Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért a szakítás mindenre a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

$ € Ž kérdése:

Miért a szakítás mindenre a megoldás?

Figyelt kérdés

Sokan így gondolják. Elolvasol egy kérdést ebben a kategóriában, amiben valami párkapcsolatbeli probléma van leírva, és a válaszok 75%-a az, hogy "hagyd ott", "szakíts vele", "nehogy meghunyászkodj előtte", "határozottan dobd ki", "adj neki ultimátumot", és hasonlók.


Tehát nem az, hogy beszéljétek meg, hanem hogy legyél kemény, individualista, nehogy kompromisszumot köss, ilyenek. És nem csak nőktől nőknek vannak ilyen tanácsok, szóval nem lehet az emancipációra fogni, a férfiak is ilyen kommenteket írnak egymásnak.


Mondjuk az igaz, hogy kívülállóként mindenki könnyen dobálja a másik barátját/barátnőjét.


2012. ápr. 10. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezen töprengek napok óta, hogy mi az egészséges határ, vajon meddig kell küzdeni egy kapcsolatért, mennyiben kell mindenáron kitartani. Csupa rossz példát látok magam körül. Akiknek szerintem küzdeniük kellene egymásért, azok feladják, akiknek meg már rég szét kellett volna menniük, azok meg nyúzzák egymást. Szerintem ez a legnagyobb kérdése az életnek, hogy hol a határ a tűrés, a kompromisszumok és a szétválás között.
2012. ápr. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem megválaszoltad a saját kérdésed.
2012. ápr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Mert sokan csak így dobálóznak a párkapcsolatokkal. Nem úgy tekintenek a másikra, mint egy érző, emberi lényre akit tényleg szeretnek, és aki mellett kitartanak jóban-rosszban, hanem úgy, hogy "na, most te vagy az én csajom/pasim, aztán ha túl macerás leszel majd keresek mást". És ez szomorú. :(
2012. ápr. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha valaki már ide ír kétségbe esetten, hogy ez és az a problémája, akkor ott már nagy gond lehet. Másrészről, többnyire az is beletartozik a sztorikba, vagy kommentből kiderül, hogy már próbáltak beszélni róla és vagy nem volt változás, vagy csak rövid ideig. Én több mindent "szemügyre veszek" amikor ilyen kérdésnél kommentálok. Pl egy 15 évesnek nem fogom azt mondani, hogy alakítsa a kapcsolatát, beszélje meg meg menjenek pár terapeutához...

Akkor se fogom azt tanácsolni hogy küzdjön, ha a pasi/csaj sokkal előlrébb tesz valami személyes (számítógépes játék, hobby) dolgot mint a kapcsolatot.

De lényegében én úgy gondolom, hogy akik ide írják le a párkapcsolati problémájukat, azok többnyire érzik, hogy nem működik a dolog akár mit tesznek, és csak megerősítésre várnak

2012. ápr. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
mert ha van egy nagyobb probléma könnyebb inkább aztmondani hogy hagyjuk egymást mint az hogy leüljünk beszélgetni, emiatt szívok már 5 hónapja hogy ilyen volt velem a barátnőm aki állítólag mindennél jobban szeretett de a vége felé voltak problémák és ugygondolta hogy másnál majd nem lesz és összeszedett valami gyökér gyereket aki meg kis is baszta egy hét után tessék
2012. ápr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!