Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Működhet-e úgy egy kapcsolat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet-e úgy egy kapcsolat, ha nem a legjobb a kommunikáció? (Más az anyanyelvünk)

Figyelt kérdés
Én elég jól beszélek a nyelvén, de még lenne mit tanulnom bőven... de ő szinte semmit magyarul. Néha zavar ha nem tudok valamit olyan szépen, vagy úgy kifejezni ahogy akarok. Működne ez így? Voltatok hasonló helyzetben?
2012. ápr. 30. 15:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Működhet persze, másrészt még intenzívebben fogod tanulni a nyelvet akár tőle is. Ezen nem fog múlni
2012. ápr. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
azt még hozzáteszem hogy nekem a kommunikáció a legfontosabb mindenekfelett... szeretek valakivel elbeszélgetni az élet dolgairól, hogy épp mi foglalkoztat.. aztán olyan nehéz amikor nem tudja az ember úgy kifejezni magát, vagy nem tudja egyáltalán. Őrjítő tud lenni.
2012. ápr. 30. 15:43
 3/14 anonim ***** válasza:
Az elég jól pontosan mit fed le? Középfok felett már működhet. De mindkét félnek toleránsnak kell lennie-
2012. ápr. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyámék is egy szótárral ismerkedtek meg. Nem viccelek. Szerintem ez csak jó, mert nem tudtok olyan hamar összeveszni :D
2012. ápr. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
:)) talán. alapfokon eltársalgok, kürülírom magam. Tehát társalgási szinten viszonylag folyékonyan. De nehezebb irodalmi szövegeket ha látok, olvasok, nem biztos hogy mind megértem.
2012. ápr. 30. 15:54
 6/14 anonim ***** válasza:
Esetleg egy harmadik közösen beszélt nyelv ?
2012. ápr. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nincs:p Én beszélek még angolul is, tényleg jó volna ha tudna ő is, akkor nem lenne semmi gond:p de nem tud sajnos
2012. ápr. 30. 16:05
 8/14 anonim ***** válasza:

Voltam hasonló helyzetben. Angol volt a közös nyelv akkor ugyan, mivel én egy szót sem értettem az ő nyelvén. Mivel dolgozni és lakni jött Magyarországra, így egyébként is meg kellett tanulnia magyarul. Így szépen lassan az angolról átváltottunk magyarra. De amíg csak angolul beszélgettünk, addig is nagyon jól működött minden, hiszen a kommunikáció nem csak beszédből áll! A kulturális különbségek pedig inkább összehoztak, mint szétválasztottak. :-)

(azóta vége lett ennek a kapcsolatnak, de egészen más miatt, szóval, kérdésedre válaszolva: ha összhang van, akkor akkor a beszéd másodlagos)

2012. ápr. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát még nagyon friss a dolog, szóval fogalmam sincs hogy mennyire illenénk össze más téren. Egyenlőre csak ismerkedni akarok, aztán ha tetszik majd, amit látok, átléphetjük az ismerkedés határát. De addig marad a beszéd...
2012. ápr. 30. 16:34
 10/14 anonim ***** válasza:
Milyen nyelven beszél az illető? Ez elég fontos kérdés.
2012. ápr. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!