Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egyszerűen elviselhetetlen a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyszerűen elviselhetetlen a párom anyja! Hogyan oldjam meg a problémát? Nem akarom megbántani se őt, se a páromat.

Figyelt kérdés
A párom anyja az elmúlt időszakban egyre elviselhetetlenebbé vált, egyszerűen ott próbál keresztbe tenni nekem, ahol csak tud. Korábban jónak mondható volt a kapcsolatunk, bár már kezdem azt hinni, hogy csak megjátszotta magát, mert a szemembe most se mond semmit, folyton a hátam mögött kavar. A párom előtt minden szavamat megkérdőjelezi (alapvető kijelentéseimbe köt bele), a randijainkat folyamatosan tönkreteszi, a hátam mögött arra buzdítja a páromat, hogy nyugodtan hagyjon el, lesz majd még nő az életében, na meg hogy költözzön vissza hozzá nyugodtan, majd ő vigasztalja stb. Úgy kell elképzelni a szitut, hogy mondjuk egy kölyökkutyára annyit mondtam, hogy "nagyon aranyos", erre anyuka kb. egy órán keresztül arról faggatta a páromat, hogy "mit jelentsen ez? mit akart ezzel mondani?" Ha megbeszélünk egy randit párommal, akkor ő tuti megjelenik a helyszínen, vagy ha nem tudja "hova kell menni", akkor jönnek a telefonhívogatások, hogy "mi van már velünk, hol vagyunk?", ha kikapcsoljuk a telefont, akkor vagy 20 SMS, hogy milyen felelőtlenek vagyunk, minek nekünk telefon, ha nem lehet elérni, ha baj van...Több alkalommal kérdezte meg páromtól, hogy "na és mit főzött neked? ehető volt?" erre jön majd a ráadás: "ha lenne időm megtanítanám főzni, hogy normális ételt ehess". Életében nem kóstolta a főztömet, fogalma nincs róla, hogyan is főzök, csak elhatározta, hogy ott saraz, ahol tud. És ezek csak a legenyhébb dolgok, amiket felsoroltam. Nem nagyon bírom már elviselni ezt a nőt, de nem akarom megbántani a barátomat, így nem szólok be az anyjának se. Nem képes felfogni, hogy egy kapcsolatban két ember van, nem két ember, meg az egyiknek az anyja! Szerintetek beszéljek vele, hogy állítsa le magát vagy mit tegyek? Célozgatni már próbáltam, de vagy nem vette a lapot vagy csak eljátszotta, hogy nem érti a célzást. De félek, hogy ha megkérem fogja magát vissza, még abból is az jönne le neki, hogy én milyen bunkó, gonosz vagyok és továbbra is folytatná ezt a szurkálódást...
2012. máj. 25. 10:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem az anyóssal kéne megbeszéni hanem pároddal hogy ez igy neked nagyon kellemetlen tudod hogy nem akar rosszat de téged ez nagyon zavar és beszéljen az anyjával hogy egy kicsit maradjon ki az életetekből mert ez sok.Ha a párod nem anyuci pici fia biztosan meg fogja érteni és beszél vele... hogy ne piszkáljon állandóan. De tarts ki elöbb utobb kénytelen lesz elfogadni megbékélni veled akár akar akár nem, mivel ez nem az ő döntése hogy a fia kit választ
2012. máj. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Sn0wf0x válasza:
Előzőnek igaza van, beszélj a barátoddal, de az is beválhat ha leülsz az anyjával és egyenesen megkérdezed, hogy mégis mi baja van veled? Onnan mehet a szájkarate, csak arra vigyázz, hogy ne tegyél sértő megjegyzéseket, csak érvelj!
2012. máj. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Sajnállak, és ez még csak rosszabb lesz, ha gyereketek is lesz, mert akkor meg majd az unokát akarja kisajátítani, úgy nevelni, ahogy ő szeretné, hasonlítgatni a fiához stb...

Az előttem szólónak van igaza, jobb a békesség, a pároddal kell ezt megbeszélni.

Nem könnyű eset az ilyen anya, még most is gyerekként kezeli a fiát, és féltékeny mindenki másra aki csak közel kerül a fiához. Egyértelmű, hogy el akar üldözni, ne hagyd magad.

A párodnak kellene határozottan, de nem sértően beszélni vele, és elmondani, hogy ez az ő döntése, és, hogy ne akarja irányítani az életét, mert már nem gyerek.

