Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lányom és a barátja együtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányom és a barátja együtt szeretnének aludni. Megengedjem?

Figyelt kérdés
Pár hónapja már együtt vannak, lányom 15, barátja 13 éves.
2012. ápr. 3. 09:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%

Én nem engedném.

És nagyon elgondolkoznék, hogy mit ronthattam el!


(a lányom 14,5, a fiam 12 éves, úgyhogy ismerem ezt a korosztályt)

2012. ápr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
25%
Ez a kérdés még kérdének is gyenge, ez a kérdés nem lehet kérdés!
2012. ápr. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
87%

Sajnálom azt a szülőt, aki nem tudja, hogy a 13 és 15 éves gyerekekben tombolnak a hormonok. Én elhiszem, hogy csak aludni akarnak, meg hogy jó és megbízható gyerekek. De azt nem hiszem, hogy elalvás előtt nem fogják megcsókolni és ettől megkívánni egymást. Legjobb esetben a fiúcska majd álló farokkal alszik el, és azon gondolkodik, hogy vajon mennyit kell még várnia. A lánynak sem lesz nyugodt éjszakája, az tuti.

Bocsánat a drasztikus véleményért, de engem úgy bosszant, ha ilyen fiatalokat engednek együtt aludni, aztán majd a lányka kiírhatja a kérdést, hogy "hogy mondjam el a szüleimnek..."


Kicsit több következetességet kéne becsempészni a nevelésbe.

És bocs kérdező, nem téged akartalak leszólni...

2012. ápr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindent szeretnének a gyerekek, a szülő meg attól szülő, hogy képesnek érzi magát a nevelésre, és képesnek érzi magát arra, hogy nem-et mondjon.

Fogadok, amikor kisebb volt, elrángattad a boltban a csokiktól, cukorkáktól :)

Szerintem most is éppen olyan egyértelmű a helyzet - nekünk.

De itt, egy fórumon mi hiába adunk tanácsokat, ha a mi értékrendünk más, és ahhoz képest bírunk következetesek maradni.

Hülyén fogsz kinézni, ha tanácstalan arccal, minden meggyőződés nélkül fogsz nemet mondani, csak mert mi azt tanácsoltuk.

Tégy úgy, ahogy jónak érzed, amit kivitelezni tudsz a lányoddal szemben, elvégre születése óta ő a te nevelésed eredménye!

(Én sem helyeslem az együttalvást, az együttjárás is van, akinél megkérdőjelezhető, de olyan is van, aki 15 évesen nem bír magával, őt pedig károsabb visszafogni mint engedni.)

Nem sokat segítettem, tudom, de ebben a témában már eleve az is gáz, ha mástól kérnek segítséget, hiszen más nem lát bele egy adott emberpár kapcsolatába.

(Anyósom jut eszembe, aki mindig tanácsot kért az elb@szott nevelése miatt az alkoholista fiához, és hova futott amikor agresszív volt a felnőtt alkesz fia? A szomszédhoz. Csak a szomszéd tudta visszafogni, a szülők már nem. A tanácsokat meg egyszerűen képtelenek voltak megvalósítani.)

2012. ápr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha már te mástól kérsz véleményt, hogy mit tegyél, te is elgondolkodhatsz!Nem engedném meg!
2012. ápr. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
43%

MIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII?

Szerintem NEM Te vagy a szülő, vagy ez egy kamu kérdés. Ha a kérdés igaz és Te vagy a szülő akkor sűrgősen olvass utána néhány dolognak, kezdheted Ranschburg: A szülők könyvével.


Két GYEREK NINCS amit keressen egymás mellett...és ugyanmár mit akar két tizenéves...

Pár hónapja együtt vannak, de az nem MÁR....


Remélem sikerül nekem megfelelő értékeket nevelnem a gyermekembe és gyerekként ilyen dolgok nem jutnak eszébe...

2012. ápr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
65%
szerintem ne
2012. ápr. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
jó kis régifajta megrontás. persze, hagyd csak, hogy megkefélje a lányodat a saját házadban, hiszen már vagy 2 hónapja menstruál is talán...
2012. ápr. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

A kisfiú szülei mit szólnak ehhez? Ők belementek, hogy a 13 éves gyermekük együtt aludjon a lányoddal?

Mert én erősen kétlem, és ez azért rájuk is tartozik, elvégre az ő gyerekükről is szó van.

2012. ápr. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Szerintem engedd meg, ahhoz hogy rosszat csináljanak nem kell együtt alvás.

Nem rég történt egy pesti suliban egy kisebb botrány. Egy versmondó versenyen kilógott három 8.-os és a wc-ben kufircoltak. Ők is maximum 15 évesek lehettek, és nem kértek engedélyt együtt alvásra.

Amikor én voltam 15, én is ott aludtam a barátomnál, és nem csináltunk semmi rosszat. Késő estig filmeztünk, játszottunk, jó persze csókolóztunk is. De semmi több. Akiket normális körülmények között és gondosan nevelnek, nem fognak lefeküdni egymással, akkor sem ha dolgoznak a hormonok, amik mellesleg mindenhol máshol is dolgoznak.

Szerintem nem tiltani kell a gyerekeket bizonyos dolgoktól, hanem beszélgetni velük, megérteni őket, és olyan kapcsolatot kialakítani velük, hogy megbízzanak a szüleikben, és akkor nem lesz soha semmi probléma.

L/19

2012. ápr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!