Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ugye vissza fog még jönni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ugye vissza fog még jönni hozzám? (elég hosszú)

Figyelt kérdés

5 évig voltunk együtt, másfél hónapja elhagyott másért. Távkapcsolatban voltunk, de az utóbbi hetekben csak kínszenvedés volt az egész. Nagyon szeretett, de minden szavában és minden nézésében csak azt láttam, hogy nem mond el valamit. Ez lehetett csak azért, mert nem akarta, hogy nekem fájjon, és attól még neki nem jelentett semmit, de persze az is előfordulhat, hogy más az ok. Én ezt éreztem, és nem tudtam benne megbízni. Veszekedtünk, kértem, hogy bizonyítson .. ezek a veszekedések végül felőrölték az egész kapcsolatot. Nem hallgattam meg, nem álltam mellette, mikor kellett volna, pedig kemény év ez neki.

Más pedig volt olyan gerinctelen, hogy ezt kihasználta. Soha nem vettem komolyan a lányt, mert csak egy ostoba kis csitri, de ha egy lány el akar élni valamit, azt általában eléri .. Szóval mindent bevetett, teljesen rámászott, és meg is lett az eredménye.

Én tudom, hogy ő az igazi, és meg tudnám neki ezt bocsátani. De sokat kell neki változnia, hogy egy rendes komoly kapcsolatot ki lehessen vele alakítani .. Szeptemberben költözik ide a városba, és abban reménykedem, hogy azért kell ez az idő külön, hogy majd sokkal jobb legyen a kapcsolatunk, ha újrakezdjük. Ez lehetséges? Hülyeségnek hangzik?


2012. ápr. 22. 15:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Énem bíznék azért ebben vakon a helyedben. Beszéld meg vele, hogy van e még esélye annak, hogy egyszer együtt lesztek, avagy sem.


Egy ismerősömék szintén most szakítottak 5 év után. A srác egy r*banc típusú csajért hagyta ott a lányt. Az új nő, mindenkire rámászott, aki élt és mozgott, köztük az én páromra is. Nagyon sokan nincsenek kibékülve ezzel a csajjal, úgyhogy sajnálom, hogy végül sikerült valakinél elérnie a célját. Ez viszont sajnos olyan dolog, ami két emberen áll... A párod is legalább annyira hibás, hogy hagyta magát. Ha úgyérzed, hogy nem kész még komolyan folytatni veled, akkor inkább hagyd, mert csak mégtöbb fájdalmat fog okozni.

2012. ápr. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"másfél hónapja elhagyott másért"


Kizárt szerintem...

2012. ápr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem bízom ebben vakon. Próbálkozom ismerkedni másokkal, de persze nem hitegetek senkit. Csak nem hiszem, hogy tudnám tovább csinálni abban a tudatban, hogy nem leszünk többet együtt. Mert ezt mondta, de elég csúnyán váltunk el, ami nem meglepő .. Az az előtti héten azon esküdözött, hogy mindent megtesz, hogy boldogok leszünk, pár hét és minden rendben lesz. Szóval kb egyik percről a másikra jött ez az egész.

Ez a lány is olyan ám .. én kicsit többet tudok a múltjáról, meg hogy milyen az általános megítélés róla, de nem hitt nekem, szerinte a lány nem ilyen. Bár elég rosszul tettem, hogy ellene beszéltem, ezt beismerem ..

Az pedig természetes, hogy az exemet is hibáztatom. Nem véletlen kérte meg a kezem, nem véletlen akarta velem leélni az életét. Mégis hagyta, hogy egy ilyen kislány elvegye az eszét.

Most egyelőre nem erőltetek semmit, idő kell neki is, nekem is, de nem tudom mit tegyek, ami hosszútávon jót tesz.


Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, rengeteget segítetek.

2012. ápr. 22. 16:30
 4/12 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy visszajön, csak ugye minek. Ezt írod:


" De sokat kell neki változnia, hogy egy rendes komoly kapcsolatot ki lehessen vele alakítani"


Na, és itt bukik el az egész. Ha valakinek sokat kell változnia ahhoz, hogy a kapcsolat működjön, akkor az a kapcsolat nem működik. És ha nem működik - mint a példa is mutatja, szakítottatok, felszedett mást - akkor minek folytatni?

2012. ápr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy kapcsolat szerintem meg pont arról szól, hogy alkalmazkodunk a másikhoz, csiszolódunk egészen addig, amíg szépen ketten alkotunk egyet.

