Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm skizofrén, veszélyes?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm skizofrén, veszélyes?

Figyelt kérdés

Hello!


Barátnőmről kiderült hogy 1-2 éve skizofréniával kezelték, konkrétan konyhakéssel is nekiment a saját anyjának, mert "szellemnek" hitte.

Igazából csak pár hete járunk, de kezdek félni, mikor "kattan" át, nehogy komoly baj legyen belőle.

Nem ismerem ezt a betegséget, skizofrénia mellett depressziós is volt.

Normális válaszokat kérek!

Tényleg ennyire ön-és közveszélyesek az ilyen betegek? (mert ha saját anyjára rátámad, aki mellesleg rendes és kedves, akkor ennyi erővel engem is megölhet, akár álmomban...)


Köszönöm!


2012. márc. 13. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Volt hasonló barátnőm. Hálát adok az égnek, hogy megszabadultam tőle!!!!
2012. márc. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha saját anyjára késsel támadt, meg szülei volt hogy saját biztonságuk érdekében elköltöztek otthonról ideiglenesen, mert tört zúzott a lányuk, akkor tényleg vigyázni kell.

Betegségről nem sok mindent tudok, de ilyen pszichés betegek ezekszerint egész társadalomra veszélyesek, nem csak önmagukra, hogy hogy nem zárt osztályon kezelik? Már kiengedték onnan, jelenleg normális, de nem lehet tudni, mikor kattan át újra...

2012. márc. 13. 15:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha rendszeresen ellenőrzi orvos és szedi a gyógyszereit, akkor nem kéne, hogy gond legyen vele. Nem ismerem személyesen ez a betegséget, de ha engedik "szabadon mászkálni", akkor biztos nem olyan súlyos a helyzet.
2012. márc. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az is lehet, hogy nem lesz jó a gyógyszeradagja vagy csak elfelejti bevenni. Nekem is mondott ilyeneket a barátnőm h kit hogy gyilkolna meg (egy időben én is benne voltam a listában) azt hittem csak a "hülyeség beszél belőle". Aztán kék-zöldre verte az anyját. Utánam lévő párjára kést is fogott. Én ilyenből nem kérek többet az hétszentség ! ! !
2012. márc. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
8%
Igen, valóban ennyire rossz a helyzet. Én is ismertem ilyen lányt. Menekülj, nagyon gyorsan tűnj el ha jót akarsz magadnak.
2012. márc. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az a szomorú, hogy lehet ez ki sem derült volna és soha sem tudom meg, ha nem meséli el a szomszéd...

Mert ennyi erővel tényleg tragédia is történhetett volna, mert nem tudom hogy egy pszichésen beteg nővel járok, aki csak épp akkor normális, amúgy meg ki tudja.

2012. márc. 13. 16:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha rendesen szedi a gyógyszereit és a gyógyszerek megfelelően vannak beállítva(ergó tök normálisan elvan),akkor nem biztos, hogy probléma lesz...
2012. márc. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

" ki sem derült volna és soha sem tudom meg, ha nem meséli el a szomszéd.."


Haha, és te a szomszédnak hiszel? Aki lehet rosszakarójuk? Vagy lehet ő beteg? Nem a barátnőd szüleit kellene megkérdezned, ha ilyen parás vagy?


"szülei volt hogy saját biztonságuk érdekében elköltöztek otthonról ideiglenesen, mert tört zúzott a lányuk, akkor tényleg vigyázni kell. "


Ott hagyták egyedül betegen? Ilyet még nem hallottam. Nagyon "okos" szülők. Ilyenkor egyből orvost kell hívni, nem magára hagyni.

Emellett az orvos ellátja a szülőket tanácsokkal, hogy mit kell tenni. Akár nyugtató szuri.

Gondolom van kezelőorvosa.

2012. márc. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!