Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A jelenlegi párkapcsolatomban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A jelenlegi párkapcsolatomban teljesen elvesztettem önmagam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A barátnőm mellett sokat változtam az elmúlt 3 év során. Sajnos nem jó irányba. Nagyon féltékeny volt, ennek következtében teljesen befordultam. A régi kapcsolataim megszakadtak (ehhez hozzájárult az is, hogy új városba költöztünk), új barátaim pedig nincsenek. Előtte sokkal magabiztosabb voltam, nem okozott gondot az ismerkedés. Ha bejelölt egy lány facebook-on, már rögtön féltékenységi jelenetet vágott. Benne voltam sok buliban, őrültségben. Élveztem az életet. Most meg? Nincsenek barátaim, nincs kivel megbeszélnem a problémákat, nincs kivel elmenni szórakozni. Úgy érzem túl sokat feladtam önmagamból az ő kedvéért. Régen majd' ki csattantam, most meg... Ha a tükörbe nézek csak egy Savanyú Jóska néz vissza rám. Mit tehetek, hogy kikerüljek ebből a rossz helyzetemből?

2012. jún. 1. 09:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A szakítás megtörtént?


Ha igen, akkor költözz vissza, keresd fel a régi barátokat, és próbálj meg újra kinyilni.

Igazából ezeket a dolgokat magadban kell megtalálnod újra, itt bármit írhatunk nem biztos, hogy számodra ugyanaz a "módszer" beválik.


28/n

2012. jún. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A féltékenységi hisztiket állitsd le mond meg neki hogy bizzon már meg benned nem kell állandoan kiakadnia mindenen .. A barátokhoz meg utazz át néha, mond meg barátnödnek hogy neked is szükséged van néha kikapcsolódásra és a haverokra.. Másrészt meg egy kapcsolatért sok mindent fel kell adni lehet ha ott a környéken is nyitottabb lennél lennének barátaid.
2012. jún. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%

Menekülj amíg nem késő!

Ez csak rosszabb lesz!

Ha gyereketek lenne utolsó érvként jönne az "egy család vagyunk" kezdetű érvsorozat. Majd a "gyerekedtől veszed el" -ben folytatódna.

Aztán az évek múltán amikor már megkopik a kívánalmad, és mély szeretetnek kellene jönni a szerelem helyett, nem jön semmi. Aztán a legvégén, ha a gyerek(ek) kirepülnek ott maradsz egyedül, -alkoholistán- hogy legyen hová menekülnöd. Majd vagy magaddal "végzel" vagy vele.

Szóval menekülj!

2012. jún. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%

Ha valaki komoly kapcsolatra adja a fejét, akkor az lemondásokkal jár. Nem a barátok lesznek az elsők, hanem a szeretett pár, a család.


Ez nem jelenti azt, hogy havonta 1-szer nem menj el a haverokkal egy sörre. De nem kell rendszeresen előtérbe helyezni őket.


Ha ezekre vágysz, talán még nem vagy érett egy komoly kapcsolatra, talán még éldegélned kellene pár évet egyedül és kiélni magad.


Megkérdezhetem hány évesek vagytok?


24/N

2012. jún. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

De te is hibás vagy! Miért nem beszélgetsz erről a pároddal?


Ahelyett, hogy tőlünk várod a választ, ülj le vele, mondd neki így el. És próbáljátok együtt megoldani.


24/N

2012. jún. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én 24, ő 23. Engem igazából ez a befordulás zavar. Egyszerűen tele vagyok gátlásokkal és nem tudok megismerkedni új emberekkel. (mert ha bekerül az ember egy társaságba, ott lányok is vannak és akkor megint jön majd a hiszti) Ez nem volt mindig így. Azért néha napján jó lenne beülni pár emberrel egy-két sörre aztán megbeszélni a "férfidolgokat".
2012. jún. 1. 09:54
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

Az, hogy valaki komoly kapcsolatba lép, nem jelenti azt, hogy az addigi életét teljesen fel kell adnia! Én két éve vagyok együtt a párommal, de soha nem jutott volna eszembe, hogy korlátozzam a szabadságát. Most is közel annyi időt tölt együtt a barátaival, mint előttem.

Nem neked kellett volna elfordulnod a barátaidtól, hanem a párodnak kellett volna nyitnia feléjük, sokkal jobb lett volna mindenkinek!

