Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van értelme egy jól működő,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme egy jól működő, szerelemre épülő kapcsolatnak, ha az egyik fél képtelen megbízni a másikban?

Figyelt kérdés

A párom szerelmes belém, én is belé, nagyon ragaszkodunk egymáshoz, talán ez is a baj. Én nagyon nehezen viselem, ha valaki egyátalán csak füllent nekem, főleg, ha rájövök, és ez után még hosszasan tagad, mert egyszerűen úgy érzem, hogy hülyének néz.

Életemben először kértem meg a párom, hogy ne beszélgessen többet az egyik szaktársával, mint szükséges. Másfél hónapig gyakorlatilag alig beszélgettünk, le sem sz*rt, míg azzal a lánnyal folyamatosan MSN-ezett, nekem fél óránként ha egy sort írt. Iszonyatosan rosszul esett, meg is mondtam neki, persze ő sértődött meg. Biztos hülyeség ezen megsértődni, de állandóan visz neki csokit, engem meg másfél év alatt nem hívott meg vacsorázni sehova, vagy akármi, mert hogy "nincs pénz". De persze, nem érdekli a lány. Én nem ezt érzem, de képtelen lennék elhinni, hogy tényleg megcsalna. Persze azóta beszélget velem, megígérte, hogy nem hanyagol el, de ugyanúgy beszélget a másik lánnyal is.

Mikor öszejöttünk, azt ígérte, leszokik a dohányzásról, és állítja, hogy le is szokott, de mindig megérzem rajta. Persze azt mondja, hogy csak füstös helységben volt, de mikor rámutatok arra, hogy csak a fél keze bagószagú, egy idő után bevallja. Persze, megint ő van megsértődve. Dohányozzon, csak ne nézzen hülyének. És még sorolhatnám.

Nagyon szeretem, fogalmam sincs, hogy mit csináljak. Nem tudnám elviselni az elvesztését, de lassan már úgy érzem, sokkal jobb lenne nélküle, mert több fájdalmat okoz, mint örömet. A szex sem megy már, nem érti meg, hogy nem vagyok képes így megbízni benne, mindig megígéri, hogy változtat, de végül úgy érzem, csak belőlem csinál hülyét, és nem történik semmi.


2009. jún. 17. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:

csokit visz neki??:O

téged meg egyszer sem vitt el vacsorázni?:S

ez elég érdekes:S meg az is,hogy msnen többet beszél vele,mint veled..én azért kiváncsi lennék,hogy a másik csaj mit mondana kettőjükről:S

hogy értve nem megy már a szex?

2009. jún. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Úgy, hogy már egyátalán nem kívánom, és ha mégis szexre kerül a sor, egyátalán nem nedvesedem, fáj, amikor belémhatol, akkor is, ha előtte hosszas előjáték volt. Régen, mikor nem derültek még ki az ilyen sumákolások, volt, hogy egy nap 6-8 alkalommal is együtt voltunk, mostmeg havonta egyszer, ha összejön...


Régebben azért volt, hogy nekem is kedveskedett csokival, ha ott aludtam nála, berejtette a táskámba. Most viszont rám nincs pénz, mert "nincs pénz", de másnak majdnem minden nap jut csoki, mert "segít felkészülni a zhra"...

2009. jún. 17. 20:13
 3/7 anonim ***** válasza:
első válaszoló vagyok.én a helyedben beijeszteném,hogy mitszólna ha elhagynád..
2009. jún. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem, hol itt a kérdés. Te nem kívánod, és nem érzed jól magad ebben a kapcsolatban. Őt nem érdekled különösebben, csak kényelemből marad veled. Szerintem ez a kapcsolat neki jó (kényelmes), neked elsősorban méltatlan. Arra semmi esélyed, hogy pl. megszabd, kivel beszélget, ehhez ugyanis nincs jogod. Neki pedig a hazugsághoz nincs. (Egyébként nyilván nem csal meg, de NEM IS az a lényeges kérdés ebben a történetben.)


Írod:

"lassan már úgy érzem, sokkal jobb lenne nélküle, mert több fájdalmat okoz, mint örömet."


Ez a lényeg. Ez meg:

"Nagyon szeretem, fogalmam sincs, hogy mit csináljak."

a semmittevés igazolása. Változtatni mindig fájdalmas és félelmetes, az ember szereti halogatni, kifogásokat keres. Te egyelőre ebben a fázisban vagy. Azt mondod, hogy "szereted", de ebből már csak ez az egy szó maradt, minden mással az ellenkezőjét üzened. Szerintem ez nem egy jól működő kapcsolat, hanem már rég le kellett volna zárni ezt az ügyet.

2009. jún. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolóval mélységesen egyetértek. Ha már ez a kérdés, gondolat fölmerül, hogy "lassan már úgy érzem, sokkal jobb lenne nélküle", akkor valószínűleg tényleg sokkal jobb lenne nélküle. Egy szerelmes ember ilyenbe bele sem mer gondolni. Inkább kétsébeesik: "mi lenne velem nélküle?!"

Szóval itt valami nagyon drasztikus változtatásra van szükség, mert hosszútávon ez egyikőtöknek sem jó. Neki sem, akármiért is van veled. Ha kényelemből, ha megszokásból, ha szeretetből...

Az én párom is mondta már a megismerkedésünk kezdetén, hogy ha kéne, ő leszokna a cigiről. Akkor még nem volt arról szó, hogy mi ketten. Egy hónappal azután, hogy összejöttünk, letette a dohányt, egyik napról a másikra, mert tudta, hogy én nem szeretem. És azóta nem kellett egyszer sem meggyanúsítanom vele, hogy ismét rágyújtott.

Aztán ez a csokis dolog: én még magamra is sajnálom a pénzt, ha nincs... Szóval nem értem, mivel érdemelhette ki a csokikat az a lány... Az egész szitu úgy, ahogy van, érdekes.

Vagy komolyan beszélgess el vele, vagy tényleg mondd meg neki, hogy egy percig sem maradsz tovább.

Akkor majd kiderül minden.

(22/L)

2009. jún. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szeretem, pont ezért viselem el, hogy fájdalmat okoz. Csak úgy érzem, ez lassan már nincs egyensúlyban azzal a jóval, amit kaphatnék tőle.


Nem célom megszabni, kivel beszélgethet. Bár ezt nem említettem, de a legjobb barátommal (fiú) lassan egy éve nem beszéltem, mivel neki nem tetszett, hogy sokat beszélünk, és egy másik nagyon jó barátommal (szintén fiú) hasonló a szituáció, bár belőle már nem engedek.

2009. jún. 17. 20:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nem normális dolog h más nőnek vesz csokit, magyarán foglalkozik vele, nektek meg szép lassan tönkre megy a kapcsolatotok. Komolyan beszélgess el vele a másik lányról. Nem is csodálom h még a szex sem megy. Ilyen helyzetben nekem sem menne:(

Ahhoz h meg tudj bízni benne teljesen meg kellene szakítania a kapcsolatot a másik lánnyal, sztem ez a fő probléma. Biztos érez a másik lány iránt valamit máskülönben nem foglalkozna vele! Komolyan beszélgess el vele, mert ez így nem normális! Kitartás!

2009. jún. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!