Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hölgyeim ki az, aki inkább a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hölgyeim ki az, aki inkább a nyugodt, nem bulizós, komolyabb férfiakat szereti mindenféle káros szenvedély nélkül?

Figyelt kérdés
Ha van még ilyen, aki ebben az elvadult értéktelen világban keresi az értékeket. Akinek többet jelent egy romantikus séta, mint a buli vagy disco. Aki inkább elolvas egy könyvet, mint elmenjen habpartyba. Léteznek még ilyen lányok?
2012. júl. 1. 23:44
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

Megintcsak egyetérteni tudok a válaszoló kollégákkal :)

Kérdező: a beat stb. zenék a maguk korában ugyanannyira lenézettek voltak az értékvédők szemében, mint a mai "konzum". A mai konzum -egyébként- pontosan a mai viszonyokra reflektál, tehát értékes. Tény és való, hogy másképp vannak jelen az értékek az életünkben, de hidd el: jelen vannak. Fel kellene őket fedezni és megtnalni örülni nekik, és szabadon vágyni rájuk (annak félelme nélkül, hogy nem sikerül).


Egyetértek veled abban, hogy érdemes az eddig felhalmozott irodalmat, zenét és egyáltalán: humán tudást nem félresöpörni, hisz tényleg értékes nézőpontoktól esnénk el. De felesleg leírni a mai zenét, a habpartyt, és még ki tudja mi mindent, mintha mind valami ördögtől való, butító, szánandó emberi gyengeség lenne. Nagy kár leírnod az embereket is, csak mert ezt vagy ezt is szeretik. Kár ketrecbe zárnod magad, és magányossá és boldogtalanná tenni, amikor lehetnél boldog is. Lehetnél szakértője a témának úgy is, hogy közben élni is tudsz, a kettő egyáltalán nem zárja ki egymást, sőt, van amit "saját élet" nélkül nem tudsz megérteni (csak hinni, hogy megérted).


Nekem is olyan érzésem van, hogy pajzsként használod az állítólagos komolyságodat: próbálsz valami magas piedesztálra felmászni, hogy onnan lenézhess mindenkire. Holott te is tudod, hogy "lent" lennél boldog, csak valamiért nem jött össze. Úgy teszel, mintha méltatlanságukból fakadóan nem értenének meg téged.



Végezetül: én olyan lány vagyok, akiknek komoly gondolkodású, káros szenvedélyektől mentes férfi kellett mindig is, mégsem vonzó számomra az itteni megnyilvánulásaid többsége. Azért írtam neked ennyit, mert szeretném, ha nem zárkóznál be holmi kicsinyes sértettségbe, hanem tudnál örülni is annak, amilyen vagy. Másokkal együtt. Sokkal több olyan lány van, mint hinnéd, aki szeretne, hogyha önmagad lennél. (Mert hiába hajtogatod, hogy a saját utad járod: nem járod, mert nem vagy boldog vele.)

2012. júl. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%

Más részt meg itt sírsz, hogy a blues meg jazz korszaka milyen jó volt, ma meg kiveszett minden érték... Akkor miért nem teszel ellene? Mert azzal nem teremtesz értékeket, hogy itt nyavalyogsz, mint egy csaj.

Beszélsz itt az összetartásról, mikor pont te vagy az, aki elutasít mindenkit saját magán kívül. Holott hidd el, más is szereti a jazz-t és a blues-t nem csak te.

Szegény Lonesome George-nak lett volna oka ilyeneken rinyázni, hogy nincs társa, te 6 miliárd ember közül válogathatsz, de persze neked senki sem elég jó. Ezek után szerinted a 6 miliárd emberben, vagy benned van a hiba? A 6 miliárdnak kéne hozzád alkalmazkodnia csak hogy te boldog lehess, ez várod el?

2012. júl. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
0%

Aki isteníti a bulizòkat az valòszínûleg

-sosem takarìtott wc-t utànuk

-nem lakott disco közelèben

-nem lèpett hànyàsba a jàrdàn reggel hatkor munkàba menet


...ha màr nèzôpontokròl is szò van.

