Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az első szerelmet sose fogom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az első szerelmet sose fogom elfelejteni?

Figyelt kérdés
Már lassan egy éve volt, de mindennap gondolok még rá, és emlékeken is gondolkozok. Annyira nyomasztó érzés, nagyon szerettem azt a fiút. Viszont van barátom akit szeretek, de nem vagyok belé szerelmes. Jól érzem magam vele, de nem olyan mint az előző barátommal. Annyira kitörülném a gondolataimból, a mindennapjaimból, ezt már sose tudom??
2012. máj. 16. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem 4évbe telt,persze voltak olyan időszakok,mikor nem jutott eszembe egyáltalán.De teljesen csak 4év múlva múlt el!
2012. máj. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első szerelmét soha nem felejti el az ember, és a többit sem(ha van). Mert mindegyik nagy változásokat hoz az ember életében.

Szerintem még nincs szükséged új barátra, mármint ha nem vagy belé szerelmes akkor miért kínzod szegényt? Mármint gondolj bele ő ugyanúgy megérdemliazt hogy szeressék szerelemből, mint ahogy te is megérdemled.

Először dolgozd fel az első barátod elvesztését, aztán ha jól érzed magad egyedül is, a saját bőrödben akkor vágj neki egy újabb kapcsolatnak, mert akkor majd ismét tudsz úgy szeretni ahogy azelőtt, mármint szerelemmel.

Ilyenkor, ha még az un. gyászmunka történik(még akkor is ha nem halt meg az illető csak elvesztetted), a szerelmi és hasonló energiáid másba szublimálódnak, ezért még nem tudsz úgymond teljes szívedből szeretni.

2012. máj. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem 1 hónap járás után dobott ki az első barátom, akibe nagyon szerelmes voltam, és hirtelen jött, megcsalt. Borzalmas volt, de próbáltam elnyomni magamban az érzést, és úgy tettem, mintha nem fájna, mintha én is ezt akartam volna, és összejöttem egy másik sráccal, akiben láttam, hogy nagyon tudna engem szeretni. Így is volt, nagyon szeretett, és én próbáltam őt szeretni, volt is olyan időszak, mikor úgy éreztem, én is szeretem őt, de rájöttem, hogy én sosem voltam belé szerelmes. Járásunk ideje alatt volt, hogy összefutottam az exemmel (első barátommal), és ilyenkor mindig napokig ő járt a fejemben, még ha az akkori párommal voltam is. Fél évig jártunk, mikor jött egy új srác, akibe halálosan belezúgtam, így szakítanom kellett a barátommal. Nagyon megbántottam, és nagyon nagy bűntudatom volt, azt kívántam, hogy bárcsak ne jöttem volna össze vele. Hát de akkor már mindegy volt... Nem tudott egy darabig kiheverni, bár már új barátnője van, de mikor véletlenül összefutunk, akkor látom rajta, hogy még nem hevert ki engem teljesen. És nagyon bánt, hogy ezt kellett tennem vele. Még ha most 2 éve boldog szerelmes párkapcsolatban is élek azzal az illetővel, aki miatt elhagytam.

Szerintem szakíts a barátoddal, ha nem vagy szerelmes! Mondd el neki, hogy csak barátként tekintesz rá. Jobb lesz így megtudnia, mint akkor mikor már jön egy újabb srác, akibe szerelmes leszel, és miatta kell elhagynod. És kitudja... ha egyedülálló leszel, lehet hogy tapadnak majd rád a pasik, és lehet hogy lesz közöttük olyan, akibe belezúgsz.:)

Amúgy mikor látom az első barátomat (mert néha még összefutunk az utcán), olyankor már nem érzek semmit, csak azt, hogy elmehet a francba, mert másba vagyok szerelmes.:D Amúgy azóta már többször is próbálkozott nálam, hogy vegyem vissza, de nem szabad engedni...

