Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok az interkulturál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok az interkulturális párkapcsolatokról? (magyar - ázsiai viszonylatban (elsősorban japán / hongkongi / taiwani / thai)

Figyelt kérdés
Függetlenül attól, hogy melyik fél a férfi és melyik a nő, elsősorban az érdekelne, hogy esetleg vannak-e ELŐÍTÉLETEITEK, s ha igen, mi az alapja?

2012. febr. 27. 04:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
az eltérő kultúra, esetleg bőrszín, szokások ezek lehetnek szerintem az előítéletek alapjai.nekem pl. nincs semmi előítéletem ezekkel a rasszokkal szemben sőt kifejezetten szeretem a szép japán nőket!
2012. febr. 27. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
ki-ki maga dönti el. Ha neki jó akkor tegye, nem érdekel. Vannak jó nők mindenfele, de akkoris a magyarok a legszebbek. Én biztos nem állnák össze másfajtával.
2012. febr. 27. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vietnámi pasim van,a szokásaink eltérnek van pár dolog amiben nem értünk egyet,de jól kijövünk :D Előítéletek.. hát van pár ember aki az utcán elég hülyén néz ránk :( 22/L
2012. febr. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

az én párom afrikai, és sokan elítélnek miatta, de szerencsére nem a közvetlen környezetem... a barátaim, családom, közelebbi ismerőseim elfogadják, sőt, szeretik, hiszen volt alkalmuk megismerni őt, viszont akik nem ismernek minket, azoknak sok az előítéletük... mikor együtt utazunk buszon, vonaton, stb. kézenfogva/összebújva, sok sok rosszalló, undorodó pillantást elkapok idegenektől, valamint az ehhez hasonló fórumokon is megkaptam már sokszor a "fajom árulója vagyok", "korcsaim fognak születni", "sok szeretettel kívánják, hogy legyek aidses" ," divatból vagyok csak vele", "azért kell mert nagy a farka" beszólásokat.


Néha elkeserít az emberek ilyen méretű tudatlansága, felszínessége és rosszindulata. Nem értik meg, hogy egy ember személyisége, viselkedése, intelligenciája, tanultsága nem "fajtól" függ. Mindenhol van aljanép és főnyeremény pasi is. Életemben egyszer kaptam el nemibajt, azt is egy magyar pasitól aki már jó ideje a saját párom volt (csak éppen megcsalt). A jelenlegi páromban 100%-ig megbízok, sokszor bizonyított már, soha senki nem volt még ilyen figyelmes, odaadó és őszinte mint ő, és sokkal jobban fél a betegségektől, mint én, nagyon vigyáz magára, már majdhogynem hipochondriás, minden kis aprósággal az orvoshoz rohangál meg tesztelteti magát stb. És a farka teljesen átlagos méretű.


Ami a kulturális különbségeket illeti, azok jópár területen kiütköztek már, adódtak belőle apróbb félreértések, de mindig megbeszéljük és közös nevezőre jutunk nagy veszekedések nélkül. Nagyon türelmes, megértő és rugalmas, sokkal jobban, mint én.


22/L

2012. febr. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Soha nem jönnék össze külföldi (főleg nem európai) férfiakkal, van elég tisztességes magyar férfi.
2012. febr. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Igen, azt hiszem, az természetes, hogy vannak, akik alapból nem szeretnének kezdeni nemhogy ázsiaiakkal, de még más európai külföldivel sem. Én elfogadom az ő véleményüket is - az pedig, ha ők is - előítéletmentesen - el tudják fogadni, ha valakinek más tetszik, valaki mást szeret, külön jó dolog.


Bizony, azt hiszem az előítéletek mögött valóban sokszor egyszerűen az áll, hogy nem is ismerjük, sőt nem is akarjuk megismerni a másikat. Inkább elragadtatjuk magunkat a sztereotípiákkal és a hangzatos fujjogással.


Én a magam részéről azért erre a három nemzetiségre kérdeztem rá, mert mindhárom nagyon közel áll hozzám, mindháromból nagyon kedves barátaim is vannak. Lassan három éve, hogy Ázsiában élek, - a feleségem is thai -, s bár mi itt élünk, de azért belegondoltam, hogy vajon ha Magyarországon lennénk, könnyen lehet, hogy több ellenszenv, rosszalló pillantás érné pl. őt, mint engem ér itt, vagy ért más ázsiai országban, ahol éltem.


Vajon miért...