Rengetegen mondják itt, hogy ha valakinek változnia kell a másikért, akkor az a kapcsolat halálra van már ítélve, de ez baromira nagy hülyeség. 5 évig voltak együtt, elvégre nem hiszem, hogy gyökeresen kéne megváltoznia, avagy olyan dolgokban, ami kivitelezhetetlen, avagy alapjáraton megváltoztatná az egész személyiségét. Igen, ilyet nem lehet kérni, ezt aláírom, de apróbb dolgokban nagyon is lehet, csak működnie kell a kommunikációnak. Lehet változni abban, hogy figyelmesebb legyen a másik, többször érintse/csókolja meg, többször kezdeményezzen beszélgetést, érjen kicsit korábban haza, ne igya padlóig magát, ha bulizni megy a haverokkal, legyen kicsit nyíltabb, bízzon jobban benne, vagy bármi, ami igazából abszolút teljesíthető egy kis akaraterővel. Ha ilyenekről van szó, akkor nem lenne teljesen veszett az ügy szerintem.

2012. ápr. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Emberileg kell sokat változnia. Tudom, ha valakit szeretsz, nem akarod megváltoztatni, de én neki akarok jót elsősorban, és szüksége is van erre, csak ő nem így látja. De én innen 300 km-ről nem sokat nyomok a latban .. ráadásul ezzel a csajjal megint bekerült egy olyan társaságba, ami nem tesz épp jót neki.

A nagymamája sírva kért, ahányszor csak ott voltam, hogy csináljak vele valamit, mert biztosan meg tudnám változtatni, mert mikor náluk vagyok, sokkal normálisabb. De 3 hetente 1 hétvége nem elég ehhez ..

Igazából nem olyan veszélyes dolgok, amikben változnia kell. Elég sunyi, meg kétszínű. Mindenkit ott beszélt ki, ahol csak tudott, még az állítólagos legjobb barátját is, pedig én azt hittem az ilyen dolgok a férfiaknak szentek. Pedig pont ő az, aki jó hatással van rá, és miután szakított segített észhez téríteni - persze sikertelül. Ő inkább arra a haverjára hallgat, aki könnyen tudja befolyásolni. Mikor szakított, akkor is annyira látszott, hogy ezek nem az ő szavai, még mondtam is neki, de persze tagadta. Ismerem már ennyire ..

2012. ápr. 22. 17:29
 7/12 anonim ***** válasza:
Más az, hogy változtatsz a viselkedéseden (igen, az olyan apróságnak tűnő dolgokon, hogy mondjuk nem késel el a randiról, nem vagy vele udvariatlan stb.) meg más az, hogy jellembeli hibákat kéne csiszolni, tehát nem figyelmességből kell több, hanem emberileg kell változni. A sunyiság meg a kétszínűség szerintem az utóbbi kategóriába esik. A kérdező jót akar, és ebben biztos is vagyok, csak azt nem tudja, hogy senkit nem lehet így megváltoztatni. Ez a szándék vagy belülről jön, vagy minden külső kísérlet eleve kudarcra van ítélve. Ráadásul egy bizonyos koron túl az emberek alapvetően nem változnak, kialakul a személyiségük.
2012. ápr. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Így már sajnos egyet kell értenem az utolsó válaszolóval. Ezek olyan dolgok, amikben nem valószínű, hogy változni fog, mert olyan beépült tulajdonságokról van szó, amiket nem olyan könnyű elhagyni és nem is biztos, hogy kérni lehet valakit erre.
2012. ápr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

18 éves, és borzasztó éretlen ..

Biztos az is volt gond, hoy érezte, hogy meg akarom változtatni. Csak szerinte ő így jó, aki pedig mást gondol, az rosszat akar neki ..

Nem rosszat akarok neki, de nagyon reménykedek, hogy éri majd valamilyen veszteség/sérelem az életben, amitől észbe kap, és újraértékel mindent.

2012. ápr. 22. 23:37
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem 18 éves korában az ember nem igazán érett még egy komoly kapcsolatra. Egy-két év és majd megkomolyodik és változik annyit, hogy magára se ismer. Legalább is az én esetemben ez volt.

Ami a kapcsolatotokat illeti, hát nem igazán javaslom, hogy újra kezd vele, mert sajnos, aki egyszer megteszi ezt veled, az meg fogja máskor is. A távolság meg nem lehet kifogás, mert én 1500 km-re vagyok a páromtól, és hat hetente látom csak, mi is veszekedünk, nekünk is vannak nehéz időszakok, mégsem lépünk félre, mégsem hagyjuk el a másikat. Szerintem a fiú nem hozzád illik ennyi. Remélem nem sértettelek meg és tudtam esetleg segíteni. Sok sikert!

L/21

2012. ápr. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!