Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek? A barátom legjobb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? A barátom legjobb haverja folyton féltékenykedik.

Figyelt kérdés
Hogy kezeljem? Már 3 éve együtt vagyunk barátommal, de a legjobb haverja azóta folyamat féltékeny. Ráadásul elég gyerekesen viselkedik, mint kb általános iskolában, amikor lányok féltékenyek egymás barátnőire. És mind a ketten 25+ évesek. Hiába mondtam barátomnak, ő mondta, h szerinte nem is féltékeny a haverja, és h én látom rosszul.

2012. máj. 18. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Am rad feltekeny vagy a baratodra ?HA rad akk azert mert nem bir annyi idot tolteni a haverjaval mert az mindeg veled van.,ha meg nem akk Siman csak szerelmes beled ,lehet nicns toke be vallani vagy csak szimplan el mentek neki otthonrol
2012. máj. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

barátomra féltékeny, de nem tudom miért. minden nap beszélnek egymással, akkor találkoznak, amikor akarnak, szóval nem telepedtem rá a barátomra...

meg olyan gyerekes dolgai vannak, hogy ha pl kirakok valami vicces képet barátom üzenőfalára, akkor gyorsan ő is kitesz valamit. ha hozzászólok valamihez, amit barátom kiírt, akkor kb 1 percre rá ő is hozzászól valamit. meg kezdettől fogva ellenem hangolta barátomat, és mindenféle kamu dolgot kitalált rólam (de nem jött be neki).

2012. máj. 18. 13:21
 3/12 anonim ***** válasza:
hu hat eleg pocs lehet a baratod haverja S: hm es ha szerelmes beled csak megis a baratsagot nem akarja el rontani csak el valasztani teged a baratodtol,hogy hatha utanna o meg birjon szerezni maganak?! sok oka lehet meg lehet csak nem vagy neki szimpi
2012. máj. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nem hinném, hogy szerelmes lenne. még mikor nem is találkoztam vele, már akkor kibeszélt. csak féltékeny arra, h barátomnak összejött egy normális kapcsolat. de nem tudom, mit csináljak vele, hogy kezeljem, nagyon idegesít...
2012. máj. 18. 14:24
 5/12 anonim ***** válasza:
Én F vagyok, és kb. ilyen korúak voltunk, amikor egy lány szétrobbantotta a barátságunkat (ma a srác felesége, és gyerekük is van).
2012. jún. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mért nem baszol be neki egyet azt talán észhez téríti ha van neki egyáltalán. AM nem lehet hogy b*zi? Bezsélhetsz is vele,s sőt kérdezd meg tőle hogy meleg eXD Szerintem az észhez téríti, mond azt is hogy már többen megkérdezték őt erről mert látták a kommenteket.
2012. jún. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
téged*
2012. jún. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
de én nem akarom szétrobbantani a barátságukat, sőt! nem értem, hogy ő miért fúrja a kapcsolatunkat és akar minket szétrobbantani? nem evidens, hogy egyszer mindenkinek lesz párja, és akkor nyilván nem 24-ban lesztek együtt? nem telepedek rá a barátomra, de pl ha egy bnőmnek lesz pasija, akkor örülök neki, nem furkálom meg féltékenykedek. nagyon idegesít már a srác, és nem tudom, hogyan lehetne leállítani. már direkt szervezünk közös programokat, pl kirándulás, hogy az érzékeny kis lelke ne sérüljön, de akkor is ellenséges. nem értem, mi a baja.
2012. jún. 2. 13:27
 9/12 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben jártam, mint te, ezért megértem a helyzetedet. :( Mi több, mint 1,5 éve vagyunk együtt a barátommal, régebben közös baráti társasághoz tartoztunk. Sokáig mi is csak jóbarátok voltunk, de aztán komolyabbá fordult a dolog, és összejöttünk. Azóta is remekül megvagyunk, nagyon harmonikus a kapcsolatunk, minden szép és jó... de sajnos a párom legjobb haverja, akivel régebben én is hihetetlenül jóba voltam, és szinte a fogadott bátyámnak tekintettem, egyszerűen ellenem fordult, amikor mi összejöttünk. Féltékeny volt rám, folyton attól tartott, hogy elveszem tőle a haverját, meg hogy nem lesz annyi idejük együtt, mint azelőtt, hogy velem összejött volna. Állandóan bántott, beszólogatott, grimaszokat vágott, ha csak rám nézett, és a társaság többi tagját is próbálta ellenem hergelni.

