Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom felajánlotta a nyitott...

Párom felajánlotta a nyitott kapcsolatot, távkapcsolatban élünk. Válóok lenne nektek? Hogy éreznétek?

Figyelt kérdés

"csak" fél éve élünk távkapcsolatban, de összesen 6 éve vagyunk együtt, tavaly házasodtunk meg.

3 éves szerződése van kint, ebből fél év letelt. Skypeoltunk, és szóbahozta, hogy mi a véleményem a nyitott kapcsolatról, és őszintén elmondta, hogy van egy nő, akit kíván, az egyik munkatársa. És hogy fáj neki erről beszélni, de fél, hogy több is lesz köztük, mert hiányzik neki a testiség. Értékelem, hogy őszintén elmondta, és megértem valamilyen szinten, de borzalmas érzés. Ez a 6 hónap alatt nem találkoztunk, 2 naponta beszélünk a neten. Nyáron jön haza 1 hónapra, az még messze van. Kimenni nem tudok hozzá a munkám miatt, ő is, én is felelősségteljes pozícióban vagyunk, amit nem lehet hátrahagyni.

Mondtam neki, csinálja, amire vágyik. De azóta borzalmasan vagyok, rákérdezni sem merek, történt-e valami. Régen nagyon bizalmas viszonyban voltunk, de kezdem érezni, hogy barátokká lettünk, mégis megőrülök.



2012. jan. 6. 11:53
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Te nem tudnal hozza kimenni? Bar hulye kerdes,mert ha igazan akartatok volna ezt mar megoldottatok volna. Tudom,mert en ugyanebben a helyzetben voltam,es mindent fel kellett otthon szamolnom,amit elertem(es az nem keves volt),majd egy vadidegen orszagban,ahol a nyelvet se beszeltem,mindent ujra kezdeni. Erre nem tudok mit mondani, en eltem tavkapcsolatban tobb orszag valasztott el,tudom milyen,sokaig nem kivitelezheto. Nalam valook lenne,bar en mar eleve nem mentem volna abba bele,hogy 3evig tavol legyunk,akkor en is megyek,es ott elunk tovabb,nem kotelezo hazajonni 3ev utan. De ez csak az en velemenyem. A nyitott kapcsolat,nem kapcsolat reszemrol.
2012. jan. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 bánomisén ***** válasza:
67%

"Kimenni nem tudok hozzá a munkám miatt"


Bocs, de ha neked a karriered fontosabb, mint a házasságod, akkor nem értem, miért zavar, hogy a párod bejelenti, hogy meg fog csalni. Szabadságot nem adnak abban a munkakörben?

2012. jan. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
94%
Ó ez szar ügy. Tényleg az becsülendő, hogy bevallja ELŐTTE még, hogy vonzódik a kolléganőhöz. Azonban azt magadban kell "lejátszani", hogy mennyire tudsz ezzel együtt élni. Szerintem én ha a helyedben lennék, nem tudnék ezután már úgy viszonyulni hozzá, mint előtte. Mert ha belegondolok, hogy mással lefeküdt, miközben mi együtt voltunk, hát belehalnék. De ezt mindenki maga érzi. Sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetben vagy és ilyen nehéz döntés előtt állsz. :(
2012. jan. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
90%
hát akkor sürgősen menjél ki és dugjatok egy jót...amúgy nem akarom elhinni hogy nem lehetne megoldani hogy havonta egyszer te kimenjél hozzá pár napra...én biztos kimennék havonta pár napot..
2012. jan. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Ő vezető beosztásban van kint, bizonyítania kell, nem tud csak úgy hazaruccanni, egy kontinens választ el minket.


Én az egészségügyben dolgozom, szerintem nem kell ragozni, milyen itt a helyzet, mindenki 3 helyett dolgozik. És találnának mást a helyemre, mivel nem vagyok dr., nem tudom itthagyni olyan egyszerűen napokra. Gondolkoztam rajta, mikor tudnék szabadságot kivenni, és ha meg tudom oldani, meg is fogom, de egyelőre nem fog menni a következő 2 hónapban. Utána csak reménykedem.

2012. jan. 6. 12:04
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyszerűen borzasztó! Ha nekem mondana ilyet párom, biztos vagyok benne, hogy esne olyan rosszul, mint egy szakítás. Nem is tudom, mit mondjak erre...

Igazából én bele se mentem volna ebbe a 3 éves munkába. Ez nagyon kevés idő együtt és szerintem tudtatok volna találni valami megoldást a találkozásra.

A nyitott kapcsolatnak semmi értelme, nem is kapcsolat, inkább szimplán csak egy bizalmasabb barátság. Kell valami megoldást találnotok, mert ezzel csak bántjátok egymást.

2012. jan. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha belemész, akár mehetsz beadni a válópert is. Nem csak megcsalás lesz abból, ő (vagy a következő nő )lesz az új társa,hiszen nem vagy ott, ő pedig nem ragaszkodik eléggé hozzád.A nyitott kapcsolat csak időhúzás, meg kibúvó a felelősség alól, nem vállalja, hogy otthagy. Hidd el, ha nem most, előbb-utóbb biztos akad vki, aki legalább annyira megfelel neki, mint te, és helyben van.
2012. jan. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 bánomisén ***** válasza:
89%

A helyedben erre a három évre találnék magamnak munkát abban az országban, ahol a férjem dolgozik. Egészségügyesre mindenhol szükség van, akkor nem lenne távkapcsolat, meg fura bejelentések skype-on, hanem menne az élet a maga útján.


Egyébként igen, nálam szakítási ok lenne, mert attól, hogy jelenleg külön vagytok, még házasok vagytok, és ezt ő is tudta, amikor kiment. Ha neki ennyit jelent a házasság és te, akkor jobb is, ha időben kiderül.

2012. jan. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapja nem találkoztatok? 6 hónap telt csak el szex nélkül? Ha terhes lennél és vmilyen oknál fogva nem szexelhetnétek a terhesség alatt, meg ugye utána még egy darabig, akkor is így gondolnád, hogy hajrá, csinálja?


Számomra nem lenne elfogadható egy nyitott kapcsolat.

2012. jan. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Azért ment ki, mert ott pár év alatt megszerzi azt, amivel itthon belevághatunk az építkezésbe, szóval kettőnkért. Így hitel nélkül lesz olyan otthonunk, amit megálmodtunk. Nagyon sokat beszéltünk erről előtte, majdnem 1 évünk volt rákészülni erre a pár évre. Ő azalatt tanulta a nyelvet, álmodoztunk együtt. Tudtuk, hogy nehéz lesz, de nem gondoltam, hogy ilyen korán az lesz. Gyerekeket akartunk, meg otthont magunknak. Én nem tanultam a nyelvet vele (egy keleti nyelvről van szó), és nem is szívesen hagynám itt a munkahelyet, mert ha visszajövök, kezdhetném a szamárlétra aljáról, kint meg nehéz lenne munka szempontjából. Neki is nehéz, pedig valamilyen szinten tudja a nyelvet.
2012. jan. 6. 12:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!