Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Rossz feleség vagyok ezek miatt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz feleség vagyok ezek miatt?

Figyelt kérdés

Sosem vágytam gazdagságra, csak nyugodt, kiegyensúlyozott életre és családra. Mindenünk megvolt, amit szerettünk volna a férjemmel, igaz, nem nagy dolgok, de ha nagyon vágytunk valamire (reális keretek között), akkor azt meg tudtuk venni. Spórolt pénzünk is volt, amit a leendő gyerekünkre szántunk.

De ő folyton elégedetlenkedett, belevágott üzletekbe, amikből rendszerint veszteségesen jött ki. Nem tud bánni a pénzzel, ez családi vonás nála. De még ezekből sem tanult, és végül két éve olyan dologba vágott bele a beleegyezésem nélkül, ami aztán elvitte az összes spórolt pénzünket, elveszítette az állását is, helyette csak egy fele annyit fizetőt kapott. Ekkor már terhes voltam. Én most sem elégedetlenkedek, pedig most már lenne miért, hiszen odalett az évek alatt gyűjtött pénzünk, közben megszületett a babánk is, de addigra már elúszott a félretett tőke. Megélünk most is, bár igen igen összehúzott derékszíjjal, nyilván sokkal szűkösebben. Sok emiatt a vita, és a visszafojtott düh bennem, ráment a kapcsolatunkra is ez az egész.

Sokszor gondolok arra, hogy kilépek ebből az egészből a gyerek miatt, mielőtt végleg lehúz minket teljesen... lényegében ha nekem nem annyi lenne a gyedem, amennyi, akkor éhen is pusztulnánk az ő minimálbéréből. Természetesen az adósságait is fizetjük javában, nem is látom a végét,hogy egyáltalán kimászunk-e belőle. Ez lett a nagy akarásból, mert neki sosem volt elég az, hogy nem kellett minden hónapban beosztani a pénzt és számolgatni, jutott nyaralásra, wellnessre, nasira, kajára, számlákra, hobbira, mindenre. De ő még többet akart. Ami nem is lett volna baj, ha normális dolgokba kezd bele, nem olyanba, mint a legutolsó, és ráadásul én figyelmeztettem, hogy ne tegye, mert tudtam, hogy rossz üzlet.

Elegem van abból, hogy csak a pénztárcájának érzem magam.. mindezek ellenére pedig nincs szívem elszakítani a fiától, mert imádják egymást. Bízom benne, hogy jobb lesz idővel, de félek, hogy ő sosem fog megváltozni, sosem fog tudni bánni a pénzzel, és újabb és újabb bajba sodor majd bennünket. Féltem a gyerekem jövőjét tőle, viszont féltem őt is, hogy mi lenne vele nélkülünk. Szeret minket, és én is szeretem őt, de már nem tudom elviselni a lehetetlenségét...

A kérdésem erre vonatkozik... rossz feleség lennék én emiatt, hogy el akarom hagyni a bajban? Amibe mellesleg úgy sodort, hogy én kézzel lábbal hadakoztam ellene...



2012. ápr. 23. 16:33
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
Hát ez nem válóok. Olvasd el a Szeretet és tisztelet című könyvet és megérted mi a probléma a házasságodban.
2012. ápr. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, te megtettél minden tőled telhetőt.
2012. ápr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Te nyilván már olvastad, így kérlek oszd meg velem azt, amire gondolsz! Köszönöm!
2012. ápr. 23. 16:38
 4/11 anonim ***** válasza:
nem vagy rossz feleség, ember és anya vagy. szerintem neked meg a férjednek egy nagy beszélgetésre lenne szükségetek. arra, hogy együtt oldjátok emg a problémákat: ki innen enged, ki onnan. nem kell a számonkérő, anyukád által használt hangon rikácsolni, hogy "nem megmondtam?!", hanem szépen ki kell egymásnak fejtenetek a dolgokat. nem mondom, hogy könnyű lesz.
2012. ápr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Már túl vagyunk millió és millió beszélgetésen, nagyon megbánta, ennek ellenére pont a napokban bukott le egy sms-sel, hogy megint kölcsönkért valakitől 20ezer forintot. Hogy mire, azt nem tudom. Már belefáradtam, mert sosem fog megváltozni. Tudom, hogy nagyon megbánta azt, hogy ilyen nagy galibát okozott, de mégsem látom azt, hogy fel is fogta volna. Hiszen én ott vagyok a háttérben, mindig kitalálok valami okosságot, vállalok plusz munkát, hogy legyen több pénz (a gyerek mellett természetesen). Neki meg a seggéhez van ragadva az autó ilyen benzinárak mellett, a cigiről sem tud lemondani, üdítő víz helyett, stb. Én meg már lassan levegőt sem veszek, hogy a gyereknek meg legyen minden. És meg is van neki, mert az neki is fontos és sosem szól egy szót sem, ha bármit veszek neki, mert tudja, hogy az kell, de a saját igényeit akkor sem adná lejjebb, az a természetes, hogy nekem nincs már igényem semmire sem... vagyis lenne, de arra már végképp nem marad pénz.
2012. ápr. 23. 16:44
 6/11 ASOT ***** válasza:

1. Boldogtalan vagy

2. a te és a gyermeked jövőjének az útja sem teljesen kátyúmentes!

