Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan szakítsak a párommal?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szakítsak a párommal?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok. Nem jó a kapcsolatom, a párom napi alapon leszid valamiért, kiabál stb. Szóval teljesen tudom, hogy csak a szakítás a megoldás. Beszéltünk is már a problémákról, de semmi foganatja nem volt. Kb. 4,5 éve vagyunk együtt, együtt lakunk évek óra. El kellene költöznöm meg szakítani vele, de nem megy. Lehet azért, mert már nagyon megszoktam, hogy együtt vagyunk.


Már kétszer megtörtént, hogy annyira durva volt a veszekedés (tettlegesség nem volt, de majdnem), hogy anyukáméknál aludtam. Ahol nem túl kényelmes, mert nagymamám és anyukám laknak együtt, és én anyukámmal vagyok ilyenkor egy szobában.


De a lényeg, hogy ilyenkor (még a durva veszekedés ellenére is) mindig nagyon kivagyok. Úgy érzem, veszteség nekem, hiányzik és csak a jó dolgok jutnak ilyenkor eszembe. De tudom, hogy nem élhetek vele, mert megőrülök a veszekedések, piszkálások és leértékelések miatt. Nem iszik egy kortyot sem, soha, de olyan, mintha egy részeges, kiszámíthatatlan emberrel élnék együtt.


Tehát mennem kell, de hogy tegyem azt, hogy ne legyek ennyire durván rosszul utána? Nem kellene pedig, és ez teljesen őrület. Örülnöm kellene, hogy vége és nem kötnek bele minden mozdulatomba. :(


Tudtok erre esetleg valami jó vagy bevált módszert? Ráadásul nincs munkám és nem tudok lakást bérelni. Esetleg egy szobát a családom segítségével. Talán az jó ötlet lenne.


Ebben őrlődöm már több, mint fél éve. Köszönöm szépen a segítségeteket.:)


2012. febr. 6. 13:17
 1/6 Macs1209 ***** válasza:

Megszakad egy 4.5 éves barátság. Ezt is nézd, és valójá-

ban a megszokás miatt örlöd magad.


Anyudékhoz nem tudnál visszamenni? Nem szégyen az, sőt,

emberek között lennél, ami valljuk be, a kérdésedet tük-

rözve nem is ártana.


Megmondod neki, hogy sajnos ez így nem megy tovább, és

vége. Ne ragozd túl, ne lelkizd túl, mert akkor képte-

len leszel otthagyni.


Ne agyaljd a dolgokon mostmár, hanem lépj. Így csak tönk-

reteszed magad, és az nem megoldás. Ha húzod még évekig,

akkor csak annyi változik, hogy mégjobban összetörsz, még-

nagyobb idegroncs leszel, és úgy leszel egyedül utána.

Nem éri meg...

2012. febr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Macs1209


Köszönöm a válaszod! Abszolút jól látod a dolgot, én is így érzem, hogy most már lépnem kell, mert tényleg ez lesz pár év múlva. De legalább már látom a dolgot, évekkel ezelőtt még nem láttam.


Az emberek között lenni tanácsod mindenképpen meg kell fogadnom, talán tényleg nem lenne jó egy saját lakás emiatt, ahol egyedül vagyok.


Anyukámékkal van egy olyan gond, hogy elég sok minden emlékeztet ott a páromra, meg még egy külön ágyam sincs, mert nem férne be a szobába. Így anyukámmal kellene egy ágyban aludnom (egy nagy francia ágya van), ami nem valami jó megoldás.

2012. febr. 6. 13:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Minél előbb szakíts, egyszerűen mond meg, hogy neked ez így nem jó és vége. A szép dolgok nem feledtetik a negatívumokat. Egyfajta egyensúly helyzet persze van, mert senki nem tökéletes, de a kérdésedből egyértelmű, hogy ez felborult már nálatok. Itt több a negatívum és ahogy halad előre az idő, egyre régebbi lesz a kapcsolatotok, ez csak rosszabbodni fog. Ha ezeket most megteheti, akkor mi lesz még 5, vagy 10 év múlva.


Egyetemista körökben nézelődj, sokan keresnek albérlőtársat, lehet külön szobád, egy 2-3 szobás lakásban. Indulásnak nem rossz és legalább nem leszel egyedül, köthetsz új barátságokat is és elfoglalod magad.

(Ja! El ne felejtsem, nekem is van egy üres félszobám :-P )

2012. febr. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Önbecsülésed érdekében muszáj jól döntened, ez nem játék hanem az élet. Mit gondolsz pár év mulva könnyebb lesz kilépni, hát nem, sokkal nehezebb és mikor rádöbbensz arra hogy mennyi időt elpocsékoltál akkor sem lesz jobb neked. Légy óvatos, mert ugy gondolom ha kilépsz is jól teszed, de be kell gyogyitanod a sebeidet, mert ugy láttom, hogy sokat szenvedtél és sajna rossz tapasztalatot is szereztél ami nem baj és hidd el erősit..erő..
2012. febr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igen, tudom, hogy mit kell tennem, csak azon tanakodom, hogyan lenne a legkevésbé nehezebb. Nyilvánvaló a helyzet és a megoldás is, csak nem tudom, mit tehetnék, hová forduljak vagy milyen kis trükköket alkalmazzak, hogy könnyebben át tudjam vészelni a szakítást. Ez a kérdés.


Esetleg ha valakinek van ilyen tapasztalata, és elmondaná, hogy sikerült, az nagyon hasznos lenne.

2012. febr. 8. 16:00
 6/6 anonim válasza:
én mindenképp a tettek mezejére lépnék bár tudom hogy nehéz az ilyesmi, de sokkal jobb mint ha egy rossz kapcsolatban élnél. tegyél pontot a végéretalán először nehéz lesz de később sokkal boldogabb leszel.
2012. febr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!