Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom "nyomoz" utánam! Hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom "nyomoz" utánam! Hogyan reagálnátok erre?

Figyelt kérdés

Nem régen volt egy balhénk amiatt, hogy túl féltékeny vagyok. Gyakorlatilag választás elé kerültem, hogy vagy változok, vagy külön folytatjuk az utunkat. Ezt sikerült megbeszélnünk, én nem féltékenykedek annyit, ha ő kevésbé kerül félreérthető helyzetekbe, stb. A lényeg, hogy azóta én azt hittem nagyon jó a kapcsolatunk.

Sokszor kölcsönadom páromnak a laptopomat, vagy telefonomat, mert az enyémen van wifi, de sosem gondoltam volna, hogy ezzel visszaélne.

A múltkor nem túl józan állapotában elárulta, hogy olvasgatta az üzeneteimet és talált olyat, ami neki nem tetszett úgyhogy ki van bukva. Egy ártatlan poénkodós chatelésről volt szó gyerekkori baráttal, szóval nem is gondoltam, hogy ebből baj lehetne. Ezen csak nevettem, de azon nem tudok, hogy túrt a cuccaimban. A minap megint bejelentkezve maradtam, nincs titkolni valóm előtte, aztán ahogy rápillantottam feltűnt, hogy megint az én üzeneteim között túr.

Megnézi az sms-eimet, az e-mailjeimet, a hívólistámat, facebook üzeneteimet, mindent. Én ettől kivagyok. Nem találhat semmi olyat, ami rossz fényt vethetne a kapcsolatunkra, de hihetetlenül idegesít, hogy ennyire nem bízik bennem.

Nem mondom nekem is fordult már meg a fejemben, hogy beleolvashatnék az üzeneteibe, de nem... Ha valamit rejteget, azt nem így akarom megtudni.

Magyarázatot nem igazán tudott adni arra, hogy miért kutakodik. Annyit mondott, hogy nem akar elveszíteni és biztos akar abban lenni, hogy nincs más. De akkor kérdem én... Én vagyok a beteges féltékeny, amiért majdnem szakítottunk? Nem értem. :(


Ti hogyan reagálnátok, avagy reagáltatok, ha voltatok már ilyen helyzetben? Titeket nem idegesít az, ha intim szféra 0?



2012. ápr. 6. 20:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ahol nincs bizalom, ott nincs jovo.

Az a legalapabb dolog, hogy nem durkalunk egymas cuccaban, mert megbizunk egymasban. Meg ha ugy jon uzenetunk, levelunk, hogy kozos havertol es tudjuk, hogy kettonknek szol az uzi, vagy banki level, (kozos szamlank van, de van, hogy csak az o nevere erkezik a level, van, hogy az enyemre), meg akkor is megkerdezzuk egymast, hogy kibonthatjuk e, megnezhetjuk e.

Eszembe nem jutna megnezni az sms-eit, meg ilyenek.

Szoval en kiakadnek de nagyon, es en is ultimatumot adnek neki ahogy neked adott elozoleg. Befejezi, vagy elfelejthet. Itt ezen a ponton pedig 1-1.

2012. ápr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Éléggé bizalom hiány van itt!Egy kapcsolat arról(is)szól,hogy feltétel nélkül megbízunk a másikban:)Ha meg engedély nélkül belen néz a te üzeneteidbe,már nincs is miről beszélni.És ha "véletlenül"ír is valakinek a nevedben a tuttod nálkül,az már bűncselekmény is.De nem mennyünk ennyire mélyre ebben a témában,mert nem ez volt a kérdésed.Ez már "bereges"féltékenység és bizalom hiányra utal röviden:)
2012. ápr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én nem tűrném, az biztos. Egy barátom volt, aki az sms-eimet akarta elolvasni, és bár semmit nem talált volna bennük, megmondtam, hogy vagy befejezi vagy ennyi volt. Végül a vége szakítás lett, de nem (csak) ez miatt. 24/L
2012. ápr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 omba ***** válasza:
100%

Te tényleg betegesen féltékeny voltál? Turkáltál a cuccai közt?

Az az érzésem támadt, hogy ő már akkor is ilyen volt (beteg), csak rád tudta szorítani ezt a szerepet,hogy a magáét leplezze.

Ismerős helyzet. Én voltam a gyanakvó fél, de folyton az asszonyt izélgettem, hogy ne bizalmatlankodjon már... vége is lett.

Akit meg megcsaltam, hát ő mindenkiről tudott a régi havercsajoktól kezdve a szexéhes kolléganőig, az érintett nőnek meg még csak a nevét sem hallotta soha, - szóval ennyi az értelme a nyomozgatásnak.

A gyanút meg nem enyhíti ám a bizonyíték hiánya, sőt... szóval ennek magától nem lesz vége.

