Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen bíztátok másra...

Mennyi idősen bíztátok másra két etetés között a babátokat? A fiam 2 hónapos és anyósomék nagyon örülnének neki, ha náluk hagynám a kicsit pár órára. Nagyon szeretem anyósomékat, de még nem akarok elszakadni a fiamtól ilyen rövid időre sem.

Figyelt kérdés
Mostanra már egész jól meg tudom különböztetni a sírásait, de anyósék még nem.Túlaggódom a dolgot?
2009. jún. 5. 21:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy én sem hagynám senkire. Csak ha muszáj mert olyan elintéznivalóm van ahová nem tudom vagy nem akarom magammal vinni.

Egyébként én anyukámra otthagytam 2 hósan 2 etetés között de persze muszáj volt.

2009. jún. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még korai másra hagyni. Olyan pici még. Az anyósodék megértik:)
2009. jún. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem.Én kb.8 hós korában bíztam a sógornőmre,holott imádom,fiatal,ért a gyerekekhez(neki is kettő van)és egy házban lakunk.Én sem akartam elszakadni a babámtól...ennyi idősen pláne nem(pedig már 2 gyerekem van).
2009. jún. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

5 hónaposan másfél órára hagytam anyukámnál a babámat, 6 hónaposan meg egy órára.

Előtte ki nem adtam volna a kezemből. És másnak sem hagynám.

Akkor engedd, hogy más vigyázzon rá, amikor már te is úgy érzed, amikor fel vagy rá készülve! Nem a sírások miatt, vagy hogy baja lesz a babádnak, mert nyilván nem lenne semmi, hanem a lelked miatt! Hiszen hogy tudnál úgy elmenni valahova kikapcsolódni vagy ilyesmi, ha végig a babádon rágódsz.

2009. jún. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%

túl, a másodiknál, már alig fogod várni hogy anyós felajánlja hogy vigyáz rá. egyébként meg ez a normális anyai ösztön.

ha nem vagy biztos benne akkor hívd meg magadhoz öket, aztán úgorjon fel a barátnöd, vagy akárki és kérd meg öket míg ti egy nagyon fontos dolgot csináltok, (pl levágja a hajad, vagy ruhát szab rád, vagy a lelkét önti ki neked) vigyázzon a gyerekre. ´szép lassan , nem kell rohanni.


egyébként pont ma sétáltunk az ovoda mellett este 6 kor amikor pár gyerek ott játszott és kikiabálták, hogy ma az oviban alszanak, a kapunál meg egy másik gyerek sírt búcsukor az anyjáól, mert ö már nem is biztos hogy ott akar aludni. már többször hallottam hogy a nagyoknal évente van egyszer ottalvásos ovoda éjszaka, szerintem jó ötlet, hogy a gyerekeket tréningezik az elválásra.

volt középiskolában olyan osztálytársam aki nem jött el 17 évesen osztálykirandulásra, mert anya nélkül nem volt még életében sehol sem.

2009. jún. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Természetes, hogy így érzel, de nyugodtan ott hagyhatod. Hagyd ott először csak fél órára, majd egy órára, és fokozatosan tovább. Nem kell elsőre több órára.

Mi nagymamával lakunk együtt, anyósomék is sokat itt vannak. Már pici korában itthagytam, ha vásárolni mentünk, persze akkor igyekeztem vissza a következő szoptatásra. Mikor nagyobb lett, megkapta mama a bébikaját, megetette, tisztába tette, altatta, ügyesen elvoltak. Volt, hogy 10-től 16-ig nem voltam itthon, csodásan elvoltak gond nélkül. De ezt csak akkor tudod megtenni ha nem egy évesen akarod előszőr rájuk hagyni, hanem kicsi korától szokja, hogy néha ott van.

2009. jún. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A 3.válaszoló vagyok.Látod,még a több gyerekes anyák is másként gondolják-lsd. az 5.válaszolót-én a 2.gyerekemről írtam,h 8 hós koráig nem adtam oda(most 1 éves).Szeretnék még babát,de vele is hasonlóan fogok tenni.
2009. jún. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

nekünk betegség miatt 3hósan kellett 4egésznapra átvinni anyuékhoz a picikét.nagyon jól érezték magukat,és azóta havi 1hétvége a nagyiéké.

szerintem kell egy kis szabadság nektek is és babónak is.

10hós kisfiú anyukája

2009. jún. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Egyébként és nem értem miért akarják, hogy ott hagyd? Az nem elég ha ott vagy vele és felvehetik meg ilyesmi??
2009. jún. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
3 honaposan én egyedül hagytam a sogornőmmel amig bevásárultunk. kb 2-2,5 órát voltunk. nem volt semmi probléma
2009. jún. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!