Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire káros a kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire káros a kapcsolat szempontjából az, ha a felek között tényleg erős ellentétek vannak?

Figyelt kérdés
Például ha az értékrend sem egyezik meg. Neki más a fontos, mint nekem. Más dolgokat lát szépnek, vagy másképp vélekedik a világról, vallásról, mint én. A kémia működik, beszélgetés szempontjából sincs baj, csak mégis néha olyan, hogy úgy látom jobb lenne egy hozzám hasonlóbb( nem teljesen hasonló) párt keresnem.
2012. máj. 20. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
hat...en ugyan igy erzem,es a baratnöm is szokta mondani,hogy teljesen ellentetek vagyunk,nem is tudja mit keresünk egymas mellett.3eve vagyunk együtt,neha nekem is eszembe jut,hogy jobb lenne hozzam hasonlval,lehet,hogy nalunk a nagy korkülönbseg miatt is van 7ev.szerintem nagyon soka nem müködik,de meglatjuk... 22/f
2012. máj. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálam ilyen esetben biztos haálra van ítélve a kapcsolat. Hiába van kémia, ha amúgy semmi más nem stimmel.

31/n

2012. máj. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Baromira káros, hacsak nem baromi magas a tolerancia szint mindkét embernél. Én speciel nem ilyen vagyok, teljesen összeférhetetlen lennék ilyen esetben.
2012. máj. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj, ha vannak ellentétek, ha nyitottak vagytok egymás iránt. Nálunk is vannak ellentétek, de működik a dolog, meghallgatjuk egymást, igyekszünk résztvenni a másik dolgaiban. Néha rá tudok csodálkozni, Ő miket lát szépnek/élvez csinálni, új dolgokat, nézeteket mutatunk egymásnak. Csak ehhez tényleg nyitottnak és elfogadónak kell lenni és nem csak azért csinálni valamit, mert Ő szereti, hanem megpróbálni rájönni, Ő mit lát benne és megtanulni élvezni. (mert ha csak az ő kedvéért veszed rá magad,és fordítva, egy idő után nem fog működni és egymás fejéhez vágjátok)

De ha értékrendben komoly eltérések vannak, akkor érdemes elgondolkozni. Mikre gondoltál?

2012. máj. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Részemről a nyitottság megvan, csak elgondolkoztam, hogyha tényleg ennyire ellentétesek vagyunk, akkor van-e ennek értelme. A különbségek azokban a dolgokban vannak, amiket ti is írtatok. Mást látunk szépnek, más a fontos az emberekben, más az életfelfogásunk. Ebből nincs veszekedés, semmi nézeteltérés, csak annyi, hogy akárhányszor beszélgetünk legtöbbször az a végeredmény, hogy na megint nem értünk egyet. De én személy szerint úgy vagyok vele, hogy jól megvagyunk, jól érzem magam vele, addig meg minek felforgatni a dolgot, próbatételek úgyis lesznek, ha túléljük, így kell lennie, ha nem, hát akkor nem.
2012. máj. 22. 10:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Csak a személyiségek erőteljes ellentétei okozhatnak konfliktusokat.

Szerintem a legfontosabb egymás személyiségének meg(fel)ismerése, akár (még ha vicces vagy ciki is) TESZTek alapján.

Komoly személyiségteszteket lehet végigcsinálni akár a neten is, és az értékeléseitek végén világosan le van írva, hogy kivel és milyen konfliktusod lehet és hogyan, mivel, milyen irányba tudod fordítani az adott konfliktust. Emellett például arra is választ lehet kapni, hogy milyen munkahelyek és munkatípusokban lehet az ember sikeres.

Ezek a tesztek nem nőklapjás vagy kiskegyedes szintűek, hosszú ideig tart a kitöltés, egymást keresztező kérdések is előfordulnak gyakran, alapos elemzéssel is jár


Szóval fontosabb, hogy az adott értékrendi különbséget milyen személyiséggel kezeli mindkét fél.


Lehet az egyik rendszerető, sőt, rendmániás, míg a másik rendetlen illetve szétszórt. Már ennek a különbségnek a felismerése is adhat okot arra, hogy valaki hanyatt-homlok kimeneküljön egy ilyen kapcsolatból, DE

ha működik a kémia, sok más szálon él a vonzalom és a szeretet, akkor egy személyiségteszt megmagyarázhatja a rendetlenség/túlzott pedantéria okait; illetve az is nyilvánvalóvá válik, hogy felesleges nagyon küzdeni ellene, mert ez a személyiségünk része;

ha a rendetlen ember amúgy érzelmein keresztül megközelíthető, akkor ilyen úton érvelve lehetne rá hatni. Persze ettől még holnap is szétdobálja a zoknijait, de ha van türelem és szeretet, akkor holnap is lehet úgy érvelni, hogy örömmel elpakolja.

Itt egy jó teszt:

[link]

2012. máj. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az értékrendet tudnád még kicsit részletezni? például ha lenne egy gyereketek, lehetne abból konfliktus, hogy mit tanítsatok neki/milyen értékrendet adjatok át?
2012. máj. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon valószínű, hogy lenne, de az is lehet, hogy nem. Nehéz megmondani. Igazából ez új terep nekem, mert ilyen még tényleg nem volt, és ahhoz képest, hogy mennyire féltem ettől a kapcsolattól, most még úgy tűnik, hogy jól alakul. Csak néha gondolkodóba esem, ahogy most is. De ez a gyerek dolog még egyáltalán nem merült fel és egy ideig nem is fog, mind a ketten tanulunk.
2012. máj. 22. 11:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Általában az ilyen ellentéteknél ilyenkor szokott kijönni a probléma. Amíg egymással toleránsak voltak, elfogadták a nézeteit, egy pillanat alatt megváltozik a helyzet, ha már arról van szó, hogy saját gyereknek mit tanítsanak. Ha másban meg tudjátok oldani, lehet jó lenne előre tervezni ilyen szempontból és kialakítani egy közös nevezőt. Persze nem azt mondom, hogy most rögtön, még úgyis alakultok Ti is, hanem egymást megismerve szép lassan.
2012. máj. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!