Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bekavar a volt barátja. Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bekavar a volt barátja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a gondom, hogy a lány, akivel együtt vagyok, még mindig ragaszkodik a volt fiújához.


Azt mondja, hogy nem akar tőle semmi, meg nem akar vele rosszban lenni, de folyamatosan levelezik vele Facebookon is.

Állítólag semmi nem jön szóba, de már megesett, hogy közölte velem, hogy újra tetszik a volt barátja, és most egy ideig nem tudunk beszélni.

Én bízom benne, és elhiszem, ha azt mondja, hogy nem akar semmit, de akkor mégis mit jelentsen ez?


Ezzel teljesen kiborít, és azt sem tudom, hogy mit kéne lépnem.


Várom mindenki válaszát. Köszönöm.


18/F



2012. márc. 27. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ott mielőtt ő tenné ugyanezt! Mondd meg neki, hogy ez így nem működik, ez zavar téged és szereted, de úgy érzed ő nem viszonozza azt amit te adsz neki. Ha érez irántad valamit akkor nem hagyja, hogy elsétálj, vagy elég hamar meg fog keresni utána...ha meg nem...akkor csak magadnak tettél jót!
2012. márc. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Húú, hát én 15 vagyok, és a barátnôm is ugyanezt csinálja az exével, holott új barátja van. Mennyi dô telt el aközött, hogy szakítottak, és ti összejöttetek? Az régi pasim nekem is tetszik még, még mindig helyesnek tartom, szóval szerintem ez nem fog elmúnli, és korrektnek tartom, hol elmondta neked, hogy mit érez. Mióta vagytok együtt?

A barátnôm sokat beszél a volt fiújával, találkozgatnak is, de a srác csak játszik vele. Eddig is csak játszott, 2 hétig votlak együtt, a lány komolyan gondolta, de a fiú nem. Most arra kíváncsi a csávó, hogy kit választ kettôjük közül. Mindenképp mondd meg, hogy neked ez gondot okoz, hogy nem akarod elveszíteni. Talán észhez tér. Ilyenkor nem lehet biztosat mondani, KÉRDEZZ RÁ. Amint csak tudsz. Szurkolok!

(Ja, és amúgy pozitívum, hogy köszöntél a magyarázat elején. Ebbôl is látszik, h rendes srác vagy:))

2012. márc. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
annyit még, hogy te 18 vagy...gondolom ő is veled egykorú lehet, szóval könnyen lehet, hogy neki az előző volt az első komolyabb kapcsolata...esetleg ez a srác vette el a szüzességét...a lányoknak (a normálisabb fajtából) elég sokat jelent az ilyesmi, és nem fogja könnyen elfelejteni! Ettől függetlenül csapj az asztalra, ne hagyd magad!
2012. márc. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Elôzô vagyok, bocsi, nem írtam oda, hogy lány vagyok. Szerintem nem széo dolog amit csinál... Beszéljétek meg!!!
2012. márc. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Igazából nem olyan régóta vagyunk együtt, de már hónapok óta hajtom neki a vizet. Még a nyáron jött össze a volt barátjával, és nem sokkal nyár után már külön is mentek.


Én pár hónapja próbálom fűzni.


Gyakran visszaréved, és azon morfondírozik, hogy mit hibázott, és mit csinált rosszul. Én mondtam neki, hogy soha nem szeretnék neki csalódást okozni, de nem tartom helyesnek, hogy a volt barátjával tartja a kapcsolatot. Konkrétan ezt írtam neki:


"Nem, szó sincs róla. Mindössze nem esik jól. -de lenyelem.


Külön csodálom benned, hogy őszinte voltál. Egyébként eszembe sem jutott volna megkérdezni soha, hisz anno megbeszéltük ezt. Legalábbis azt hittem.


-de tényleg ne vitázzunk. Zárjuk le ezt az ügyet.


Azt teszel, amit szeretnél, viszont jobb ha tudod, hogy:

1. Nem értelek.

2. Ez nekem nagyon rosszul esik.

3. Miértelme van?


2.:

Rosszul esik, mert miközben én küzdök azért, hogy felkeltsem benned a lángot magamiránt, eközben te a régi parázst págyolgatod.


Részemről a vita lezárva. Egyetlen dolgot kérek. Ha vele beszélsz, velem ne beszélj kérlek."


Igen, mondjuk azt nem mondtam, hogy a lány mondta, hogy ne haragudjak rá, de épp most is a volt barátjával levelezik. Már korábban megkértem, hogyha így lenne, mondja meg nekem. -és igen, korrekt volt, és valóban megtette.


Ezért is mondom, hogy megbízok benne, de akkor sem értem azt, amit tesz.


