Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen érzés, mikor elmúlik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen érzés, mikor elmúlik a szerelem egy kapcsolatban? Nem fullasztó úgy is együtt maradni?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert még soha nem tapasztaltam ilyet. Harmadszorra vagyok szerelmes, már tíz hónapja, de csak fél éve jöttünk össze a barátommal. A lényeg, hogy még mindig szerelmes vagyok.

Előtte kétszer voltam szerelmes, de az elsőből soha nem lett kapcsolat, a másodiknál pedig szakítottak velem, és még sokáig szerettem utána a fiút.

Egyik esetben sem érintett rosszul (sőt!), hogy már nem érzek szerelmet és közömbössé vált mind a két ember számomra.

De egy kapcsolatban milyen, amikor elmúlik a szerelem? Hogy képesek együtt maradni utána is a felek? Nem szeretnek bele valaki másba? A fizikai vonzódás megmarad?


2012. márc. 2. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ha enyhül vagy átalakul a szerelem (elmúlik a rózsaszín köd), de a kizárólagosság érzése megmarad, meg a nemi vágy is jó esetben, akkor a felek együtt maradnak


vannak akik már nem szerelmesek egymásba csak barátilag , de olyan régóta házasok, vagy pl gyerek miatt, hogy így is együtt maradnak, van, hogy egyiknek sincs igénye szexre, vagy nyitott kapcsolatban maradnak.


ha közöny van, akkor vagy élnek egymás mellett, mint a zombik (inkább több éve-évtizede házasok), vagy lépnek.


ha közöny van, ott nincs értelme tovább maradni. ha csak elmúlik a rózsaszín köd, attól még a szerelem megmarad(hat) csak átalakul bensőségesebb érzéssé, amikor már 100%ismered a párod és a hibáit is, mégis szerelmes vagy belé - azaz nem tudnál mást elképzelni a helyében.

2012. márc. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Helló. Én ha már nem szeretek valakit azzal nem maradok együtt. Hogya fizikai vonzódas megmarad azt nem tudom. Nálam nem.
2012. márc. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
98%

Érdekes a kérdés, mert a "rózsaszín köd" meg a "lángolás" és az "őrült, mindent megtennék érted szerelem" mindig elmúlik egy idő után, de ezt felváltja a szeretet, és a fizikai vonzódás ezzel sem múlik el.

Ha már évek óta együtt vagy valakivel, megvannak a rutinjaitok, elmúlik a randizós-ismerkedős korszak, akkor a szerelmet is gyengébbnek érzed, DE! ha továbbra is jól érzed magad vele, megvan a fizikai vonzalom, és féltékeny vagy ha úgy érzed elveszítheted, akkor a szerelem megvan, csak megszoktad, és nem olyan erősek az érzelmek.

Ha nem vagy biztos magadban, akkor próbálj meg szakítani vele:

Ha simán megy, akkor elmúlt a szerelem, és vége.

Ha szeretnéd a szakítást, de úgy érzed nem megy, és fájna elveszíteni, és nem tudod mit kezdenél magaddal nélküle, akkor szereted még.


Akik x éve házasok, azoknál is ez van.

Ha simán ott tudnád hagyni másért, akkor elmúlt, viszont ha vágysz egy kis flörtre, lángolásra, mert már 10 éve csak azzal az emberrel vagy, őt csókoltad meg, vele feküdtél le, vele töltötted az időd... de ezért a kis új kalandért, egy kis "másért" nem bántanád meg a párod, és nem lennél képes megcsalni, akkor nem múlt el a szerelem.

2012. márc. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A szerelem olyan mint az energia. Nem vész el, csak átalakul. Illetve ha elmúlik, akkor nem igazi szerelem.

Természetes, h nem lehet az ember mindig ugyanúgy szerelmes. De vissza lehet hozni a tüzet. Vissza lehet hozni a rózsaszín ködöt. Egy erős kapcsolat képes erre.

2012. márc. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én hosszú évekig éltem együtt valakivel, az elején szerelmes voltam, de nem az a lángoló szerelem volt. Aztán átalakult szeretetté. Sokminden összekötött, az, hogy régóta ismertük egymást, olyan volt mint egy barátság. Közös programok, érdeklődési kör, közös célok. Csak a fizikai vonzalom szűnt meg. Aztán váratlanul jött valaki, akibe szerelmes lettem, mint egy tini. Akkor döbbentem rá, hogy a régit már nem szeretem és szakítottunk.
2012. márc. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még valami:

Miután rájöttem, hogy már nem szeretem és másba vagyok szerelmes, akkor már rossz volt együtt lenni a régivel. Muszáj volt még pár hónapig, mert közös volt a lakás.

