Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek lányok? Felvennétek a fiú nevét házasság után vagy nem?

Figyelt kérdés

párommal, akivel 4 éve járok, most megkérte a kezem! :-) Egy gondom van, hogy az ő neve Czigány, és én őrlődöm azon, hogy felvegyem-e, és legyek Czigányné Zámbori Katalin vagy maradjak a saját nevemnél? Nem lennék kitéve a diszkriminációnak, ha Czigány névvel néznék mondjuk állás után??? A család nagyon vallásos, félek, hogy zokon vennék, ha közölném velük: "bocs nem veszem fel a neveteket!" Bennetek kelt bármilyen rosszérzést, ha valaki Czigány xy-ként mutatkozik be?

Lányok ti mit tennétek?!

Köszi!

28/L


2012. júl. 24. 13:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Szerintem most egy picit sarkosabb vezetéknév miatt nemfog senki kidiszktiminálni, vannak ennél durvább meg viccesebb nevek is!!!

Magadra hallgass és ne a sok idiotara!

24L

2012. júl. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
a név jelentésétől függetlenül én jobban tettem volna, megtartom a lánykori nevemet. Hosszú a 3 név, nehéz megjegyezni is és állásinterjún sem épp előny az asszonynév.
2012. júl. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy felvenném a nevét. Úgy semmiképp, hogy -né. Esetleg úgy, hogy az ő vezetékneve az én keresztnevemmel. "Né" nem akarok lenni.
2012. júl. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Ezt a vezetéknevet erősen mellőzném.
2012. júl. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

A Te döntésed, hogy felveszed-e a nevét. De ne a vezetékneve legyen a döntő szempont, hanem, hogy szeretnél-e -né-ként élni, vagy sem.

Én nem venném fel senkinek a nevét, tök mindegy mi lenne az. Na jó, esetleg egy Szinyei Mersét igen. :)

2012. júl. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
igen a "né" álláskereséskor lehet nem oly pozitív. Teljesen ellennék a saját nevemmel is. :-) Najó nagy levegőt veszek, és felhozom a témát páromnak este...Igazán abban sem vagyok biztos, hogy felvennék bármi más nevet. Elég a gyűrű, szeretet, tisztelet, bizalom, szerelem, ami összeköt, a név összeolvasztása totál nem szükséges....
2012. júl. 24. 13:59
 7/24 anonim ***** válasza:

Ezt a nevet én fel nem venném... De szerintem én amúgy sem változtatnék a nevemen, mert szeretem, és furcsa lenne.

Aki amiatt nem hajlandó elvenni, mert nem módosítom a nevemet, azzal én különben sem akarok házasságot kötni... (vallásosság amúgy is elég negatív pont nálam).

Szóóóóval, hát én nem venném fel.

Mellesleg dolgoztam multicégnél, ahol a nagy-nagy főmuftik képesek voltak sírva röhögni egy számlán, ahol a cég nevében szerepelt a "pina" szó...

Szóval ennyit Magyarországról és a nevek erejéről...

2012. júl. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

én nem venném fel :S

szeretem a saját nevem, maximum kötőjellel venném fel, de ez a -né, nagyon nem tetszik. vagy talán simán az ő nevét az én keresztnevemmel. de szeretnék a sajátomnál maradni

2012. júl. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
vagy másik opció, hogy ő veszi fel az én nevemet. :-)
2012. júl. 24. 14:05
 10/24 anonim ***** válasza:
próbáld meg erre rávenni szerintem :D
2012. júl. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!