom mindenképp

ha több szekálást kap a munkahelyén tuti bemegyek :)

2012. jan. 28. 21:46
 15/21 anonim ***** válasza:

Nem csak ezen múlik,hogy én jobban keresek.Mindig tanultabb barátnőim voltak.Sajnos nálam nem volt nehéz tanultabbnak lenni.Soha semmilyen problémám nem volt emiatt.Engem soha sem zavart.Valahogy a nők szorgalmasabbak.Legalább is a környezetemben ezt veszem észre.Nem az iskolázottság számit egy kapcsolatban.Biztos van egyéb jó tulajdonságom,ami miatt engem választott és nem pl.egy orvost a melóhelyén.

A szobafestő barátom is kb 20 éve együtt van nagy boldogságban a diplomás feleségével.Ő sem panaszkodott soha,hogy a tanulatlansága miatt egyszer is össze veszett volna az asszonnyal.

2012. jan. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
15: Akkor szerencse, hogy ti tudtátok ezt a helyzetet kezelni. Az én páromnak (és még másoknak a környezetemben) nem sikerült, pedig soha nem éreztettem vele, hogy baj lenne, ha keveset keres. Amire kellett arra jutott. Tudom, hogy nem tolnak mindenkinek a hátsója alá a szülei egy lakást, én hálás vagyok érte nekik, hogy segítettek, hogy ne úgy kezdjem az életemet, hogy a nyakamban egy nagy adósság vagy a fizetendő albérlet. De most adtam volna vissza vagy mi??? Ahelyett hogy örültünk volna, hogy jó helyzetben vagyunk, nem, napi szinten nyűglődni meg nyafogni kellett.
2012. jan. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ha szekálják a munkahelyén és bemész, azzal csak azt éred el, hogy azt gondolják majd hogy te hordod a nadrágot, ami szerintem elég rosszul érintheti a párod. Konkrétan még kellemetlenebb helyzetbe hozod.

Szerintem ha megint elő jön a kisebbségi komplexusa akkor ordítsd le a fejét, hogy érezze rajtad h komolyan gondolod hogy téged nem zavar. Utána legyél vele kedves, hogy lássa, hogy nem csak hisztisnek tartod.

2012. jan. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Azért ,mert a párod egy f@sz volt,tele kisebbsègi komplexussal.

Azért,mert te pont ilyet fogtál ki,nem lehet azt mondani,hogy minden alulképzett férfit zavar,ha a párja tanultabb,képzettebb.

Engem sem zavar,sőt örülök neki ha tanul.Mivel egy család vagyunk,ha minél képzettebb,jobb munkahelye lesz,nagyobb fizetéssel,ebből én is profitálok,hiszen egy háztartásban élünk közös kasszán.

Legfeljebb a gyerek elött lesz egy picit ciki,hogy az anyukája tanultabb mint az apukája.

De majd csak túl élem valahogy.

2012. jan. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

" Azért ,mert a párod egy f@sz volt,tele kisebbsègi komplexussal. "


ez most kinek szól???

az én párom azért nem ment továbbtanulni, mert ahogy leérettségizett el kellett menni e dolgozni

anyukája egyedül tartotta el őt és a két kisebb testvérét apa nélkül..

2012. jan. 29. 12:35
 20/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nekem szólt. Igen, tényleg az volt, mert nagyon szép életünk lehetett volna közösen. De a saját ismerősi körömben is ahol a nőnek több volt a kapcsolat előtt (pl. lakás), iskolázottabb volt vagy jobban keresett, ott súlyos párkapcsolati gondokat okozott.
2012. jan. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!