Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csinaljak h a baratom ne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csinaljak h a baratom ne feljen az erzelmektol? Mas srac is ilyen?

Figyelt kérdés

Amiota egyutt vagyunk, nekem termeszetesnek tunt, h

kimutatjuk egymasnak az erzelmeket.Egy es fel ev ota most kezdem eszrevenni, h o nemcsak zarkozott, hanem fel az erzelmektol vagy nem is tudom mi lehet az.Annyira elhidegultunk tobbek kozott emiatt foleg, most ujrakezdtuk, es minden szuper, csak..ahanyszor orvendek neki, vagy megkerdem ha orvend h most jol vagyunk, elkapja a felelem, es folyton valtja a temat.Mindig mikor erzelmekrol van szo.Pedig szeret, ebbe biztos vagyok, mert leirta, mondta.20ak vagyunk.


Hogy lehetne azt tenni h ne akarjon mindig "kiszokni" az erzelmekbol?Ha zarkozott es nem is mondja el, de legalabb ne feljen ha en beszelek rola?


2008. ápr. 17. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
hat szerintem ha fel vagy valami miatt nem akar beszelni az erzeseirol akko inkabb ne zaklatsd vele..ha igazan szeret(es szeritem is\gen)akkor elobb-utobb bisztos meg fog enyhulni es meglatsd fel fogja hozni a temat meg tobbszor fogja mondani hogy szeret!!!!es ha mar nem eloszor jartok akkor bissztosan szeret csak o olyan fiu aki nem arrol hires hogy kimutatja az erzelmeit...de a sajatos formajaban ki fogja..nyugodj meg!!!!!!!!!
2008. ápr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Csizmár Kata válasza:

Kedves Kérdező!

A férfiaknak gyakran nehezebb az érzéseikről beszélni, mint nekünk nőknek. Ennek az egyik oka, hogy a férfiak többségének a nők többségénél kevésbé jó az összeköttetés az agy érzelmeket kezelő és beszédet irányító részei közt. Ezt több kutatás is kimutatta. De ez nem azt jelenti, hogy a férfiak kevésbé mutatják ki az érzéseket, pusztán azt, hogy nem szavakkal teszik. Az érzelmek kimutatásának ezer módja van egy kapcsolatban. Apró szivességek,ajándékok, érintések, a másik hibáinak tolerálása, közös programok szervezése stb. Ha egyik fél csak a szavakból ért a másik pedig nem tudja szavakkal kifejezni az érzéseit, akkor nehéz a helyzet, de megoldható. Neked is érdemes végiggondolnod, hogy miért ennyire fontosak számodra a szavak és mik azok a szeretetgesztusai a párodnak, amit esetleg észre sem veszel...

Ha a párod hajlandó rá, akkor írjatok egy-egy listát arról, hogy mi az, amiből tudjátok, hogy a másik szeret,a ztán cseréljétek ki. Fontos, hogy ne akarj erről beszélgetni vele, ha ő nem akar, mert akkor az egész gyakorlat eröltetetté válik. Érd be annyival, hogy listát cseréltek! Ha előre megígéred, hogy ha megírja a kedvedért, akkor nem piszkálod azzal, hogy beszéljen az érzéseiről, akkor biztosan megteszi:-)

A te listád talán kezdődhetne így: Tudom, hogy szeretsz, abból, hogy....megírod ezt a listát a kedvemért.

Ha pedig kapsz olyan szavakat, amelyekre vágysz, akkor jutalmazd azzal, amire ő vágyik. Egy masszázsnak a legtöbb férfi örül, de a listájáról biztosan kapsz rá szabott ötletet.

Ha szeretnél még fejlődni a párkapcsolati kommunikációban, akkor ajánlom, hogy látogass el a honlapomra, mert ebben a témában tartok önismereti csoportokat, ahol az ilyen férfi- nő különbségekről is beszélgetünk.

www.parkapcsolatok.com

Remélem válaszommal elősegítettem a megoldást.

Csizmár Kata pszichológus

2008. ápr. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyébként, ha magában sem tudja kezelni csak elfojtani akkor keserű lesz az élet mellette. Nem akarok psziché bal-blákat se viselkedéstanulmányokat most ide írogatni, de hidd el meg kell találjátok a probléma gyökerét és meg kell tanulnia megfelelően kezelni az érzelmeket! Ellenkező esetben túl sok gond lesz!

Viszont ha magában jól el tudja rendezni, az pedig azért baj, mert benned nem bízik annyira, hogy beavasson ezekbe. A megoldást pedig csak együtt, beszélgetve tudjátok megtalálni. Sok sikert!

2008. ápr. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem vannak sracok akik ilyenek. A baratom is ilyen. Nagyon nehezen mutatja ki,hogy mi van. Mondja,hogy szeret meg minden, de sokszor ugy erzem,hogy nem eleg ennyi. Mintha nem bizna meg elegge bennem... S szerintem hogyha ti mar masfel ev ota egyutt vagytok, s eleitol fogva ilyen volt,akkor mostmar az nem kene zavarjon, vagy ha megis,akkor ezt beszled meg vele. Lehet ha o nem is gondolja,hogy ez olyan nagy baj,mivel mar reg ez van. eszeljetek meg,hogy zavar teged ez, mondd hogy ennyi ido utan mar igazan beszelhetnetek erzelmekrol,meg megbizhatna benned. Vagy esetleg tudsz valami okot amiert igy elzarkozott? (esetleg valami rossz tortent, vagy regi kapcsolati csalodas stb)
2008. ápr. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!