Engedjétek meg, hogy egy másik neki írt üzenetemet is idézzem, szintén ebben a témában:


"

Figyelj Gabi! Nekem igazából mindegy, hogy mit teszel. Én nem szeretnék neked rosszat. Te tudod kizárólag, hogy mi az, amiről úgy gondolod, hogy ártalmatlan.


viszont én vagyok az, aki már milliószor átéltem ezt, és ezeknek a dolgoknak az emlékei mindig ott vannak. Értsd meg, hogy ha létezik is barátság fiú és lány között, akkor sem aközött a fiú, és aközött a lány között, akik valaha együtt voltak.

Hidd el nekem!


Valamelyik fél biztos, hogy többet akar. -és tudom, hogy nem te, de miért mész bele a játékba? Miért veszel parazsat a kezedbe? Azért, hogy megégesd magad újra?


Elviccelhetjük, és nekem sincs kedvem vitát csinálni ebből, főleg, hogy voltál olyan őszinte, hogy elmondtad nekem. Ezt nagyon köszönöm.

-de akkorsem tudom megérteni, hogy mi szükség rá.


Mindegy... Ha ma még nem is, de egyszer biztos, hogy meg fogsz érteni.


Egyébként én nem mondom, hogy legyetek rosszban, de én azért megválogatnám a helyedben, hogy mennyire vagyok nyitott..."


Erre megsértődött... Szerintetek?


Várok minden választ, és még egyszer köszönöm az eddigieket.

2012. márc. 27. 21:43
 6/11 anonim ***** válasza:
az első és a harmadik vagyok..."azt írtam neki"--> ezt gyorsan felejtsd el!!! ilyenekről csak személyesen! és ha már így összejöttetek kérdezz rá: Úgy érzed, hogy boldogabb lennél XY volt barátoddal mint velem? Ha tétovázik tudod a választ, ha válaszol tudod a választ...a reakcióiból tudod a választ :P ez a lényeg! ezt chateléssel a büdös életben nem fogod tudni eldönteni! Kell a személyes kontakt!!
2012. márc. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Egyébként az nem áll fent, hogy az előző barátja lett volna az első komolyabb kapcsolata, mert felettébb tisztességes lány. Eldöntöttem, hogy első számára a tanulás, és ha már egzisztenciája lesz, akkor adja oda magát... Tehát ez kizárható.


Egy másik, hogy a személyes kontakt. Buta voltam, és nem említettem, hogy 280 km-re lakunk egymástól. Hetente egyszer látjuk egymást, mikor vagy ő jön át, vagy én megyek át.


Viszont kitartónak ismerem, és tudom, hogy őszinte. Legalábbis úgy hiszem. Sajnos a távkapcsolatnak van egy olyan árnyoldala, amit csak a bizalom tud feloldani.


Épp ezért bízom benne, és tudom, hogy ő is bízik bennem, Ezért volt őszinte, és mondta el, hogy épp a volt barátjával levelezik.


Még csak annyit, hogy jövőre mind a ketten egyetemre megyünk, és ő fel fog költözni Pestre, ahol én is élek...

-de ezt csak azért említem, mert nem terveztük, hogy örökre távkapcsolatban maradunk.

2012. márc. 27. 21:55
 8/11 A kérdező kommentje:
Jaj. Elírtam. Nem én döntöttem el, hanem ő, hogy számára az első a tanulás...
2012. márc. 27. 21:56
 9/11 anonim ***** válasza:
egyre rosszabb a helyzet...én a távkapcsolatban nem nagyon hittem egy jó darabig :P Viszont ha szereted, akkor húzd ki ezt a kis időt, és jövőre sülve-főve együtt lehettek, akkor biztos sikerül majd kiverni az előző csávót a fejéből! De így, hogy alig találkoztok...ez így elég nehéz...viszont még mindig azt mondom, hogy az ilyen dolgokat akkor is személyesen...heti 1x találkoztok, akkor szeretnétek boldogan együtt tölteni az időt ok...de ha mellette hét közben meg veszekedtek akkor annak semmi értelme...mindenképp üljetek le és beszéljétek ezt meg! Neked kell eldönteni, hogy egy olyan lány-e akire érdemes várni! Ha igen akkor ne vedd ennyire komolyan ezt a dolgot, mivel megbízol benne ugye...akkor nincs okod féltékenykedni.
2012. márc. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, épp ezaz. Én kimondottan nem vagyok féltékeny típus. Már neki is mondtam, hogy ha egy lánynak sok kérője akad, és ő mégis engem választ, az azt jelenti, hogy sokat jelentek számára. Ezért is a kapcsolatunk alapja a bizalom.


Nem is tettem volna fel a kérdést, ha ez mondjuk az első, vagy a harmincadik eset lett volna, de mióta együtt vagyunk, nem hallok mást, csak azt, hogy...


Igazatok van. Hallgatnom kell rátok, és személyesen fogok vele erről beszélni. Viszont addig mit tehetek?

Az azért mégsem módi, hogy nem beszélgetek vele, de az sem, hogy úgy teszek, mintha mi sem történt volna...

Mind a kettőből egyből tudná, hogy valami nincs rendben.

Nemde?

2012. márc. 27. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!