3. Nincs bizalom, meghalt

4. ha valóban szeretnéd, akkor ezt meg sem kérdezted volna

5. már nem fog változni ennyi idő alatt nem változott, és te nem is fogsz tudni a párodon változtatni


EZ CSAK AZ ÉN VÉLEMÉNYEM!

Szerintem ha van hová menned , szülők, rokonok ilyesmi akkor menj.


Majd 2 lehetőség lehet ebből:

1. a párod észbekap és megváltozik (kicsi az esélye hogy ha újra összeköltöznétek meg is maradna olyannak de talán 1 próbát megér, de gyerekkel ugrálni sem egyszerű)

2. a gyerek ha már oviba jár elmész dolgozni! ÉS ha szerencséd van akkor talán idővwel találsz is majd valakit!

2012. ápr. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerinted tudna jobb állást találni a jelenleginél?Próbáld őt erre sarkalni... talán ez megoldás lehetne!És persze amint tudsz te is menj vissza dolgozni...Ne adjátok fel!
2012. ápr. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Annyira félek belevágni az egyedülálló anyaságba, hogy azt el sem tudom mondani. A szüleimhez hazamehetnék, max gyedem van, de ez már nem sokáig... a munkahelyemre állítólag visszamehetek, na ez majd akkor lesz biztos, ha tényleg ott leszek és maradhatok is... persze manapság semmi sem biztos.

Az a legnagyobb gondom, hogy már nem tudok benne bízni, nem tudom neki elfelejteni azt, amit tett. Folyton rettegek, hogy milyen levelet hoz a postás, milyen tartozás bukik még ki... és közben meg féltem őt, mert ki tudja hova jutna nélkülünk. Még lejjebb talán, és azt nem bírná el a lelkiismeretem. Mert erőlködik ő jobb ember lenni, szégyelli is magát, de akkor nem tudom miért csinál olyanokat, amivel most is lebukott. Teljesen el vagyok keseredve.

2012. ápr. 23. 16:53
 9/11 A kérdező kommentje:
Folyamatosan keresi a jobb állást, de annyira beszűkültek a lehetőségek, mindenhol csak hitegetik, aztán jön valaki, aki valakinek a valakije és ennyi volt... pedig van ismeretsége, de azok csak akkor voltak érdeklődők, amikor nekik kellett valamit intézni, most meg lapítanak mint sz@r a fűben, ha nekünk lenne szükségünk segítségre. Sok helyen van bent az önéletrajza, és újabb és újabb helyekre adja be, de semmi.
2012. ápr. 23. 16:55
 10/11 Bubi10 válasza:
Szerintem nem vagy rossz feleség! Az a baj ,hogy mindig nekünk kell gondolkodni és megoldani ha nincs pénz de kaja minden legyen otthon legyenek a számlák kifizetve.Ezt előbb utóbb megunjuk. Az én férjem se szeretett magasabb fizetésű munkahelyekre menni elősször vállalkozó volt úgy hogy sehova se volt bejelentve nagyon sokat nem keresett volt olyan tél hogy csak az én gyesemből éltünk Három gyerekünk született a harmadiknál már hivatalosan elment dolgozni minimálbérért míg én mind a két utolsó gyereknél 6 hónappal hamarabb mentem vissza mert nem tudtunk megélni. Nekem a fizetésem duplája volt de mégis én voltam a rossz a pénzköltő.Azt még hozzá kell tennem munkahelyemnél fogva ingyen utaztunk mert vidéki vagyok de ő csak kocsival tudott menni. 16 év házasság után meguntam betelt a pohár otthagytam. Nem bántam meg most már elváltunk. Azt el kell mondanom egyedül nevelem a három gyereket nem könnyebb anyagilag de nyugodt otthonra megyek haza nem kiabál velem senki .De mindenkinek azt tanácsolom ha ezen gondolkozik nagyon gondolja meg nem egyszerű dönteni és a családom mellém állt ez sokat számít.
2012. ápr. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!