2012. máj. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Először megkérdezed a fiúd, hogy mi baja az anyjának veled. Erre úgy is azt mondja a fiúd hogy ő szerinte nincs semmi baja veled, tök jól kijöttök. Akkor megkérdezed az anyját is hogy mi baja veled.
2012. máj. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Akkor majd diszkréten megkérem a páromat, hogy valahogy tudassa az anyukájával, hogy ez így nem a legmegfelelőbb. Csak nem értem, hogy miért 3 év után jutott eszébe engem szekálni, eddig egy rossz szót nem szólt rólam, most meg mindenről az jut eszébe, hogyan piszkálhatna vele. Az unoka kisajátításától nem félek, ugyanis minden hónapban zaklat, hogy "ugye megjött már? mert a legszörnyűbb dolog lenne, ha gubancként besikeredne egy gyerek". Már azt is mondta, hogy ha teherbe esnék, nyilván nem tarthatnánk meg a gyereket, mert még nem állunk készen rá! Nem mintha neki bármi köze lenne az én babámhoz!!! Mondjuk ez volt az a kijelentése, ami után kis híján a torkának ugrottam...
2012. máj. 25. 10:26
 6/12 anonim ***** válasza:
Lehet hogy hallott rólad valamit és azért utált meg idösebb korban sokat pletykálnak.. vagy pedig egyszerüen fél hogy komolyabbra fordultak a dolgok köztetek és elveszti a fiát miattad..de ez elöbb utobb igy is bekövetkezik hiába próbál csinálni bármit is hát hülye egy felfogása lehet az asszonynak az biztos engem sem szeretnek a párom szülei és probálkoztak egy két dologgal de 3 év után ugy látom kezdik feladni :D
2012. máj. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is tuti a párommal beszélnél a helyedben. Megmondaná neki, hogy ezek számomra kellemetlen dolgok, és örülnék, ha néha kiállna mellettem, megvédene. Akkor háta az anyja is abbahagyja.

Ha nem, akkor meg mondja meg neki konkrétan, hogy ne b.szogasson.

2012. máj. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérdésedböl ugy látszik önálloan, függetlenül éltek. Távolság? Lehet, hogy ezt kell növelni? Ne szidd az "anyosodat" a párod elött, de tedd világossá, hogy kettötök kapcsolatába az anyja nem fér bele és nincs csak ..... (Van ilyen, hogy anya és fia nem vagy nehezen tudnak levállni egymásrol. Ha a párod már nagyfiu, megoldja. Ha nem tudja megoldani, nem érdemes küzdened egy kisfiuért. Hagyd!)
2012. máj. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Másik városban élünk, csak sajnos napi járótávolságra a kedves anyukától, aki komolyan is veszi a "napi" távolságot... Ezért is volt érdekes húzás tőle, amikor megjelent az évfordulós vacsoránkon az étteremben, megállt az asztalunk mellett, mondván nem volt kedve főzni, így eljött a KEDVENC éttermébe vacsorázni. Életében nem járt még azon a helyen. Távolabbra költözni sajnos nem tudunk, anyagilag nem állunk olyan jól, hogy odébbálljunk, illetve a munka is ide köt mindkettőnket, plusz engem még a suli is. Így kénytelen vagyok elviselni, hogy nap mint nap hívatlanul beállít, nem kopog, csak benyit hozzánk és köszönés helyett csak sipít, hogy ha ő nem jönne, akkor mi sosem látogatnánk meg...Megjegyzem, hetente egyszer náluk ebédelünk, akkor meg az a baja, hogy mennyi macera van a családi ebédekkel; ha felajánlom, hogy segítek, akkor "nem gondolom, hogy nem képes egyedül ellátni a dolgát". Tudnám, hogy mit akar...Kezdem azt hinni, hogy élvezi a mártírszerepet.
2012. máj. 25. 11:07
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát nem irigyellek. Még az évfordulós vacsorán is megjelent?

Pedig az intim esemény lenne, hogy nyugodtan kettesben beszélgessetek.

Ez már túl sok! Az ágyba nem akar mellétek feküdni?

Na, csak várj, még majd kitalálja, hogy odaköltözik hozzátok. Le kell állítani mielőbb!

A párodat nem zavarják, az ilyen és ehhez hasonló dolgok?

2012. máj. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!