Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van az a mondás h háborúban,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van az a mondás h háborúban, szerelemben mindent szabad. Ti meddig mennétek el egy szerelem megszerzésénél, szerelem megtartásánál és úgy állt. A szerelemben? Az idézetet értelmezve legalábbis annak második felét.

Figyelt kérdés
2012. febr. 12. 07:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én bármire képes vagyok :) minden mást félreteszek,semmi nem számit,csak sajnos sokan nem igy döntenek
2012. febr. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Macs1209 ***** válasza:
100%

Talán úgy értelmezd, hogy a szerelmedért minden meg lehet tenni. Ne úgy, hogy más elől próbálod meghódítani a nőt/férfit.


Most ilyenre gondolsz, hogy az életem árán is megvédem-e

a párom? A válasz igen.

2012. febr. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ugy ahogy te értelmezed semeddig.

A szerelem teljesen önzetlen érzés, akit szeretek annak a boldogsága sokkal fontosabb nekem mint a saját boldogságom, ám ha a szerelem nem kölcsönös elengedem, mert azzal nem lehet senkit boldoggá tenni hogy ráeröltetünk valamit amit ö nem akar.

2012. febr. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Béla211 ***** válasza:
100%
Én úgy vettem észre h ez fordítva szokott lenni állta lábban a szerelem önzővé tesz és nagy akarat erő kell ahhoz, h ezt kordában tartsa az ember. Én azt vettem észre h általában egy kapcsolatban aki szerelmes az ragaszkodik jobban a kapcsolathoz és mindent meg próbál h aki már nem szerelmes maga mellett tartson. de ez természetes is.
2012. febr. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

pont addig megyek el, amíg nincs ez a mondat. mert ettől, innentől fogva önzőségnek hívják azt a valamit, nem szerelemnek. :P x)


általában viszonylag gyorsan, előbb-utóbb bekapcsol az alert! nevű piros fény a fejemben, ha a kiszemelt valaki egyszerűen tökmegszerezhetetlen, mert pl. nem érzi ugyanazt, nem szerelmes belém vagy foglalt.

tehát pl. addig udvarolok, amíg a lelkiismeretem azt nem mondja, hogy "na, ennyi elég. fin. innentől nem udvarlás, hanem tenyérbemászás". előtte egy lépéssel, ha érződne, hogy a következő "randi", találkozás, próba nem "oké", hanem "talán" gondolatot von maga köré, akkor inkább leállok.

elég végletes, klisés ez a "harcolni kell!" felfogás, ez a "szeretem és gyűlölöm egyszerre" valami.

hülyének tűnhetek, de nem vagyok az a "becsvágyó csávó", folyton konkuráló alak. ettől függetlenül hűségesen, mazochistán ragaszkodom valakihez valaki megszerezhetetlen szerelmi képéhez, csak próbálkozom úgy alakítani, kontrollálni az érzéseket, hogy se magamat, se a lányt, senkit ne pörköljek meg közben.


a mondás helyett inkább a hideg fejet, meleg szívet ajánlom.

nincs kedvem gyilkolászni, senkit.

2012. febr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Heh... ezt nem így kell értelmezni. Ezt még muterom is megmondta. :D


Háborúban minden szörnyűséget megteszel, h elpusztítsd az ellenfelet. Atomot dobsz rá, leölöd, bombázgatod spontán NATO módra... hasonlók. A szerelmed is átvágod, lelkileg zsarolod, tönkre vágod, még ha szereted is kihasználod és ezt mind úgy, h neked bajod ne legyen belőle. :D Na már most, ha nukleáris töltetet dobunk le, azért az visszaüthet. :D üdv.

2013. dec. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Háborúban se szabad mindent, mivel vannak háborús bűntettek.
2020. jan. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gondolom ez abból az analógiából ered, hogy egy beteges kötödés, szerelem pontosan olyan aljas eszközök használatára ösztönön, amikre csak háborúban van példa. Egyébként a szerelem és a háború egészséges felfogásban teljesen ellentétes mind érzelmi indíttatásában, mind szellemiségében.

Viszont! A háború alatt is sokak számára fontos a tisztesség - ezért is megterhelő a katonai szolgálat...hiszen "háborúban mindent szabad".

Meddig mennék el? Meddig mennél el egy háborúban? Nah, valószínűleg pont addig.

Érdekes kérdés, és az igazság az, hogy ilyen helyzetekben ismeri meg magát igazán az ember...

2020. jan. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ezt azok az emberek mondogatják, akik erőszak nélkül nem tudják megszerezni amit akarnak. A nőt se szokás megerőszakolni vagy eltenni láb alól a riválist, hanem az udvarlás a módja a meghódításának.

A civilizált emberek kereskedni szoktak a nyersanyagokkal, nem pedig háború útján elvenni a másik néptől.

Azzal egyet kell hogy értsek, hogy az erőszak mindenre megoldás, de csak rövidtávon…


A lényeg, ez a mondás legalizálja az összes aljas, fondorlatos tettet és eszközt, amit csak bevethetnek a cél elérésének érdekében.

2022. dec. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!