Féltékeny volt rám, nem akart "osztozni" a barátján velem (csóri haver egyke gyerek, és ezért sajnos néha nagyon önző), és igyekezett mindenért engem okolni.


Volt egy másik lány a baráti körünkben, aki szerelmes volt ebbe a haversrácba, és történetesen tavaly ő volt a lakótársam. Régebben tök jóban voltam vele, de amióta a párom haverja így megutált, ő is ellenem fordult, csak azért, mert bele van zúgva a haverba, és mert a haver megutált.

Hazugságokat terjesztettek rólam, és teljesen el voltam keseredve. Nem tudtam, mit tegyek, hiszen régebben a legjobb haverok voltunk mi is, és nem tudtam, hogyan fajulhatott idáig a dolog.

A páromat persze nem bántották, csak engem, és előtte nagyon figyeltek rá, hogy nehogy elszólják magukat, én pedig hiába mondtam a barátomnak, mert egyik oldalról ezt hallotta, a másikról viszont meg azt. Ha rákérdezett, hogy tényleg piszkálnak-e és ezt miért csinálják, a legjobb haverja mindent tagadott. :S

Én a végén már el akartam költözni onnan, mivel a lány is, aki szerelmes ebbe a legjobb haverba, egyre jobban megkeserítette az életemet.


Megpróbáltam beszélni velük, nem is egyszer, de sosem hallgattak végig. A haver úgy tett, mintha nem hallana, vagy mintha a levegőnek mondanám, nem figyelt oda, csak grimaszolt és húzta a száját, ha pedig mégis válaszolt, bunkó és lekezelő stílusban tette. Falra hányt borsó volt minden, amit mondtam neki, nem vett komolyan és ugyanúgy folytatta tovább a gonoszkodást.

Már szinte nem mertem találkozni a párommal, nehogy baj legyen belőle, talán ha 1-2 órát voltunk együtt egy nap, pedig itt lakik tőlem nem messze, akármikor találkozhatnánk, de féltem, hogy ebből is csak a vita lenne (mint mindig), hogy a srác szerint a barátom "túl sokat van velem, őt meg elhanyagolja miattam".


Hozzá kell tennem, hogy a srác és a barátom lakótársak voltak, ráadásul egy szakra jártak az egyetemen, tehát gyakorlatilag ők éjjel-nappal együtt voltak, tőlem mégis sajnálta a haverja azt a 2 órácskát...


Tudod, mi lett a vége?

Rájöttem, hogy aki így viselkedik velem, az nem barát. Még akkor sem, ha régen az volt. De ami még fontosabb, hogy valójában a páromnak SE a barátja többé, mert egyszerűen nem tiszteli őt, ahogy egy barátnak kellene! Nem tiszteli a barátja kedvesét, nem tiszteli a kapcsolatát, és aki ennyire sem képes, az nem igazi barát!


A magam részéről én megszakítottam a sráccal mindenféle kapcsolatot. Nem akartam a páromat választás elé kényszeríteni, de szerencsére nem is kellett. Ezt ő is belátta, hogy aki nem tiszteli, hogy én a barátnője vagyok, az nem tiszteli őt sem, és a barátságukat sem, ergo nem haverok többé.

Most már nincs semmi baj, azóta össze is költöztünk a párommal, és szerencsére közte és a hülyegyerek között mindössze a köszönőviszony maradt meg. :)


Tudom, mennyire nehéz, de sok-sok kitartást kívánok hozzá! Remélem, minden jól alakul veletek! Ne add fel! :) Én szorítok!


21/L

2012. jún. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tudom hogy nem igazán fogok ezzel válaszolni, de nekem is hasonló a problémám. 16 vagyok ő meg 17 és már többször is csókolóztunk, azt mondta szeret és akar, csak az a baj hogy ott vannak a barátai akik cikizik ha velem van. Ezért nem lehetünk együtt és erre is egyből azt mondta hogy csak azért mert nem akarja hogy nekem fájjon, hogy állandóan piszkálnak. És fél hogy elveszíti a barátait és engem is. Ezért nem vagyunk együtt, viszont amikor kicsit sikerül kettesben lennünk nagyon jól elvagyunk. Én sem tudom mi tévő legyek.
2012. jún. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!