Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Együtt élünk, de napi szinten...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együtt élünk, de napi szinten meginog a barátom kb 2 hónapja. Azt akarja, h működjön, de nem érzi h tennie kellene értem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én 26, ő 28,10 hónapja vagyunk együtt,2 hónap után összeköltöztünk. így hozta az élet. Tündérvilág, közös jövő tervezés. Mindketten azt hittük, ő az igazi. Aztán vmi megváltozott. Elvileg holnap költözik el, nagyon szeret, van egy külön kis világunk, mindenünk megvan, csak éppen ő elbizonytalanodott. Hogy ennyi idő után, most ő nem akar kapcsolatot. Meg ő 35 előtt nem tudja elképzelni, hogy család, gyerek, pedig régen el tudta velem és hogy milyen éretlen (mondja magáról 28 évesen). és ugye az összes haverja szingli, akik vagy buzdítják a bulikra, papucsozzák vagy feltűnően kedvesek velem. Sokan drukkolnak nekünk és értetlenül állnak a barátom előtt. Szóval a drága párom naponta többször meginog, hogy mit akar, szeret, de nem akar ilyen megingásokkal velem lenni, ő is rendbe akarja hozni. Elment 1 hónapja és 1 kemény nap után visszajött, h imád. Állítólag a korábbi barátnőivel is ezt játszotta, de én voltam az első, aki iránt ilyen komolyan érez. A helyzet, h nagyon szeretem és el tudok vele jövőt képzelni és nem értem mi ez a kapuzárási pánik-szerű összezavarodás. A háttere: elvált szülők, sose kötődött senkihez, zavarja, h nem tud irányítani engem, mert van véleményem (és pont ezért szeretett meg), zavarja, h ennyire függ tőlem hogy nem önmaga, mert úristen, ragaszkodik vkihez, gyengeségnek tartja a szerelmet, nagyon féltékeny és nagyon biztos amúgy bennem, hogy én szeretem. Imád hozzám bújni, egy nagy kisfiú, aki borzasztó szeretethiányos és sose mert kötődni. Olyan mintha menekülne. Mintha túl idilli lenne az életünk, amiből már csak a kertes ház, kutya, gyerek hiányozna, no meg az esküvő. Ez szép és jó, de én sem vágyom még most erre. Majd. Viszont ő be van rezelve, hogy az lenne a normális, ha ezt akarná meg, meg ha újra meg lenne értem kattanva, mint az elején. De nem érti, hogy nem éghetünk mindig 200%-on. és sokat kell tenni egy működő kapcsolatért, pláne ha ilyen hozott belső sérelmei vannak. Szerintetek mit tesz egy okos nő? A legegyszerűbb nyilván a "keresek mást, aki megbecsül" dolog lenne, de szerintem nem megoldás, mindig menekülni. Na meg mély kötődést akárkivel nem lehet kialakítani és . Baromi jók vagyunk együtt. Az ő folytonos paráit leszámítva. Ja amúgy minden barátnőjét nyár elején dobta ki, de kapcsolatfüggő és ősszel sír a szája, h legyen vkije. Aki egyszerű, fiatal, mindenben behódol, nincs véleménye, nem olyan csinos. Stb.

2012. máj. 26. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Talán te (is) okozod benne ezeket az érzéseket. Talán te is túlságosan ragaszkodsz hozzá.. És neki ebben a pillanatban másra van szüksége.

Én a helyedben játszmákat játszanék, cselekt vetnék be. Pl. felajánlanám hogy egy ideig lakjunk külön és kevesebbet találkoznánk, nem venném fel mindig amikor hív, hadd izguljon egy kicsit:). Kéretném magam, nem érnék rá mindig amikor akar találkozni. Szerintem neki az kell hogy újra hogy meg kell hódítania téged. Mesélnék pár fiúhaveromról neki, akikkel el is mennék egyet csevegni. Ilyenek...

Ettől mindjárt észhez térne szerintem, egyből rájönne, hogy menniyre fontos vagy neki.

Persze nem csalnám meg, az hogy másokkal barátkozok nem megcsalás. Sokat segítene nektek ez sztem.

2012. máj. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Neki egyszerüen kötödési problémái vannak ezen leginkább egy pszichologus segitene..Próbáld megnyugtatni azzal hogy te sem akarsz még most azonnal családot ráértek még ezzel.Lehet hogy elhamarkodtátok az összeköltözést ettöl pánikolt be nagyon mert ha nem vagytok állandóan együtt akkor hiányzol neki igy meg lehet ez neki kicsit sok még. Ezenkivül nyáron mindig jobban forr a vére mindenkinek mindenki bulizni akar ismerkedni aztán összel meg jön az hogy nem akarok egyedül lenni..mutasd meg neki hogy jól érezheti magát veled is pl nyáron menjetek el valamerre kikapcsolódni. A haverjai meg tényleg visszahuzzák mert szinglik és azt hiszi az tök jó pedig egyáltalán nem az.. azért legyél jóban a haverokkal kedveljenek téged határokon belül..

Ha egyszerüen sehogy sem tud melletted ellazulni jól érezni magát csak görcsöl a jövön meg mindenen akkor tényleg javaslom hogy menjetek el terápiára.

2012. máj. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha menni akar el kell engedni és úgyis visszajön.De mindennek van egy határa.Tőled függ, hogy még egyszer utoljára elengeded-e és visszaengeded-e.
2012. máj. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm,tök jó válaszokat mondtatok... próbáltam játszmázni,pont ezeket...de ő hajthatatlan...menni akar,mert ez az álló víz nem jó és azt mondja,hogy muszáj vmit változtatni...vagy rájön,vagy nem...de most is bújik,szeret...az a lány vagyok,aki mellett el tud képzelni egy életet, de most benne van a mehetnék...március elején kezdődött benne... most is reggelit csinál, szóval nem azzal van a gond... féltékeny,de reálisan átlátja,hogy ezek már nem megoldások...neki...

Nem akar elutazni,mert ott is ez a naponta/kétnaponta átforduló hangulata lenne és szerinte ez már nem segít... hogy csak az segít ha elmegy...és nem 1 nap vagy 1 hét fogja megoldani... ő azt gondolja,hogy lehet ez 2 hónap lesz...

Az igazat megvallva tudom,h külső segítség kellene neki, attól fél,h ez a vég, és ez már a házasság-gyerek téma és annyira megijedt,hogy nem fejlődik 2-3 hónapja a kapcsolatunk,csak a parái vannak meg...


Nekem az a megérzésem,hogy visszajön,de ahogy most beszélgetek vele,nem nem vagyok biztos benne...csak ha külső szemlélőként gondolkodom,ezt mondanám...

2012. máj. 27. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!