Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vegyesházasságról milyenek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vegyesházasságról milyenek a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Írnátok, avgy szóólnátok olyanoknak aki vegyesházasságban élnek,hogy osszák meg a tapasztalataikat?

Más nemzetiségű vagy inkább más bőrszínű,más kontinensőr származó élet vagy házastársuk van.

Most itt nem a hazánkban születettekre gondolokelsősorban.

Mennyivel másabb ha a felségünk,férjünk afrikai,latin, japán, stb.

Mennyivel könnyeb vagy nehezebb?

Milyen vegyes házasságban élni?

A kultúrális különbségek menyire ütköznek ki?

Ez mekkor akadály?

Mikkel kell szembenézni amivel amúgy nem?

Igazából nagyon érdekel. Ki tudaj számomra mit hoz a jövő.



2012. ápr. 16. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
-_-
2012. ápr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%
Egyet ne feledj: az ember színe a fehér.
2012. ápr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az ember színe fehér?

Ezt a többi kontinensen is így tudják?

Ha afrikából származik minden ember akkor is fehér?

2012. ápr. 16. 21:46
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
Remélem, csak viccből írtad ezt kérdező :D Nézz meg bármilyen ábrázolást Ádámról és Éváról (Y)
2012. ápr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én vegyes házasságban élek. Nálunk minden rendben. Nagyon kevés kulturális különbséget éreztünk meg. Ez nem tudom, hogy abból fakad-e, hogy mindketten türelmes emberek vagyunk, vagy mert ő már 8 éve itt élt, amikor találkoztunk. Vagy a kettő együtt. :-)


Az élet annyiban más, hogy akiknek nem okoz gondot elfogadni a másik embert, azok szeretettel viseltetnek felénk. Akik valamilyen oknál fogva felsőbbrendűnek érzik magukat, azok szemtől szembe nem mernek/akarnak mondani semmit. Csak így, mint a #2 hozzászóló, név és arc nélkül. Én már megtanultam, hogy az ilyen kommentekre nem reagálok.

Illetve annyiban más még az élet, hogy néha kicsit több a hivatalos papírmunka. De ezt észre sem venni a mindennapokban.

2012. ápr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
21%
Helo!Szerintem úgy tudja az ember legjobban elcseszni az életét, ha vegyes házasságba megy bele. Még akkor nincs nagy gáz, ha mondjuk nincsenek vallási és kulturálisan nagy különbségek. De ebben az esetben is valamelyik mindig távol marad a szeretteitől (ha pl más országból való). Ha nagy különbségek vannak...pl muszlim-keresztény, akkor az nem valami szerencsés. Jön majd a gyerek.Ide is tartozik..meg oda is, de igazából sehova. Hosszútávon nem kivitelezhető!Csak a jószándék beszélt belőlem hidd el!
2012. ápr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én félig vagyok magyar, a szüleim kötöttek vegyesházasságot még réges-régen. Nálunk az van amit az előző hozzászóló írt, azaz a "valamelyik mindig távol marad a szeretteitől".

Együtt Magyarországon soha nem laktak, kint összesen kb. 3-4 évig, abból 1,5-et én is külföldön éltem a szüleimmel.

Kulturális, vallási gondok nem voltak soha, buddhisták, de kb. annyira lehetnek hívők, mint anyámék hívő katolikusok. Muszlim-katolikus házaspárt is ismerek, náluk sem voltak ebből gondok, ők példás házasságban nevelik a 3 gyereküket.

2012. ápr. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszönöm :-)
2012. ápr. 18. 19:51
 9/13 misspoppyka ***** válasza:
Szia,eleg regen elek "vegyes" hazassagban.Azt kell mondanom,nalunk semmi problemat nem okozott az,hogy a ferjem fekete.A fiam 14 eves,felver,de nala se tapasztalom,hogy problema lenne belole.Nem tudom,mennyivel lehet konnyebb egy "nem vegyes" hazassagban elni,de ha pl az en szuleimet veszem alapul,a mi eletunk sokkal kiegyensulyozottab,boldogabb,mint az ovek volt.Dehat gondolom,ez nagyban fug attol,hogy azt a hazassagot milyen,menyire kulonbozo 2 ember alkotja.Es ez nem feltetlenul kulturalis stb kulonbseg kell,hogy legyen,hiszen 2 magyar ember is kulonbozhet egymastol,mint a tuz meg a viz.Bar tudom,te nem erre gondoltal. :-)
2012. ápr. 19. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Valami olyasmire gondoltam,hogy volt-e gond a másik bőrsznéből, abból, hogy más az anyanyelve.

mennyire tudjátok a legbelsőbb gondolataitokat, érzéseiteket megoszatni vlakivel aki nem beszéli a mgyart elég jól és te sem beszélet az ő nyelvét anyanyelvi szinten.

Barátok, család, hogy fogadta.

Nektek milyen érzés az, hogy a gyerekeitek ha több van csak félig magyarok?

Hogy neki a történelmünk, kultúránk mást fog jelentni, mint mondjuk nektek.

Vagy ha külföldön éltek akkor nem lesz,lesznek kíváncsiak Mo-ra vagy nem is akarják megtanulni a nyelvet?

Ez,hogy érinti a vegyesházasságban élő szülőket?

Nem érzitek úgy,hogy a házasság által valamelyest kiszakadtok egy közösségből?

Hogy amagyarságotok egy részét feladtátok, feladjátok?

2012. ápr. 19. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!