Zárjad rövidre marha gyorsan, joga van aggódni, hogy elveszít - de nincs joga a telefonodon nézelődni.

Ha elfogadja ezt, OK, - de attól tartok legfeljebb szóban fog egyetérteni.

2012. ápr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi van vele, sosem kaptam még rajta ilyenen (mondjuk még csak fél éve vagyunk együtt). Ő eleinte egyáltalán nem volt féltékeny, mondhatnám azt, hogy már már idegesítően nem volt. :) Elég sok nő van körülötte, így én meg nagyon is az voltam. Lehet kicsit betegesnek nevezni végülis. Ami leginkább kihozta belőlem a hárpiát, az az, hogy az a nő, akit előttem akart becserkészni a szomszédja gyakorlatilag és nem bírtam/bírom elviselni, hogy lépten nyomon abba botlok, aki miatt már nekem is volt "károm". Ez megalapozta a dolgokat, onnantól kezdve meg én nagyjából minden nőt utáltam a környékén. Megbízom benne, de mindig ott motoszkál, hogy mivan ha átver. Egy exem ráadásul pont most készül házasodni, azzal a nővel, aki anno "csak barát" volt, majd másfél év után elhagyott érte. Mindegy is.

Ez, illetve az, hogy emiatt túl sok időt akartam vele tölteni, hozta ki a kapcsolatunkból azt, hogy ez neki így már sok. Nem lettem konkrétan befenyítve, vagy is azzal a feltétellel voltam hajlandó megbeszélés felé hajlani, hogy ő is változtat egy-két dolgon.

A veszekedés után volt egy fura helyzet, amikor még ezelőtt sosem látott módon féltékenykedni kezdett egy srácra. Majd úgy három hétre rá elszólta magát, ekkor rákérdeztem, hogy "tán beleolvastál az üzenetembe?". Lényegtelen üzenet volt az is, így nem foglalkoztam vele, azt mondta nem olvasott bele, de szinte egyértelmű volt hogy igen...

Ezután vallotta be, hogy olvasgatott és talált valamit... De konkrétan sosem vettem észre, csak most pár napja. Most is tagadta végig, volt is egy néma két óránk. Kb 5-ször feltettem neki a kérdést, hogy miért kutat a cuccaimban folyamatosan. Semmi válasz nem érkezett. Két óra után tudott annyit mondani, hogy mert fél, hogy van valaki más, ő nem elég nekem.

Egyszerűen nem is értem, vagy nem tudom. Nagyon rosszul esik az biztos.

2012. ápr. 6. 21:41
 6/14 anonim ***** válasza:

"A bizalom jó dolog. Az ellenőrzés még jobb."


Vladimir Ilyich Lenin

2012. ápr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 omba ***** válasza:

Fent írta valaki, hogy bizalom nélkül nincs jövő, - kommunikáció nélkül meg nincs kapcsolat.

Mi az, hogy Te ötször felteszel egy kérdést, és nem mond rá semmit?

Áááááááááááá!!!! :(

2012. ápr. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Láttam rajta, hogy nem tud igazán mit válaszolni, tehát inkább ezzel volt a gond. A poén, hogy nem tudok rá haragudni, egyszerűen csak nem értem. Csak bámult a vakvilágba és látszott rajta hogy pörög a gépezet, nem tud mit mondani arra, hogy miért kutakodik utánam, hiszen nem adtam okot ilyen szintű féltékenységre. Gondolom valahol ezt is érzi, nem tudom. Én közben néztem a tv-t, ő agyalt, néha megismételtem a kérdést, majd kibukott belőle végre néhány mondat. Hirtelen olyan volt mintegy elveszett kisgyerek, aki valami rosszat tett és lebukott.
2012. ápr. 7. 00:28
 9/14 anonim ***** válasza:

Én már csak azért nem csinálnék ilyet, mert ha találok valamit, akkor mi van? Ha elmondom, akkor tudni fogja, hogy kutakodtam, az meg nem vet jó fényt rám sem, nem elmondani meg nagyon nehéz lenne.

Szerintem az ilyen mértékű féltékenység nem normális, teljesen érthető, hogy ennyire zavar (én személy szerint eléggé kiakadnék.) Attól még hogy egy párt alkottok, két külön ember vagytok, mindkettőtöknek van élete a másikon kívül is, és fölösleges is lenne mindent egymás orrára kötni. Ezt kellene neki valahogy elmagyarázni.

Nem akarlak elszomorítani, de van olyan ismerősöm, akinek hasonló dolgok miatt ért véget a kapcsolata.

2012. ápr. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 omba ***** válasza:

"mint egy elveszett kisgyerek" - ere gondoltam.

Valahogy ezt mond el neki, meg, ha nem változat valahogy akkor visszaviszed a nagycsoportba.

Ha jól értettem, te kimásztál ebből a féltékenységi hullámból, na - csak kövessen!

2012. ápr. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!