Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet hogy rossz hatással van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet hogy rossz hatással van rá a családja?

Figyelt kérdés

Már jó ideje megvan a barátnőm. Mikor az anyjával, nővérével tölt hosszabb időszakokat, fél napot, egy napot, egyszerűen nem olyan jó fej utána. Ha nem mondja, akkor is érzem rajta hogy velük volt. Ami nem lenne baj, kedves emberek de teljesen más felfogásúak mint ahonnan én jövök. Nem nyitottak a világra, mindent hajlamosak lehurrogni, meg azt mondani hogy a kisembert mindenütt csak bántják. Ezekkel a dolgokkal se vitatkoznék de én más légkörben érzem jól magam.

Arra is most kezdek rájönni, hogy emiatt lehet hogy egy filmet is alig lehet vele megnézni, ami az átlagnál kicsit elvontabb, vagy olyan zenét hallgatni, elmenni egy másik városban egy érdekes kiállításra, ilyesmik.

Még egyszer mondom, nem más emberek életstílusával van bajom. A kérdés csak az, hogy ezeket bebeszélem-e magamnak, más is járt-e már így, változhat-e később.



2012. máj. 1. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Nos, nem tudom, hogy pontosan ott hogy zajlik minden, mivel logikus, hogy nem látok bele a dolgokba. Csak a saját tapasztalatomat tudom elmesélni, ennyit tudok tenni.

Nekem a volt barátnőm elég idióta gondolkodással volt megáldva, hála a családjának. Ha a abból a közegből kiszakadt volna, akkor normális is lehetett volna. Nem szakadt ki, sőt, még én voltam a bunkó, hogy próbáltam neki elmagyarázni, torz módon szemléli a világot, akárcsak az elmebajos anyja és nevelőapja.

Így látatlanban csak annyit tudok mondani, ha olyankor normális, mikor nem kerül kapcsolatba a családjával, akkor akkor ezt kell redukálni. Hogyan? Költözzetek el minél messzebb, kezdjetek új életet! (Bár fogalmam sincs, hány évesek vagytok.) A második megoldás pedig, hogy maradtok, de megbeszéled vele, hogy mi a gondod. Ha nem tud változtatni, akkor a jövőben sem lesz jobb, és ez sok-sok konfliktushoz is vezethet.

2012. máj. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jó dolgokat mondasz, 23 év körül vagyunk amúgy. Kérdés hogy jogom van-e bárkin változtatni? Ő is felismeri egyébként ezeket a dolgokat, csak nem mindig :) Én meg nem akarok ebből konfliktust, ezért csak akkor mondom el ha nagyon kiakaszt, általában türelmes vagyok, ő meg pár órán belül leveti ezeket a hülyeségeket.

Van egy nagybátyám aki szerint ezek a dolgok csak erősödnek az idővel. Azt mondja úgy meg kell nézni a pedigrét mintha kutyát vennél, legjobb az arisztokrata család :D Kicsit para hogy mi van ha tényleg így van és reménytelen hogy megváltozzon melletted egy nő, mondjuk ő valószínűleg elcseszte a dolgokat ha 50 évesen jön erre rá.

Elköltözés, új élet: ez is érdekes dolog, ő azért habozik nekivágni a messzeségnek mert "kötődik" a családhoz. Én meg azért is mert félek ezektől a dolgoktól. Na de nem is ez a lényeg, remélem lesznek még vélemények.

2012. máj. 1. 22:16
 3/3 anonim ***** válasza:

1# vagyok:


Jogod van-e változtatni rajta? Nem hiszem, hogy a személyiségét akarod megváltoztatni, hanem a viselkedését, és azokat a dolgokat, amik a konfliktusokat szülik. Muszáj kompromisszumot kötni, mert anélkül nem fog menni. Ha képes kivetkőzni esetleg magából, mikor vitára kerül sor, akkor még rosszabb a helyzet.

A kapcsolat elején, vagy ha nem is az eleje, de még nem olyan sok idő elteltével nem mennek rendben a dolgok, és ezen a másik fél nem hajlandó változtatni, akkor szerinted később mi lenne másabb? Ha eleinte már viták vannak, akkor ez később csak fokozódni fog.

Neked kell eldöntened, mit akarsz. Meddig tűrsz, mit fogadsz el és mit nem, mennyi értelme van az egésznek stb. Ha nincs más, akkor költözzetek, legfeljebb kibújik a szög a zsákból, és kiderül, lehet-e vele komolyan is tervezni, együtt élni. Jobbik esetben pedig minden rendben lesz.


Azt persze ne feledd, hogy objektíven nézd a szituációt, vagyis a saját hibáidat is elemezd!

2012. máj. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!