Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítás után továbbra is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás után továbbra is tartani a kapcsolatot. Nem nehezíti ez meg a továbblépést?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy a párommal 2 év után szakítottunk 1 hete. Az utóbbi 1 hónap maga volt a pokol számomra, rengeteget vitáztunk, egyre ritkábban találkoztunk. Engem nagyon megvisel, mert ő az első az életemben, és tiszta szívemből szeretem.. Végül pár napja felhívott és megbeszéltük, viszont azt kérte, hogy ne szakítsuk meg a kapcsolatot, beszéljünk ugyanúgy, csak nem találkozunk rendszeresen..(interneten keresztül beszéltünk jobbára eddig is, nem telik el 1 ora szinte hogy ne irjon)

Elmondta, hogy nagyon szeret és ragaszkodik hozzám, de nem tud garantálni semmit és minnél tovább húzzuk annál jobban fog fájni ( van 3 gyereke az előző házasságából)

Nem lakunk együtt, már 3 hete nem láttam, nagyon fáj ez az egész, mert igaz szerelem volt/van köztünk, ugyanakkor tudom, hogy igaza van..

Nem tudom eldönteni, hogy ez hosszú távon jó ötlet e, hogy ugyanúgy beszélünk..Persze örülök neki, mert óriási trauma lenne ha teljesen elveszíteném, miután 2 éve az életem része és az első férfi az életemben..Viszont félek, hogy így nem fogok tudni tőle elszakadni, és esélytelen, hogy találjak valaki mást, de talán így kevésbé fájdalmasabb..

Teljesen tanácstalan vagyok, ti mit tennétek a helyemben?


2012. febr. 1. 15:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szedd össze magad és szakítsd meg vele a kapcsolatot. Lépj tovább és éld az életed. Ez tovább már csak nyűglődés. Légy erős. Vár ez ÉLet :)
2012. febr. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi is 2 ev utan szakitottunk es a kapcsolat teljesen megszunt kettonk kozott. Ez mar 3. 5 eve tortent, azota nem is beszelunk, mert nincs ertelme. Ha a kapcsolat akkor nem mukodott, kesobb se fog, felesleges egymast kinozni, jobb pontot tenni a dolog vegere es teljesen lezarni a dolgot. Azota mindkettonknek lett uj kapcsolata es nincsenek problemak az esetleges feltekenykedesek miatt sem... :)
2012. febr. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, hogy hány év korkülönbség van köztetek? Ez az előző házasságból született 3 gyerek felkeltette az érdeklődésemet.

Egyébként jól irta az első, a legjobb ha legalábbis egy időre megszakitasz vele minden kapcsolatot. A napi több levél nem könnyiti meg az elválást.

2012. febr. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Olyan ez kedves kérdező, mint a foghúzás. Fáj, fáj, de kibírható. Két megoldás közül melyiket választanád? 1. radikálisan, nagy fájdalommal távolítsák el és túl vagy rajta azonnal vagy 2. kisebb fájdalommal, de mindennap húznak rajta egy kicsit és így sokkal tovább tart.
2012. febr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én 20 éves vagyok, ő 30..

Igazából én is azt mondtam neki, hogy nem látom értelmét hogy továbbra is beszéljünk, de ellenkezett, és azt mondta, így kevésbé fájdalmas, ő nem akarja tudatosítani hogy szakítottunk, nagyon nehéz de nem nézheti a saját érdekeit (mindketten szeretjük egymást, de ő kénytelen eltartani a volt feleségét is, aki főállású anya, és a gyerekek miatt sokat is jár hozzájuk, hogy ők ne szenvedjenek hiányt semmiben. A legkisebb 2 a legnagyobb 10 éves..)

2012. febr. 1. 15:41
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Két éve voltatok együtt és két éves a legkisebb gyerek...?
2012. febr. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Húúúú..... nem irigyellek!


Én 3,5 évig éltem a párommal szintén 10 év különbséggel... (Ő 27 én 17 voltam mikor megismertem) Nálunk nem jelentett a kor gondot, vagyis, hát sokak szerint meg szerintem is néha olyan volt, mintha én lennék az anyja, én komoly, koránérő vagyok, ő meg hát totál az ellentétem, de jó humorú és kedves pasi! Nyáron emgismertem valakit vletlenül, és mielőtt bármi lett volna, úgy döntötem legyen vége a régi kapcsolatnak, mert ha megfordul bennem az h egy másik pasi is létezhet, akkor valmai nem oké. Hát lépte, mind a ketten kicsit belehaltunk, el is döntöttük, hogy tartjuk a kapcsolatot, mert azt nem bírnánk, hogy ne legyen köztünk semmi kapcsolat. Kb 2-3 hetente beszélünk, főként, ha neki kell valami hív és én segítek. Ő is boldog a kapcsolatában, meg Én is. Szerintem jó döntés volt így. Nagyon nehéz volt, de ha nem tudtam volna róla abba viszont belehaltam volna.


Ez csak a mi történetünk, nem akarok konkrét tanácsot adni, mert neked kell érezni. Mi így döntöttünk, nekünk ez volt így jó, de a Ti helyzetetek más, és szerintem a szívedre és itt nem az eszedre kell hallgatni!


Ui.: Én az előtte lévő exemmel is beszélek, velem ő szakított egyéb okko miatt, megbánta, de nekem addigra már volt más, neki csak most lett egy éve. Vele ritkán beszélünk nagyon, de azért néha belefér. Szerintem így frissen az óránkénti bezélgeté sok, mert akkor még magához láncol... jó ha beszéltek, de csökkentsd egyre ritkábbra, vagy vállalja be a kapcsolatot, és akkor azért is hozzon áldozatot, ne csak a volt feleségért (a gyerekekért érthető, de a volt feleségértsz elnézést, de számomra nem! akkor még onnan sem lépett tovább teljesen?) Bocsánat, hogy iylen hosszú vagyok, az én páromnak is van gyereke, akivel rengeteget vagyunk, volt feleségnek pedig át van utalva a pénz, és szinte soha nem látjuk!!!

2012. febr. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
7. vagyok, a 6-ost nem olvastam... ebben igaza van!!! Akkor ha valóban egy csecsemő mellett téged választott, hát nem is tudom, akkor már most vagy ne csináljon hülyét magából, és maradjon veled, mert a volt kapcsolat úgy se lesz már szerintem az igaz, vagy maradjon ott a családjával, és neked ne irogasson, h fájdítsa a szíved, mert egy 2 éves gyerek mellett szükség van még apukára, főleg ha 2 másikat is csináltak, ez sajnos oyan helyzet, ahonnét nem nagyon vonhatja ki magát!
2012. febr. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én kezdeményeztem a szakítást és rögtön megszakítottam minden kapcsolatot, mintha sosem ismertem volna.


Nekem jobb volt, hogy rögtön "töröltem"; ha még utána engedtem volna neki, biztos, hogy nehezebb lett volna. Persze, nehéz volt így is - nálunk az volt, hogy ő megcsalt engem többször is, ezért szakítottam vele.


A magad érdekében zárd le a dolgot, és ne hidd, hogy ezután te majd nem kellesz senkinek!

2012. febr. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"ő kénytelen eltartani a volt feleségét is, aki főállású anya, és a gyerekek miatt sokat is jár hozzájuk, hogy ők ne szenvedjenek hiányt semmiben. A legkisebb 2 a legnagyobb 10 éves.."


Hát ennek erősen olyan olvasata van, hogy ez nem szerelem volt - a pasi részéről, hanem a pasi nemes egyszerűséggel félreöltögetett házasságban - szó nincs volt feleségről.


Hát kemény lecke.

2012. febr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!