2012. márc. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alexa..12 válasza:

Kedves kérdező !

Ez egy nagyon gyakori kérdés a tinik,illetve a fiatalok körében ! Legfőbbképp a 16,17..20 évesek között. Mielőtt ide írtam a válaszomat,elolvastam az emberek válaszát és úgy írok én is. Ezt a választ nem azért írom,mert szét akarom törni a lelki világod,mert isten ments.. Ma már elmondhatom magamról hogy egy érett 22 éves lány vagyok,és kiönthetem itt azt,ami másokon segít. 16 évesen kezdődött minden,volt egy srác,akit sokáig tényleg nem tekintettem többnek mint egy barát..talalkozgattunk hetente vagy kéthetente,nagyon keveset,de interneten egyfolytában csevegtunk..egyszer csak eljött egy olyan pillanat hogy bele estem a sracba,persze ő nem nagyon mert lépni mert eddig elég barátiasak voltunk,de végül megcsókolt amikor elvitt magához:) már ott bemutatott elsőnek mindenkinek. Őszintén ?? Borzasztóan boldog voltam,hisz szerelmes voltam,lángolt a szerelmem mint az összes kapcsolat elején.Kirandultunk,vásároltunk,nyáron strandra mentünk,minden nap találkozzunk de azt már iskola időben is mert közel laktam hozza nagyon,kb 3 utca. Együtt voltunk már kb 6-7 hónapja,és rosszul éreztem magam kicsit,hogy mi lehet a gond:/ hat igen,számomra is utolért az,amit nem akartam hogy kiégett a szerelem.. Elkezdtem olvasgatni utána,és mindig azt olvastam hogy az örök szerelem nem létezik az mese..nem akartam elhinni,sok negatív ember akik csalódtak és ilyet írnak ! Döntést hoztam és szakitottam a sraccal de úgy hogy szerettem,csak nem voltam szerelmes ! Szegényt nagyon megviselte mert már több mint 1 éve együtt voltunk..borzasztó nehezen,szinte letagadva hogy én elfelejtettem,volt utána 2 kapcsolatom is.. Csak is azért mert fiatal kis fruska voltam és vágytam a szerelemre mint minden fiatal..de nem tudtam csak később,hogy ez milyen rossz szokás,hisz bármennyire meglepő,az összes kapcsolatomban elmúlt a szerelem..És tényleg,a szeretet az ami felváltja,a szerelem egy hormon amire raszokhatsz mint egy drogra,cigire,csak nem karos szervezetre,de viszont lelkileg tonkrevag mert egy nem létező dologban hiszel :/ Hidd el,őrjöngtem én is,és nem akartam elhinni,de ez így van:) pszichológus kezdett foglalkozni velem,és egy számomra nagyon jó hasonlatot mondott...de előtte kérdezett valamit,hozzáteszem nagyon kedves volt. Azt kérdezte hogy “tudod hogy hány éve vagyok a feleségemmel ?” Mondtam neki hogy nem,és ő azt válaszolta hogy 22 eve,és ő kb fel évig volt szerelmes,de nem tudna élni nélküle és nagyon szereti :) mondta,hogy volt olyan hogy a felesége a szemébe vágta hogy szexuálisan nem vonzódik hozza,ami szíven is ütötte,de amikor a felesége is rájött hogy örök szerelem nincs,szeretetből ami természetes vonzódnak egymáshoz mindenhogy. És a szerelem az egyenlő a szeretettel:) A hasonlata az volt,gondoljak el egy felépített űrhajót ami a felépített kapcsolatunk,és az kilő, amikor torpedozik ki az égbe lángol a szerelem,van akinek lassan,van akinek gyorsan száll az űrhajó,de az egyszer kíér a világűrbe és tartja az űrhajót a gravitáció és az onnantól már nem esik le soha,csak ha tönkre akarod tenni :) amikor az űrben vagy,a szeretetben akkor jó esélyed van:) mar egy kb 1 év 3 hónapos kapcsolat után,előfordul hogy rossz döntésnek tűnnek a szerelem végett,de aki hisz az örök szerelemben,lefog mondani róla,ugyanis senki nem szeret olyan dologban hinni ami nem létezik:) és ma 22 éves fejjel,rájövök hogy mennyire hulye egy hülye voltam hogy 16-17 éves nagylány fejjel a szerelem húzott engem összes vissza:) kérdező,ne legyél buta,es ha szereted a fiút soha ne dob dobd el,mert tapasztalatból mondom,mar szinte csak rosszabb jön:)

2018. febr. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!