Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jól tettem, hogy szakítottam?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól tettem, hogy szakítottam?

Figyelt kérdés

Úgy megbántam az egészet.:(

Pár hónapja mondta a barátom, hogy nagyon szeret engem, hihetetlenül jól érzi magát velem, de maga se érti miért, nem olyan szerelmes belém, pedig tényleg méltó vagyok rá. Tudom, hogy ezeket nem csak úgy mondta, mert már ott tartott a dolog, hogy eljegyezzük egymást, tényleg úgy éreztem, hogy megtaláltam a másik felemet. Csak ez a gondolat engem mégis úgy bántott, mióta mondta, (pedig én sem vagyok annyira szerelmes), folyton ezen rágódtam, hogy nem szeret, nem szeret. Aztán tegnap nagy nehezen sikerült meggyőznöm, hogy akkor így boldogtalanok leszünk, mert egyszer igazán belezúg majd valakibe, és akkor annyi mindennek, ha megtapasztalta ezt az érzést. (eddig nem volt senkibe szerelmes, és azt hitte, hogy ő ilyen, de most meggyőztem, hogy olyan nincs hogy valaki "nem szerelmes típus") Talán azért csináltam az egészet, hogy kierőszakoljam, hogy soha senki mást nem fog szeretni, nem kell emiatt aggódnom, de sajnos nem ez történt. Mondta, hogy lehet, hogy igazam van, ebbe még bele se gondolt eddig. Ez úgy szíven ütött, hogy közös cél és motiváció hiánya miatt szakítottam vele. Nagyon megdöbbent, (én is) nagyon sokáig próbált győzködni, hogy ne tegyem, de engem mégis bánt ez a dolog, hogy nem szerelmes. Annyira szomorú vagyok, hogy el se tudom mondani. Olyan hirtelen jött:( Azon kívül, hogy bántott ez a gondolat, semmi gond nem volt a kapcsolatunkban, nagyon jól éreztük magunkat, és máris hiányzik. Kérlek nyugtassatok meg, hogy jobb ez így, mert alig tudom elhinni.:( 20L


2012. máj. 19. 11:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Jóltetted!
2012. máj. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Jobb ez így.
2012. máj. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Jól csináltad.
2012. máj. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát igen, de semmi rossz emlék, semmi csúnya veszekedés, csak a tervezgetések, meg a sok nevetés jut eszembe az egészről. Ha egy hülye bunkó lett volna, talán jobban el tudnám fogadni. De így? Hogy simán elképzelem róla, hogy tényleg nem lesz szerelmes, mérnök-informatikus, 0 érzelmi hullámok, 0 csajozás, és 25 éves koráig nem sikerült neki. Ha valakiről, akkor róla el tudom képzelni, hogy nem száll el a földről egy lánytól. Mégis bemagyaráztam neki:(
2012. máj. 19. 11:33
 5/14 Lifeishard ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ezt én nem értem... Megtaláltad a másik feledet, mégsem vagy "annyira" szerelmes? Persze megértem, hogy a srác sem "olyan" szerelmes, ezért féltél, de hát Te sem érezted magad annyira szerelmesnek. Én max. ezért szakítanék, nem azért, mert nem tudom "kierőszakolni" a másikból azt, amit normális ember nem is tud 100%-ig biztosan megígérni: azt, hogy soha senki mást nem fog szeretni. Honnan tudná, érezné ezt az ember? A szerelem a legtöbb esetben szeretetté, kölcsönös tiszteletté, megértéssé és összhanggá alakul - harmóniává; a "tűz" elvész (ha hagyják!), legalábbis elhalványul, de a feleken múlik, hogy fellobbantsák. Baj maximum akkor van, ha viszonylag rövid idő után érzi az ember, hogy halovány (vagy kialudt...). Van, akinek folyamatos "intenzitásra" van szüksége, de ők vannak kevesebben. Attól pedig, hogy valakin nem látod folyton a mosolyt, hogy élvezi a tűz melegét, még lehet, hogy valójában nagyon is élvezi. Lehet látni valakin, ha szerelmes, de mindenki máshogy éli meg. Ha már egy jó ideje együtt vagytok, úgyis érzitek a másikon.

Ne érts félre, Kérdező, hiszen ha Neked arra van szükséged, csak akkor vagy boldog, ha a másik "ragyog", akkor jól tetted. Szerintem azonban, a leírtak alapján kicsit elhamarkodtad a döntést. Fiatal vagy még ahhoz, hogy hosszú távra tervezz, ha tehát boldog vagy valakivel és jól érzed magad, szerelmes vagy (még ha nem is "annyira"), úgy vélem, kár szakítani. No persze, ha már most hosszú távra tervezel, fontos a lángolás.

26/F

2012. máj. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Értem, amit mondasz. Én sem vagyok az a típus, de vele ellentétben én ismerem magam. Érzem, hogy nekem ez a maximum, ő kell, és úgy érzem, hogy ennél jobban én nem tudok szeretni, PEDIG nem remeg a lábam, nem torzult el a gondolkodásom, tudok rendesen enni, aludni, és nem csak ő jár folyamatosan az eszemben. De ennek ellenére én ki tudom mondani, hogy szeretem őt. Ő ezt nem tudja kimondani, lehet, hogy csak azért, mert férfi. Tegnapi beszélgetésünk alatt rávilágítottam arra is, hogy sosem mondja, hogy szeret. Egyáltalán nem zavart ez, mert azt viszont mondta, hogy milyen jó lesz, ha gyerekeink lesznek. De most ezzel őt is elbizonytalanítottam, mert azt mondtam, hogy ez nem normális. De így, hogy aludtam rá egyet, már látom, hogy ő szimplán csak férfi, és túl őszinte, és nem ért hozzám. Nem tudja, hogy nekem az fáj, ha azt mondja, hogy "lehet, hogy igazad van, és egyszer majd valakibe nagyon belezúgok, és akkor hiányérzetem lesz veled kapcsolatban".
2012. máj. 19. 11:59
 7/14 A kérdező kommentje:
Mert ezt mindenki tudja, ennek a lehetősége minden kapcsolatban benne van, hogy egyszer majd beleszeret valakibe. Nem törvényszerű, de x év múlva lehetséges. De ezt akkor sem kell kimondani! Persze, hogy rosszul esik, és szakítani akarok, ha valaki ezt elmondja nekem, azzal együtt, hogy nem szerelmes.
2012. máj. 19. 12:02
 8/14 omba ***** válasza:

"azért csináltam az egészet, hogy kierőszakoljam" - hát ez ritkán vezet jó eredményre...

amilyen racionálisan kezelitek a kapcsolatotokat, hát az inkább egy stabil barátság, mint valami eljegyzés előtti állapot

2012. máj. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
kiscsillag, semmilyen szerelem nem tart örökké! a szeretet és a tisztelet felváltja idővel és ha még akkor is egymással akartok élni, akkor a tiétek a világ... 24 év házzasság után mondom.
2012. máj. 21. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Pipci válasza:
Szerintem hülye voltál. Ha még nem voltál igazán szerelmes, honnan tudod, milyen? Vagy ő honnan tudja? Nem is értem, miért hallgatott rád :) Bocsi.
2012. máj. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!