Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet kezdeni Vele ha ilyen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet kezdeni Vele ha ilyen?

Figyelt kérdés
a barátom (19 éves ) és rettentő nagy problémám van Vele! Elképzelhetetlen mértékben konfliktuskerülő! ha valami problémám van vele és szeretnék vele beszélni és ezt megérzi hogy gondom van és szeretnék vele beszélgetni van hogy napokig nem is találkozunk ! és ha mondom neki hogy értse meg nem lesz jobb amíg nem beszéljük meg akkor találkozunk elmondom neki hogy mi bajom van vele erre mintha egy kisgyerek rossz fát tenne a tűzre és a tanárja leszídja : ennyi a mondandója : jó persze megpróbálok változni ( na ilyenkor tudnám nyakonvágni) mondtam már neki hogy beszéljünk normálisan és ne féljen velem beszélgetni a közös gondjainkról és szeretném ha elmondaná a véleményét ! de semmmi ! meg mindig ki kell mennie wc-re éhes stb stb.. szóval nagyon kiakasztó ... mondtam már neki mondja meg ha gondja van velem ilyesmi : erre hogy velem semmi gond nincs és így vagyok tökéletes-.-" ha így folytatja kénytelen leszek szakítani vele! mert olyan sokszor elszomorít ezzel! pedig nem mondanám magam egy követelőző házsártos csajnak ... és mindig nyitott vagyok mások véleményére és azt hiszem elég türelmes is vagyok hogy eddig még vele maradtam ... de már nem bírom! mit lehet csinálni az ilyennel ? hogyan tudnám elérni hogy nyitottabb legyen és nem meneküljön a problémák elől és ne kerülje a konfliktusokat merjen velük szembenézni és tudja megoldani ezeket?!
2012. ápr. 2. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Neki egy rendes anya kéne még.
2012. ápr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
vagyis ?
2012. ápr. 2. 21:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Szakíts vele.

Ha túl lesz a szükséges pszichoterápián, évek múlva esetleg újra próbálkozhattok, de most gondolj magadra, és hagyd ott!

2012. ápr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Ennek többet közt az az oka, hogy én abban nőttem föl, hogy anya nekem mond valamit, és az úgy van. Érvelni, vitázni, bárminemű formában ellent mondani n-e-m l-e-h-e-t.

Na szóval én rühellek minden feszült pillanatot, konfliktushelyzetet, vitát, veszekedést, mindent. Lehet, hogy neked egy egyszerű téma megvitatása tök laza, de ő azt veszekedésnek éli meg, amit meg utál.

Hozzám is jött oda srác, hogy miért nem vitázok vele, miért adom fel rögtön, miért vonulok vissza, miért bólintok rá csakúgy, és nem értette meg, hogy nekem nincs kedvem boncolgatni fölöslegesen valamit, NEM akarok vitatkozni sem veszekedni se semmi ilyet csinálni.

Bár ennyire talán nem vagyok kóros, mint a pasid, ha nagyon muszáj valamit, akkor megbeszélem, de amúgy...

Ezen nem nagyon lehet változtatni, ha neked olyan pasi kell, aki vehemensen vitázik veled, meg minden, akkor keress mást.

2012. ápr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jah bocs azt nem írtam oda, hogy én mondjuk lány vagyok.

21L

2012. ápr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nem vehemensen vitázni akarok -.-" hanem talán beszélgetni ! mert gondolom mind kapcsolatban vannak problémák és azokat meg kell beszélni és közös nevezőre jutni! mert máshogy nem lehet és szerintem enélkül nincs is értelme egy kapcsolatnak sem! és én nem letámadni szoktam mert észrevettem hogy ilyen! a lehető legfinomabban hozom fel a dolgokat! igen összesen ennyit tudtam meg én is tőle mikor már rákérdeztem hogy mi baja van ? ennyit mondott hogy az anyja meg apja meg később nevelőapja mindent megoldott helyette és neki nem kellett gondokkal foglalkoznia! és akkor téged se lehet sehogy rávenni arra hogy leülj beszélgetni ha valami probléma van?? mit érzel olyankor pontosan ? és próbálsz ezen változtatni ?
2012. ápr. 2. 22:06
 7/8 A kérdező kommentje:
vagy most azt akarjátok mondani hogy én nem tudok ezen semmit javítani ! hogy itt már csak max szakember segíthet ? és hogy szakítsak vele ?
2012. ápr. 2. 22:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Én olyan párt kerestem magamnak, aki ilyen. Exem mindenen vitázni akart és hülyét kaptam tőle.

Mostani barátommal semmin se veszünk össze. De tényleg. Ő is kerüli a konfliktust, ha mégis van vmi gond, akkor így öt percben érintjük a témát, mert mégis muszáj, ha muszáj.

Ha teljesen normálisan jön vki vmivel, akkor beszélek vele. Ha a barátod a teljesen normális hangvételre se reagál jól, akkor baj van vele, mert azért az nem egy feszült helyzet.

2012. ápr. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!