Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan formáljam a barátnőmet,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan formáljam a barátnőmet, úgy, hogy ne legyen belőle veszekedés?

Figyelt kérdés
Vannak hibái, ugyanúgy, ahogy nekem is. Annyi a különbség, hogy ha én mondom neki, abból hatalmas veszekedés lesz. Ebben én is hibás voltam, mert én kerek-perec megmondtam, hogy szerintem ez nem helyes, hülyeség. És olyan dolgokra gondolok, amik nem olyanok szerintem, hogy valaki ilyen, valaki olyan, hanem általánosan rossz dolgok, nem egészségesek, ha az ember jó életet akar élni. Itt gondolok pl. a gyűlölködésre, és az általánosításra. Ezt a kettőt nagyon nem tartom jó dolognak, a barátnőm pedig gyakran csinálja. Azt mondta, ha kedvesen mondom neki, elfogadom, és úgy próbálok rajta változtatni, akkor ő is fejlődni fog. De ma is felmerült ez a probléma, és igazából már nem tudom hogy fogalmazzam meg, mert magától valószínűleg sosem fogja belátni, hogy gyűlölködni, főleg általánosítva, nem jó. És mindig csak a veszekedés van ezekből. De én meg nem tudom szó nélkül hagyni, mert a barátnőm, milyen lenne már, ha hagynám, miközben látom, hogy rossz?

2012. máj. 2. 10:02
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
A kérdést olvasva le akartalak cseszni, hogy vagy elfogadod, vagy hagyd a francba, de a magyarázatod után egyetértek veled, igazad van. Szerintem mondd neki higgadtan, érzelemmentesen, hogy nem akarsz vitát nyitni, de úgy látod, hogy... és itt elmondod amiket gondolsz. Ha erre felcsattan, hagyd szó nélkül. Lehet, hogy picit nyávogni fog, mert egypár ember nagyon rosszul viseli, ha szembesítik a hibáival, de mindenképpen el fog gondolkodni a dolgon.
2012. máj. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Nem értem hogy mit értesz az alatt hogy gyűlölködik általánosítva...Ezt légyszives fejtsd ki.


Egyébként én úgy gondolom hogy a párod személyiségén nem szabad változtatni egy kapcsolatban.Ha már a személyiségét akarod változtatni akkor az már régen rossz. Ő ilyen. Csak olyanokon lehet változtatni ami viselkedéshez tartozik, vagy szokáshoz. Pl hogy ne cigizzen, ne igyon , ne késsen a randikról stb. De azon hogy ne gyülölködjön...szerintem ezt te sosem fogod tudni kiirtani belőle mert ez ő, ez hozzátartozik a személyiségéhez.

2012. máj. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

Szerintem is tedd azt amit az első mond.


Amíg maga nem látja be, hogy ez nincs így rendjén ,addig érdemi változás nem lesz.

2012. máj. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Az általánosítást gondolom érted, mit jelent. Pl. van pár rossz tapasztalata az emberekkel, így ebből következik, hogy az egész emberiséget gyűlöli. Ez meg már gyűlölködés is.
2012. máj. 2. 10:11
 5/31 anonim ***** válasza:
0%
Ilyenek a nők. Ha neked van bajod akkor el ne mond mert hisztizik, ha neki akkor azt hallgatod reggeltől estig, ha nem akarod hallgatni akkor hisztizik.
2012. máj. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
szerintem az 5#-st is vedd be a projektbe! :D
2012. máj. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Utolsó, itt épp arról van szó, hogy az általánosítás rossz. Minek akar ilyen kérdésben tanácsot adni olyan, aki szintén általánosít?:D

Kedves kérdező, nekem is vannak hasonló gondjaim a barátommal, bár ez nálunk nem okoz akkora nézeteltéréseket. Elmagyaráztam már neki többször, hogy miért helytelen a hozzáállása, de nem nagyon hatja meg. Igaz, hogy ritkán gyűlölködik, de akkor nagyon igazságtalanul. Én már úgy vagyok ezzel, hogy elfogadom olyannak amilyen. Legtöbbször azért békésen elmondom neki, hogy szerintem téved. 27 éves, tudom, hogy nem fog az én szavaim, vagy bárkinek a hatására megváltozni a gondolkodása egyik napról a másikra. Lehet, hogy soha. Mondjuk mi nem veszünk össze ilyeneken. Szerintem ne úgy add elő a barátnődnek, hogy a gyűlölködés és az általánosítás rossz, hanem egyszerűen próbáld meg meggyőzni arról, hogy az adott témáról (amin éppen kiakad) neked mi a véleményed. Érvekkel, példákkal. Így csak egy eszmecsere lesz, és talán nem fogja a személye elleni támadásnak venni.

2012. máj. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

*Utolsó=5#

Bocsi, akkor még ő volt az utolsó amikor írtam:)

2012. máj. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Ez igaz.
2012. máj. 2. 10:23
 10/31 anonim ***** válasza:
Mi igaz?
2012. máj. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!