Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem tudok párkapcsolatot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudok párkapcsolatot kialakítani?

Figyelt kérdés

Nagyon vágyom már rá, hogy 20 évesen végre nekem is legyen egy komoly kapcsolatom, de egyszerűen nem megy, és nem igazán tudom, hogy mi a baj. Nyílt és szociális alkat vagyok, tele barátokkal. Pasikkal sem vagyok szűkében, elég sokan próbálkoznak be nálam, és ahogy az elmondásukból értelmezem, a többség szépnek és értelmesnek tart. Csak én nem tudok túllépni velük egy határt.


Egyszerűen félek, amikor valaki közel akar kerülni hozzám. Nagyon nehéz gyerekkorom volt, a családom feketebárányként kezelt, és mindig én voltam a rossz - hozzászoktam, hogy senkim nincs és egyedül vagyok, mindent magamnak oldok meg, nincs kinek elmondani, ha fáj valami. Már egy éve elköltöztem, a kapcsolatot nem nagyon tartom velük, de talán ez az egyik ok...

A másik valószínűleg a tinikoromból származik, merthogy amolyan igazi csúnya tinédzser lány voltam, szemüveges, gebe, és szegény - rengeteg megalázás ért. Néha már-már eljutottam az öngyilkosságig, annyira sokat bántottak, annyira belém tukmálták, hogy rossz vagyok.


De ezen is túlléptem olyan 17 éves koromra, amikor teljesen megváltoztam, külsőleg és belsőleg is. Megismertem néhány nagyon jó embert, és valahogy én is megnyíltam, társasági lény lettem, BOLDOG vagyok, mert imádom az életem :)


Csak a pasikkal van továbbra is bajom. Rövid 1-2 hónapos kapcsolataim voltak csupán, az se sok. És az én napfényes, vidám életemre egyre jobban rányomja a bélyegét, hogy mennyire nyomaszt a magány, mert a barátaim azért mégse a szerelmeim.


Minden eddigi kapcsolatom csak akkor gyökerezett meg, amikor azt mondtam, ezt most nagyon akarom, és nem fogok félni. De nagyon minimális számú embernél éreztem ezt.. és hiába van valaki most is, aki vonz, és többet akar tőlem, nem merek belemenni a dologba. Mert mi van, ha a barátaim nem fogják őt szeretni? Mi van, ha egyszer úgy érzem majd, hogy mégse akarok tőle semmit, de akkor már túl messzire mentem? Mi van, ha megbántom? Ha rájövök, hogy elmúlt a vonzalom, és mégsem érzem? Akkor ott hagyom és megint én leszek a rossz? Mi van, ha mégse kellek neki, mert nem vagyok neki elég jó?


Nem tudom, hogy lépjek túl ezeken a dolgokon...


2012. júl. 8. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:
ez teljesen egyszerű.nem vagy megérve a kapcsolatra.ha jobban izgat mit mondanak mások?tudod ez olyan hülye dolog,de mikor nekem azt monták hogy majd megbánod ha nem tanulsz.én se hittem.de rájöttem hogy igazuk volt.tehát nem vagy érett egy komoly kapcsolatra.örülök hogy odáig ejutottál hogy nem lettél öngyi....de oda is elfogsz jutni...ahová szeretnél.de csak ha kész leszel rá.lelkileg is.nálam ugyan ez volt.de most csak azt hiszed hogy boldog vagy.az még csak azután leszel,ha társra találsz.nem akarok órákig regélni.AZ DŐ MEGOLDJA.akkor amikor alkalmas leszel rá....
2012. júl. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bizony!
2012. júl. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szociális fóbiában szenvedsz ugyanúgy, ahogy én is. Évek óta tart, én most már fel fogok keresni egy szakembert. Persze én lehet még rád teszek még egy lapáttal, mert én még jobban "fóbiásabb" vagyok mint te.
2012. júl. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!