Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van az, hogy ennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy ennyire nem akarok elszakadni tőle?

Figyelt kérdés

5 éve kezdődött minden. ezalatt többször szakítottunk, volt, hogy egy teljes évet külön voltunk, aztán mégis újra összejöttünk. fél évvel ezelőtt aztán végleg elváltak útjaink. annyira sok volt a nézeteltérés, problémaforrás, hogy akkor tényleg mindketten éreztük: ennek már vége.

nem különösebben tartjuk a kapcsolatot, mégsem igazán tudom elfelejteni őt. vagyis lehet, inkább nem akarom?

pedig tudom hogy már nem vagyok belé szerelmes, és soha többé nem akarom újrakezdeni vele, mégis egy annyira különleges ember az életemben, hogy egyszerűen "nincs kedvem" megszakítani vele minden kapcsolatot.

sokszor eszembe jut. hülye vagyok?

mi ilyenkor a helyes út? lehetünk barátok?


2012. jún. 9. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Se veled -se nélküled :-)


Igen szerintem is maradjatok inkább barátok , ami lehet , hogy jobban fog működni , mint a kapcsolatotok.


A szakítás nem egyenlő a kapcsolat megszakításával.

Nekem is vannak 2 olyan barátom , akikkel anno jártam, de később rájöttünk , hogy barátként jobban számíthatunk egymásra , mint egy párként.

Mint pasi alkalmatlan , volt , de mint ember , úgy sokra becsültem és szerettem.

Én sem akartam megválni , csak szakítani:-)

Szerencsére ez kölcsönös volt , amit megbeszéltünk és magunk mögött van több mint 13 év szoros barátság.

10 éve élek házasságban , de sokszor találkozunk ,és piknikezünk , mindenki hozza magával a párját és így kerek az egész. :-)

2012. jún. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És nem érzed azt, hogy valahol mélyen, kicsit mindig több lesz mint szimpla barátság?
2012. jún. 9. 14:41
 3/7 anonim válasza:
Óvatosan! Már a keleti bölcsek is megmondták: "Férfi és nő között nincs barátság, mert az idő múlásával az egyik fél többet szeretne".
2012. jún. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
van barátság férfi és nő között, vagy akkor belém az összes fiúhaverom szerelmes? :D ugyan már.. vagy a pasim szerelmes minden egyes lányhaverjába? netán d.gja is őket? :D na, h a kérdésre is válaszoljak, hagyd ott, neked lesz jobb, ha viszont szenvedni akarsz, akkor csak tessék.
2012. jún. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megértelek de egy dolog miatt necces, majd a a te és/vagy az ő új párja miatt... tapasztaltból mondom hogy a társadnak az exéhez fűződő szoros kapcsolattartást 10/9 ember nem tudja kezelni nemtől függetlenül. És sokszor nem is alaptalanul, én is voltam már hiszékeny engedékeny mert nem akartam korlátozni vagy rosszat a páromnak, rá is faragtam rá ment a kapcsolatom fúrtak rendesen. Többé én sem leszek ilyen toleráns.
2012. jún. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Voltam hasonló helyzetben,és valóban nagyon nagyon nehéz,mert ugye különleges neked....de!! tartsd fent az egyensúlyt,lehetsz vele úgy jóban,hogy többé nem lesz köztetek semmi.....tartsd meg a kellő távot,tisztázd magadban az érzelmeid,tudatosan próbálj változtatni ezeken,és minden oké lesz:)
2012. jún. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok: Tehát az exet nem véletlenül hívják így... Én úgy látom két helyes út is van jelen helyzetben. Az egyik hogy nyitsz új emberek felé megpróbálsz ismerkedni és idővel új kapcsolatot kialakítani, és ezért elvágod ha csak átmenetileg a kapcsot az exel, erre azért van szükség hogy érzelmileg el tudd így engedni. A másik lehetőség hogy beismered magadnak hogy még nem vagy túl rajta, és amíg ez nem változik meg nem próbálsz komoly új kapcsolatot kialakítani mert te jöhetsz ki belőle nagyon rosszul. Egy dolog biztos, szerintem az lenne a legjobb ha elszakadnál tőle, ha nem is örökre de egy ideig teljesen. Tudom ez kemény dolog, de így tudsz biztosan túllépni és amikor újra látod x idő múlva már lehet tudsz rá úgy nézni mint egy barátra, mint az életed egy fontos részére aki viszont MÁR a múlt. És így nem mérgezni majd meg a jelenléte a jövődet, az új kapcsolatot. Én amikor szakítottam egy komoly kapcsolat után, nagyon sajnáltam a páromat, mert hiába múltak el az érzések, emberileg szerettem csak nem úgy... Ő nem tudta magát túltenni, magát és engem is gyötört idővel átment kicsit agresszívbe is, nem fizikai verbális szinten és próbált érzelmileg is zsarolni. Nem haragudtam rá miatta sajnáltam de tudtam így nem lehet kezelni ezért teljesen megszakítottam vele a kapcsolatot az ő érdekében. Évekkel később amikor találkoztunk, megköszönte nekem amit tettem, bár kétségtelen egy nagyon nehéz időszakot jelentett ez az életében de sok mindent átértékelt alatta, belátta megértette hogy így volt a legjobb.
2012. jún. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!