Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Társfüggő vagyok. Hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Társfüggő vagyok. Hogyan lehet ezen változtatni? 16L (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval... Már hetek óta keresem a választ rá hogy miért ilyen ingatag a személyiségem, miért nemtudok változni, miért akarok mindenkinek megfelelni, és még sok más, egy életbe telik felsorolni...

Addig keresgéltem, amíg meg nem láttam valami szövegben a "társfüggő" szót gondoltam utánanézek...

Hát wikipédia megmég kb 15 oldalt adta magát, mindet végigolvastam, és a wikipédiás főleg, szinte 100%ban igaz rám.

Max 1-2 pont van amitől eltérő, pl mivel a kapcsolatom a barátommal nem romlott, így nemis lenne miért kilépni belőle.



Aki tudja mi a társfüggőség az ne olvasson tovább!

Aki nem tudja:


A társfüggő személy másoktól teszi függővé önértékelését, véleményét, hangulatát vagy tetteit, élete nehézségei miatt másokat okol, ahelyett, hogy felvállalná a felelősséget. Nem érzékeli a határt önmaga és mások között, könnyen befolyásolható, ugyanakkor akaratos és manipulatív, kapcsolataiból hiányzik a kölcsönös szabadság és az önállóság.

A társfüggő ember nem akarja felvállalni a teljes felelősséget véleményéért, érzéseiért, tetteiért, életéért, hanem inkább másoktól teszi függővé ezeket. (Ha ez nem sikerül – ha a másik fél nem partner a társfüggő játszmában – akkor is úgy viselkedik, mintha boldogulása tőle függne és sértettnek, csalódottnak, becsapottnak érzi magát, mert a másik fél nem úgy viselkedik, ahogyan szerinte kellene.)



A tünetekből amik vannak wikipédián, hátvégigolvastam és nemnagyon volt olyan, max egy pár ami nem igaz rám

( [link] )


Tud valaki segíteni ebből hogyan kell kilábalni? Terápia és hasonlókat nemigazán szeretnék elsősorban, nameg pénz, viszont szeretném legalább ezt az egy dolgot önmagam megoldani. :(



2012. máj. 26. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
írj privit, én is ettől "szenvedtem" :)
2012. máj. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ez olyan szo mint annyi mas: egy szo ami nem igaZan ad valaszt a miert kerdesekre csak epp keretez es osztalyoz. ha neked megfele az hogy tarsfuggonek gondold magad anelkul hogy tudds miert is viselkedsz igy valojaban akkor nekem 8.
2012. máj. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szánalmas ez a 21ik század. Attól hogy gyenge az önértékelésed , vagy így neveltek vagy egy csúnya állat vagy és sokszor megaláztak a lényeg ,hogy ez inkább egyfajta szociális fóbia , de teljesen mind1 elárulom a terápián lényegtelen hogy hívják ott úgy is a lelki okait fogják feltárni - vagy nem és az szopóka nyalóka - amiből úgy is kiderül hogy önértékelési zavaraid vannak amik a családból erednek.

Mindig ez van hidd csak el.

2012. máj. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ennek a 3/4 -e rám is teljesen igaz én is elgondolkodtam már ezen de szerintem ha bele lovalod magad ebbe hogy te tényleg ez vagy csak rosszabb lesz
2012. máj. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
úgy hogy összejössz velem :D
2012. máj. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, én tudom mi bajom van, de nemakartam részletezni itt.

Csak hogy hogyan lehet leküzdeni ezt?

Én nem akarom manipulálni egyes veszekedések alkalmával a másikat, akaratos sem szeretnék lenni.

Most is azt csinálom amit nem kéne, másoktól várom a segítséget.

De egyedül nemvagyok képes rájönni hogy mit kéne tennem, vagy változtatni rajta :(

2012. máj. 26. 21:46
 7/10 A kérdező kommentje:
Van barátom, és teljesen jó a kapcsolatunk...
2012. máj. 26. 21:47
 8/10 anonim ***** válasza:
Mondom az önértékelésed/önbizalmaddal van itt baj.
2012. máj. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8


Eztis tudom :( De azt meg nemtudom hogy lehet szerezni...

2012. máj. 27. 16:37
 10/10 Költőnő? ***** válasza:

a társfüggés, mint minden függés, maga a függő attitűd miatt alakul ki. www.magadert.hu

És csernus műveit ajánlanám e tárgyban a figyelmedbe

2012. máj. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!