Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi tévő legyek, ha a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi tévő legyek, ha a párom szó szerint idegbeteg, és ezzel tönkretesz egy amúgy jól működő kapcsolatot?

Figyelt kérdés
A barátom (24) rettentően ingerlékeny, hangulatember. Bármi, bármikor pillanatszerűen felbosszantja,és őrjöng akkor,nagyon ijesztő. Már orvos is mondta neki,hogy az egészségügyi gondjai a fejéből erednek,ott kéne rendet raknia. Bevallása szerint az anyja miatt ilyen, a puszta jelenléte is zavarja, nagyon rossz ugyanis a kapcsolatuk.Csak mindez a mi kapcsolatunkra is kihat, sosem nyugodt,egy percre se képes leülni, mindig valamiért dúl-fúl. Mit lehetne tenni,hogy segítsek neki? Próbálom nyugtatni,felajánlottam elmegyek vele orvoshoz,vagy veszünk nyugtatót,de nem hajlandó rá,mondván ő nem bolond.Úgy érzem nem bírom tovább mellette, 2 hónapja rettentő a helyzet,tanácstalan vagyok.Mit tennétek ti?
2009. júl. 2. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Mintha csak a mi kapcsolatunkat írtad volna le a párommal. Csak az én párom a munkahelye miatt ideges.


Amit tehetnétek, hogy elmentek kikapcsolódni egy hétvégére, telefon kikapcsolva, természet lágy ölén sétáltok stb.

Én legalábbis ezt tenném.

2009. júl. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem értelek. Azt írod, hogy amúgy jól működik a kacsolatotok. Szerintem, ha állandóan ingerlékeny, meg őrjöng minden előjel nélkül, akkor az elég gáz. Ha ő nem akar orvoshoz menni, nem akar önmagán segíteni, Te nem fogsz tudni semmit tenni érte. Ebben az esetben én mennék, és keresnék egy tényleg jól működő kapcsolatot.
2009. júl. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amíg nincs betegségtudata addig nem fog semmi változni. Ha azt sikerülni elérned, hogy rájöjjön, hogy nem normális amit csinál és orvosi segítségre van szüksége, akkor minden rendbe jöhet, de anélkül ne számíts semmi jóra. De ahhoz hogy ezt belássa sok időre és a te részedről türelemre van szükség. Azt neked kell mérlegelned, hogy Te kibírod -e addig, de ha nem akkor sem szabad hibáztatnod magad, neked is élned kell saját életed, ha máshogy nem megy mélküle.
2009. júl. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jól működött, egészen eddig,így értettem. Valamilyen szinten belátta, hogy nem normális,de nem lép, régebben volt,hogy megkért segítsek neki,de aztán megromlott a viszonyunk, ő mindenért engem hibáztatott,minden gondjáért,akárki is idegesítette fel,én voltam ott,engem tudott elővenni.
2009. júl. 2. 11:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha rajtad vezeti le a frusztrációját, akkor nem szeret, hanem erre vagy jó neki. Szembesítsd a tényel, hogy ez neked nem megfelelő szerepkör, és ha nem látja be, hogx

y változtatnia kell, akkor hagyd ott. Ebben az esetben nem tudsz jól kijönni a dologból.

2009. júl. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
11:19-es vagyok. Szerintem akkor ez nem nagyon működik, ne csinálj magadból mártírt. Ti nők egyébként is hajlamosak vagytok szerintem valaki mellett sok időt eltöltani, aki nem jó nektek, mert biztok abban, hogy majd TI fogjátok megváltoztatni, de szerintem ez itt nem fog menni. Biztos , hogy egy ilyen fickónak szeretnél majd egyszer gyerekeket szülni?
2009. júl. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elértem ma,hogy vett be nyugtatót,álom volt vele így beszélni,végre nyugodt volt. És eljutottunk oda,hogy azt mondta, rendbe akarja hozni a kapcsolatunkat,mert szeret. :) 2 hónapja nem hallottam ezt a szót.
2009. júl. 2. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!