Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Költözzünk vagy maradjunk?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Költözzünk vagy maradjunk?

Figyelt kérdés

A párommal most egy szép két szobás albérletben lakunk a városban. Ami tényleg szép, tágas de havi 160-170ft/hó. Jó munkánk van és felesbe fizetjük nem megterhelő. De találtam egy másfél szobás nem túl szép lakást amit a sporólt pézünkböl megvehetnénk, tovább többet sporolhatnánk és pár év múlva (én27L / ő 28F) eladnánk és nagyobbat szebbet vehetnénk.

Hülyeség, felesleges? Igy is tuddunk 100-200-300 ezret félre rakni, de ki tudja mit hozz a holnap?

Ő hallani sem akar róla, és ez engem nagyon idegesit. Hogy tudnám meggyözni??


2012. máj. 31. 12:38
 1/4 Dottorre ***** válasza:
Én most csak akkor vennék lakást, ha utána később - ha egyszer elérünk tényleg oda - a válság végén eladhassam több pénzért. Másfél szobás lakás kevés egy párnak, ha családot szeretnének szerintem, de ez magánvélemény. Nálatok már ennek is irányadónak kéne lennie. Esetleg úgy lehetne megvenni, hogy megveszitek most, odaköltöztök, és túladtok rajta, amikor baba-projektet terveztek.
2012. máj. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 okoska31 ***** válasza:

kevésbé ingatlanos megközelítésben:

ha vesztek egy lakást, ki fizeti? Felesben - akkor ez vagyonközösség.

Valamelyikőtök - akkor az megint egy érdekes szituáció.


Ebben az irányban is lehet esetleg oka annak, hogy tiltakozik ellene.


Az első kommentelővel pedig azért nem értek egyet - vissza az ingatlanpiaci megközelítéshez - mert ha nem egy meglévő tulajdonolt lakást akartok lecserélni (és ez a helyzet), hanem megvenni az elsőt, akkor most a legjobb, hogy minden olcsó. Egyébként is jobb a hitelt fizetni, mint az albérleti díjat.

Viszont, azt mindenképpen javaslom, hogy csúnya lakásba ne akarj költözni. Millió meg egy eladó lakás van most, találj egy tényleg szépet, amibe akár még a barátod is beleszerethet. Csak aztán majd az anyagiakat ne felejtsétek el tisztázni.

2012. máj. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nem tyudom nallato khogy van de erdelyben a lakasok ara kb 1/4-ere csokkentek az elmult par evben. rohelyesen olcson lehet lakasokat venni.
2012. máj. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Dottorre ***** válasza:
okoska31: Igazad van abban, amit írsz, én sem ingatlanpiaci megközelítésre értettem, de ha mondjuk szeretne valaki gyereket, én másfél szobát kevésnek tartok hozzá (függetlenül attól, hogy Mo-n hány család él így). Most venni valóban érdemes, mivel lenn vannak az árak, de akkor inkább vegyenek egy nagyobbat, esetleg pici lakáshitellel (pl nálunk az 1+2fél szobás 13,5M-s lakások most 8,5ért kaphatók zöld övezetben) ugyan azt a havi összeget fizetnék, mint most az albérletre.
2012. máj. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!