Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Előbb az "élvezeti javak",...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Előbb az "élvezeti javak", aztán a lakás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A barátommal különböző véleményen vagyunk egy adott dolgot illetően és kíváncsi lennék hogy mások hogy látják.


Engem úgy neveltek,hogy első a takarékoskodás egy saját lakásra és miután az megvan,akkor lehet oda megvenni a nagy értékű "örök" darabokat. Barátom ezzel ellentétben úgy van vele,hogy először megvásárolja a több száz ezer Ft értékű házimozirendszerét (7-800.00 Ft),a vágyait teljesíti és a lakás majd csak utána jöhet..


Számomra ez nagyon furcsa,mert amíg biztos fedél nincs a fejem fölött,addig a lakás 1/10 árát nem költöm ennyire drága dologra. Ő úgy van vele, hogy ezt már most tudja használni, lakást meg csak 4-5 év múlva tudnánk venni, úgyhogy "addig is tudjuk használni"... Nem jobb egy lakást akkor berendezni ilyen drága dolgokkal,amikor az a amiénk és nem albérletben vagyunk?


2012. jún. 6. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

nem mindegy,h albérletet fizettek vagy lakáshitelt...Én amúgy a barátodnak adok igazat felfogásban,bár mondjuk ennyi pénzt sose költenék egy házimozirendszerre...De mi pl egy üres albérletet vettünk ki,és mindent megvettünk bele(gáztűzhelytől tv-n át a mosógépig,mindent)

Szóval nekem nem okoz lelki sérülést,h nincs lakás a nevünkön...fedél meg van a fejünk fölött albérletben is..Így szerintem nincs baj azzal,h előbb a berendezés lesz meg...(bár még egyszer mondom,nekem egy házimozirendszer 10-ed ennyit sem érne,bár nyilván van olyan dolog,amit meg én vennék pl drágán, a párod meg hülyén nézne érte,de ez már más)

2012. jún. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Én lakást se vennék (házimozit se :)). Inkább bérelnék egy jó helyet, amit kuporgatnék azt meg befektetném, vagy elkölteném. Viszont az emberek 90%-a úgy gondolkozik mint te, szóval megértem hogy ez problémát okoz. Nem hiszem hogy így könnyű lesz nektek együtt élni.
2012. jún. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
az első mondat végén kérdőjel lemaradt..:D
2012. jún. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az igazság valahol középen van.

én abszolút megértelek, inkább erre hajlanék, mert egészen más oda vásárolni ami a tiéd, és más albérletbe.Ráadásul amiitt jó, meg tetszik, lehet a leendő lakás pl. elosztása miatt alkalmatlan, hogy vigyétek stb.Azt viszont megértem, hogy ha valaki egy üres bérelt lakásba költözik, akkor azért addig is szeretné magát jól érezni.De ez a 8száz nagyon sok arra, hogy ne a lakás céljára legyen félretéve, mert nem egy függönyről van szó ami feldobja a nappalit.Magát az indokot értem, de az összeget nem.Meg nem mindegy ekkora összeget mire, mert ha olyan ágyat vesz, ami nagyon patent meg matracot ennyiért, az oké, de egy műszaki berendezést, amit 200ért se lehet eladni használtan???Ez nekem nagyon fura.

2012. jún. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ennyit én se adnék házimoziért,de nem is fogok éhezni rongyokban azért hogy legyen egy saját lakásom mire betöltötm a 25-öt.

egyébként se tudjuk még hol akarunk letelepedni,kétszer költöztünk eddig jobb fizuért (mérnöki meló,szézezres nagységrenddel nagyobb fizu mindkettőnknek),albérlet előnye,hogy nem kell bajlódni lakáseladással.

Egy saját lakás valamilyen szinten röghöz köt.


Gyűjtögetünk,befektetünk,de nem vonjuk meg magunktól a jót sem.Lakás majd lesz saját egyszer.Még az is lehet nem ebben az országbn.

2012. jún. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én sem adnék ennyit. De ényegtelen, világ életemben albérletben laktam. Vásárolnom kellett ezt azt amit aztán hozhattam a sajátba. Én hasonlóan gondolkodom mint a párod. Ha nincs tévém veszek, ha albérletben lakom, ha nem. Ha nincs hűtőm veszek. Az majd úgyis jön velem.
2012. jún. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Viszont a TV meg a hűtő szerintem nem jó példa,mert azok elég alapberendezések,legalábbis a hűtő. Bár Tv-t is lehet többszáz ezer Ft-ért venni,de nekem furcsa a helyzet,hogy albérletben lakom,de a TV-m meg kiteszi 1 év albérleti díját... olyan érzésem van ettől,mint amikor műkörmöt csináltat az,akinek hó végén már nincs pénze kajára,nagyzolásnak érzem.

2012. jún. 6. 14:42
 8/10 anonim ***** válasza:

13:15 vagyok


Keresünk annyit,hogy tudnánk fizetni egy komolyabb lakáshitelt,mert albérlet mellett is félre tudunk tenni min 300ezret havonta.

Megvesszük amik kellenek,megvesszük a sokaknak luxus dolgokat,lakást mégsem.

Tehát nem a "műkörmöt és hónap végén nicns kaja" eset.

2012. jún. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Első a lakás. Tök mindegy, hogy milyen lepukkant sz*r lakást tud az ember venni,ha az a saját nevén van!Utána már könnyebb felújítgatni és a saját ízlése/kedve szerint begyűjteni a szükséges szép dolgokat és berendezni,átépíteni.Magyarországon ez manapság nagy szó. Sose tudtam megérteni azokat,akik több100ezerért vesznek hifit,lcd vagy plazmatévét és egyebeket.


Rengeteg ismerősöm van,aki iphone-ra fizet részletet,de közben a valaga kilóg a csóróságból. Olyan is van,akinek még a tévéje is hitelből van,gyönyörű a lakása van. Idegenek előtt tud villogni magával,de közeli ismerősök és rokonok előtt mindig sír a szája, hogy nincs pénze semmire.


Bár még mindig úgy gondolom, hogy ezeknek az embereknek vlahogy MINDIG MINDENRE van pénzük. Szóval mindenkinek arra van,amire akarja.


Nekem kopott régi telóm van,régi tévém. Turkálóba is járok,nincs 10 pár cipőm, de átlagosan nézek ki,próbálok adni magamra. Ja és van lakásom is.Apránként újítgatom, nekem is vágyam, hogy legyen nagy tévém egyszer és gyönyörű bútoraim, de ha belegondolok nem leszek majd tőlük boldogabb!

2012. jún. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
15.58 vagyok: ja és nem érzem magam sóhernek :) azért költök szórakozásra, nyaralásra, félre is teszek. Műkörmöm is van :D
2012. jún. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!