2012. febr. 27. 14:51
 7/13 A kérdező kommentje:
Kedves 3/6-is és 4/6-is válaszolók: megkérdezhetem, hogy esetleg konkrétan milyen "ütközéseitek", nézeteltéréseitek voltak a párotokkal (egyszerűen a kulturális külünbségből adódóan)?
2012. febr. 27. 14:55
 8/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok... hm, jó kérdés, mert olyan apróságok, hogy nem igazán maradt meg, de megpróbálok összeszedni párat... voltak apró félreértések a nyelv miatt, de az más... ami előtérben van sokszor az az, hogy nem érti, hogy miért akarok mindig mindent tudni róla, mikor hova megy, kikkel van, mit csinál, stb. hogy miért kérdezek annyit. mindig mondja, hogy náluk a barátnők/feleségek nem kérdezősködnek, elég ha annyit mondanak, hogy elmennek és kész...de ebből sem volt vita, összeütközés, csak furcsállotta és megjegyezte párszor


akkor van egy-két dolog, ami náluk kimondottan férfiatlannak számít, amit sosem tennének (pl sosem sírnak más előtt vagy sosem főzne egy férfi a nőnek), de pl. férfias az, ha egy férfi iszik...na ebből volt nézeteltérés mert én nem szeretem, ha iszik (nem részeges, nem szokott bántani vagy ilyesmi, de nem szeretem ha sörszagú vagy ha már meglátszik rajta, hogy ivott)


nem akar engedni abból, hogyha gyerekeink lesznek, azoknak afrikai nevük legyen (itt én engedtem végül, bár tudom, korai volt a vita)

míg én úgy gondolom, hogy egy illető hovatartozását az határozza meg, hogy hol nőtt fel és minek érzi magát, addig szerinte egy gyerek olyan nemzetiségű, amilyen az apja és punktum (akkor is, ha mondjuk japánban született és nőtt fel és semmit nem tud az apja kultúrájáról vagy hazájáról)...ezen is vitáztunk


legalább egy fiúgyereknek kell lenni a háznál, hogy azok megvédhessék a lányokat, ha valami történik az apával... magyarul ha szülnék 4 lányt, ő még akkor is erőltetné, hogy szüljek addig, míg nem pottyan ki hímnemű baba... na ezen is vitáztunk és fogunk is még, mert én max 3 gyereket akarok és nem érdekel a nemük, ahogy sikerül


rühelli a melegeket (azt mondja, náluk meg is ölik, ha valaki nyíltan felvállalja) és ha egyszer lenne egy gyerekünk, aki bevallaná, hogy meleg, kitagadná, és nem tartaná többet a gyerekének...ezen is vitatkoztunk, mert szerintem ha valaki vér a véremből és a gyermekem, nem számít mit tesz, akkor is az marad és az a dolgom hogy szeressem és segítsem...ebben sem jutottunk közös nevezőre, de remélhetőleg tárgytalan a téma és nem lesz jelentősége a jövőben


a családja szent és sérthetetlen, ha csak egy rossz szót szólok róluk (pl hogy valaki valamit rosszul csinált, hiába történt tényleg úgy), az már hatalmas sértés neki is meg a családjának is... akkor is kiakad ha a saját családtagjaimról mondok valami rosszat, akkor is, ha az igaz


ezek jutottak így hirtelen eszembe...de nagy hangos veszekedés sosem volt semmiből, maximum hosszas szócsata vagy vita, de méreg és indulat nélkül

2012. febr. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves "4-es" :) Köszönöm, hogy ilyen sokmindent és ilyen részletesen megosztottál velünk.


Igen, talán nőként bizonyos dolgok még nehezebbek lehetnek. Arra gondolok, hogy sok olyan kultúra van, ahol - teszik vagy nem - de a nőket kicsit a háttérbe helyezi. Ami persze korántsem kell, hogy azt jelentse, hogy az nem lenne fontos, hiszen ebben a megközelítésben ők lesznek azok a bizonyos nagyon erős háttértámaszok, amelyek nélkül az "előtér" sem működne.


Azt hiszem, ha az ember tisztában van mindazzal, hogy mire számítson, hogy mi az, amit el kell fogadnia, akkor szeretettel, kölcsönös tisztelettel és megbecsüléssel nagyon harmonikus, gyümölcsöző kapcsolatok működhetnek.


Kívánom Nektek is, hogy ilyen megértésben és elfogadásban éljétek továbbra is mindennapjaitokat!

2012. febr. 28. 15:53
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szépen köszönöm a jókívánságokat és viszont kívánom neked is :)
2012. febr. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!