2012. júl. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló: pont erről próbáljuk meggyőzni a kérdezőt, hogy szokások alapján ne istenítsen senkit. Mi sem istenítjük azokat, akik minden nap bulizni járnak, de emiatt nem is nézzük le őket. Mellesleg suliban/egyetemen is találkoztam már olyan wc-vel, hogy kb. sikítva rohantam volna el onnan, pedig a suliban elvileg értelmes emberek járnak, úgyhogy ennek semmi köze ki mennyit jár bulizni.
2012. júl. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Vegyétek már észre, hogy a kérdező nem egészséges! Egyik olyan kommentre sem reagált, amelyik építő jellegű lehetne. Meg van győződve, hogy tökéletes. Nem segítséget vár, hanem helyeslést a lányok áradatát. (De szerintem itt egy ennyire hülye sincs.)
2012. júl. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Az is érdekes, hogy a kérdező bölcsész. Olyan stílusban ír, ami egyszerűen nem lehet szimpatikus (állandó "nos", felszólítás többes számban, szinte látom, ahogy ránk emeli figyelmező mutatóujját), ráadásul nincs mindenhol kibékülve a vesszőkkel. Lehet, hogy az életben hatásos lehet az ilyen beszéd, de írásban inkább egy okoskodó majmot képzelek magam elé. Lepontozhatsz, de nem azért írtam. Engedd el magad, csajod is lesz. Most úgy tűnsz, mintha a s*ggeden akadt volna egy Nietzsche kötet. Hidd el, mindenkit taszít.
2012. júl. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!


Sajnálom, ha ilyen gondolatok születtek meg bennetek. Az utolsó válaszolónak írnám: elfogadom a kritikát. Azt is elfogadom, ha valakinek nem jön be az én stílusom. Sosem képzeltem sokat magamról. Abban igazat adok egyik válaszolónak, hogy valóban többnek, jobbnak érzem azt, amit én hallgatok, vagy azokat az értékeket, amiket fontosnak tartok. A daloknak, a verseknek nagyon fontos üzenete van, sokszor személyiségformáló hatása. Tudom, hogy ez által én több lettem. Ha más nem így él, az sem baj. De fontos találni egy vezérfonalat az életben, kinek mi az. Nem állt szándékomban megbántani senkit, sem támadó hangvégtelű sorokat írni. Jó, nem tagadom szívesen vettem volna, ha egy-két hölgynek ez tetszik, de belátom itt ez most nem történt meg, és nem is fog. Nem baj.

Azt azonban továbbra is úgy gondolom, hogy hasonló érdeklődési körű emberek vonzzák egymást, és nem a különbségek. Számomra ez a vonzás törvénye. Ezzel is lehet vitatkozni, de én nem fogom akkor sem másként gondolni. Ez megint nem nagyképűség, egész egyszerűen csak azt gondolom, hogy mindenkiinek joga van arra, hogy véleményt formáljon. Nekem is jogomban áll ellenállni. Ti leírtátok a véleményeteket, amivel én nem tudtam azonosulni, én hangot adtam az enyémnek, amivel ti nem. Egyszerűen ennyi történt.

2012. júl. 2. 23:31
 38/40 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy egyik gondolat sem ütött szöget a fejedben, amiket a kommentelők felhoztak. Szerintem pont ez a zárkózottságod az oka mindennek.
2012. júl. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Nincs igazad, mert én visszaolvastam. Azt írja egy korábbi válaszoló, hogy tartom magam az általam kitalált szabályokhoz, és ilyen párt szeretnék. Nos igen, de bocsánat ki nem? Arra is reflektáltam már, hogy én többre tartok valakit, ha olvas. Mégis miről beszélgessek én azzal az emberrel, aki azt sem tudja, hogy például a jazz-t eszik-e vagy isszák? Írtam, hogy a közös érdeklődési kör nagyon fontos. Szerintem mindenre válaszoltam, de az is igaz, hogy nem akarok másként élni, és senkiért sem akarok megváltozni. Másrészt voltak discos ismerőseim, és nem akarok túláltalánosítani, de nagyon más gondolkodásúak voltak.

2012. júl. 3. 00:10
 40/40 anonim ***** válasza:
Egy nőnek szenvedély kell nem bulik.
2012. júl. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!