Egy párkapcsolat nem arról szól, hogy csak egymásnak élünk!

Tapasztalatból beszélek, ugyanígy jártam a volt párommal, mindenkit elmart mellőlem, senkivel nem állhattam szóba és mindenhová csak vele mehettem, kettesben. Szépen lassan a szerelem számomra átment kínlódásba, úgy éreztem magam, mintha nyugdíjas lennék, sehova nem jártunk és csak vele tudtam beszélgetni.

Senki nem várhatja el, hogy feladd önmagad, sőt, aki ezt elvárja, nem is szeret téged igazán! A beteges féltékenységnek mindig az a vége, hogy a lelkileg agyongyötört és folyton a hűségét bizonygatni kényszerülő fél egyszer csak feladja és nem kíván tovább küszködni. Így tettem én is és soha nem fogom megbánni, mert olyan párra találtam, aki nem akar elnyomni, sőt, erősíti a személyiségemet.

Sajnos tudom, milyen az állandó megfelelési kényszerrel együtt élni egy ilyen ember mellett, de hidd el, neki soha semmi nem lesz elég jó!

Nem szoktam ilyet tanácsolni, de ha nem változik a helyzet (és a tapasztalatom sajnos az, hogy az ilyen ember képtelen az önzőségéből engedni)akkor mihamarabb lépni kell!

Ez nem a te életed, hanem a párod által szabott feltételek kényszerű elfogadása, amit egy napon úgyis megelégelsz, meglátod!

31/N

2012. jún. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

24/n

Neked vagy nem volt még komoly párkapcsolatod, vagy te is úgy viselkedsz egy párkapcsolatban, mint a kérdező barátnője.


Ha egy komoly párkapcsolatban vagy egyáltalán nem kell lemondanod semmiről. Miért is kéne? Állandóan csak és kizárólag a pároddal kéne lenned? Ebbe az ember belesavanyodik, beleszürkül, megunja. Egy párkapcsolat nem arról szól, hogy kisajátítjuk magunknak a másikat, hanem hogy közösen, együtt, de mégis néha külön éljük az életünket.

Így sokkal tartósabb, nyugodtabb, és kiegyensúlyozottabb kapcsolatban leszünk.

10 éve vagyok egy ilyen párkapcsolatban, és eddig nem volt olyan dolog amit nem tudtunk volna együtt megoldani, még most is szeretjük egymást, és mégis mindkettőnknek vannak barátaink, külön programjaink.

Szóval arról, amiről a kérdező beszél NEM TERMÉSZETES egy kapcsolatban. És kétlem, hogy a barátnője nem vette észre, hogy mekkorát változott, csak épp számára ez a megfelelő.


Hagyd ott a barátnőd, az sosem jó, ha az egyik fél elnyomja a másik fél személyiségét, és állandóan attól kell tartani, hogy most mitől fog hisztizni.

2012. jún. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
Mond meg neki kerek perec, hogy ha nem változtat elhagyod. Együtt vagytok 3 éve, ezalatt az idő alatt gondolom egy olyan helyzetbe nem kerültél ami félreérthető lett volna. Mond meg neki, hogy ha esetleg meg is csalnád az csak az ő hibája lenne, mivel egy önző (nem írom le mi). Vagy fordíts ellene a saját fegyverét. Legyél te is olyan mint ő. Akkor talán észhez kap. De a leülünk és normálisan megbeszéljük dolog a legpraktikusabb. Nem csak felszínesen átfutunk a témán és holnap minden ugyan úgy megy tovább. Nem. Állj a sarkadra, mond meg neki hogy ha nem változtat fel is út, le is út. Szerintem be fog válni. Ha csak nem rendez megint jelenetet és nem mond el mindenféle sz*rnak. Mert ez is benne van a pakliban. 24/N
2012. jún. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Honnan tudod, hogy el szokott mondani mindenféle sz*rnak? Mert ha bekattan, akkor mindenfélét a fejemhez szokott vágni, meg egyéb szép dolgokat is. A régi baráti társaságomban volt pár lány is, értelem szerűen hiába mondtam neki, hogy ők úgymond ''tiszteletbeli fiúk'' nem hitte el. Biztos akarok tőlük valamit... És innentől kezdve kimondva-kimondatlanul nem tudok egy társaságba sem beilleszkedni mert úgyis ez van.
2012. jún. 1. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!