Én azt tanácsolom, hogy töröld le msnről, és az ismerőseid közül facebookról, és próbáld úgy intézni, hogy ne lásd élőben sem, és ne lépj vele kapcsolatban! Így könnyebb lesz. De teljesen (már ha lehet iylet...) csak akkor fogod elfelejteni - azaz csak akkor nem fog már hiányozni a társasága -, amikor találsz helyette valaki mást, akibe halálosan szerelmes leszel, és rájössz, hogy ő sokkal jobb, mint az első szerelmed. Viszont ehhez nem kell a mostani barátod, mert ebből nem lesz szerelem (sztem).

19/L

2012. máj. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első szerelmemnek több mint 6 éve lett vége. 1,5 évig voltunk együtt, és nagyjából 3 év volt, mire túl léptem rajta. Ezalatt a 3 év alatt volt egy másik másfél éves kapcsolatom is, na nekem ő volt ilyen, hogy nem szerettem. Szerettem vele lenni, imádtam a humorát, a könnyedségét, állati jó volt a szex, de valahogy az érzés nem volt az igazi. Vele szétmentünk, sokat kínoztam szegényt :( De szerintem mindenkinél van a nagy szerelmek között egy middle man. Ott akkor sokszor én is elhittem, hogy szeretem, csak utólag látom, hogy (ön)ámítás volt az egész.

Aztán lett egy második szerelem, az 3 évig tartott.

Azért ragoztam ennyit, mert a dolog vége az, hogy az első szerelmem még így is megtudja dobogtatni a szívem, hogy azóta már voltam mégegyszer igazán nagyon-nagyon szerelmes. A múltkor kicsit berúgva egy buliban kézenfogott, és onnantól egész éjjel fogta a kezem. Utána napokig forgott velem a föld. A kémia marha erős dolog, az nem múlik el csak úgy.

2012. máj. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmilyen szerelmet nem lehet elfelejteni, ez nagyon rossz megfogalmazás. Nem is kell sőt nem is szabad elfelejteni: akármennyire is fáj most, ezek ugródeszkák ahhoz, hogy egyszer megtaláld a tényleges párodat. Tehát feldolgozni kell, levonni a tanulságokat, nem kitörölni magadból. Ami meg a mostani pasidat illeti: nagyon nem tisztességes, amit vele csinálsz, ha úgy vagy vele, hogy nem vagy szerelmes. Vigyázz, mit csinálsz másokkal, mert ezt kapod vissza. Neked hogy esne, ha sebtapasznak használna valaki, hogy kibekkelje a szerelme elvesztését? Na ugye...
2012. máj. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm mindenkinek! ment a zöld :)
2012. máj. 16. 14:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Az első szerelmemet sosem fogom elfelejteni. De mint ahogy előttem is írták: nem is kell. Csak idővel átalakulnak a dolgok, és máshogy értékeljük a múltban történteket.

Őrajta úgy tudtam magam túltenni, hogy megismertem valakit, akivel összejöttem. Az elején még nem voltam szerelmes, de aztán pár hónappal később már nem cseréltem volna le senkire. 2 évig voltunk együtt, és ez a 2 év elég volt arra, hogy az első szerelmemre már ne gondoljak úgy, mint szívem vágyára. Azóta is tartjuk a kapcsolatot, de már nagyon ritkán találkozunk, s már egyikünk se kezeli úgy, mint egy volt/leendő szerelmet.


De amit írtál a mostani barátodról, ahhoz csak annyit fűznék hozzá, hogy az én életemben is volt ilyen srác, kétszer is. De mindkettő sráccal elég hamar szakítottam, mikor elkezdtem azt érezni, hogy én nem tudok annyit adni a kapcsolatba, amennyit ők, meg amennyit megérdemelnének.

A második eset most nemrégiben volt, és ha úgy vesszük, elég éles váltás volt, mert egy pénteki napon szakítottam vele, és a rá következő vasárnap találkoztam valakivel (régóta ismertem már őt, és nagyon jóban voltunk), akivel összejöttem. Viszont őt tudom szeretni.


Szóval azt tanácsolom neked, hogy ha azt érzed, hogy nem tudnád őt megszeretni, és nem tudnál később sem szerelemmel tekinteni rá, akkor inkább az elején mondd meg neki, ne hagyd szegényt kételyek között. Meg ne áltasd őt, ne kergesd illúziókba. Légy vele tiszta és őszinte!

2012. máj. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!