Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Merjek e házat vásárolni ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Merjek e házat vásárolni ha a párom megijedt a felelősségtől?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt a párommal, kinéztünk egy kis ikerházat, amit én vennék meg, viszont minden egyéb bútort neki kéne venni. A szándéknyilatkozatot már aláírtuk, holnap van az adásvételi aláírása, de tegnap közölte,hogy ő megijedt a felelősségtől és nem tudja,hogy mit csináljon, mert fél. Közben már az ügyvéd megcsinált mindent, a szüleim is jönnek fel holnap, mondjam vissza az egészet bukva a foglalót? volt már vki ilyen helyzetben?

2012. aug. 2. 06:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ha jól értem,nem vagytok házasok. De ha közös pénzből vennétek a házat,akkor miért csak a te nevedre kerül a tulajdonjog? Miért nem közös? A ház ára és a bútorok ára nincs arányban egymással! A szüleidnek mi köze a házvásárláshoz?

Joggal "ijed" meg,mert nekem ez azt jelenti,hogy nagyon hátrányos helyzetbe kerül veled szemben!

2012. aug. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Első ő azt irta hogy a házat ő venné, gondolom szülői segítséggel. A butorokat venné a párja - jólértem kérdező?


hmm h mit csinálj ..nem tudom ha megteheted hogy megvedd a házat vedd meg de neki ha nem akar tud felelősséget

vállalni ne legyen jogi hozzáférhetősége. az idő úgyis eldönti mi legyen ..(lehet csak megijedt, a férfiak ijedősek ,aztán beleszoknak a felsőségbe jobb esetben )

2012. aug. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem közös pénzből vennénk, hanem szülői segítséggel venném, viszont már bútorra nincs pénzem, ezért azt ő venné. Nem ez a gond, hanem,hogy megijedt,hogy ez mekkora felelősség, mert akkor már majdnem olyan mint a házasság, ami egy életre szól..stb. Azt se tudom,hogy elmondjam e a szüleimnek, holnap adásvétel, és nem tudom,hogy így mi lesz.
2012. aug. 2. 08:41
 4/19 anonim ***** válasza:

Ha megteheted, hogy szülői segítséggel megvedd a házat és tetszik is neked, meg relatív jó helyen van akkor mindenképp vedd meg, főleg, mivel idővel lesz pénzed bútorra is, addig meg gondolom a szülői házból is eltudsz vinni oda 1-2 bútort, meg ő is.

Visszamondani nincs értelme, mert ő megijedt, egyrészt anyagi veszteség, másrészt, meg lenne egy házad, ami a te neveden lenne, amit akár ki is adhatsz, ha olyan helyen van, ha nem költöznél/költöznétek be mégsem.

Hitelt kellene felvenned a házhoz vagy nem?

2012. aug. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 omba ***** válasza:

Vedd meg a házat, majd legfeljebb sokára lesz bebútorozva. A foglalót bukni azért macera. a "pár" meg hát...

lehet egyszer csak eldönti mit is akar.

2012. aug. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Golan Trevize ***** válasza:

Ha csak az összeköltözés miatt vennéd meg a lakást, akkor fizettesd ki a pároddal a foglalót, mondd vissza a szerződést, és tedd lapátra a párod.


Ha amúgy is megvennéd a lakást, akkor ne tartson vissza a párod gondolkodása. Majd vagy odaköltözik veled, vagy nem.

2012. aug. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Egyedül nem házat vennék, hanem lakást, a fő bajom ez.Persze később is egyedül maradhatok, de más úgy nekiindulni,hogy ez az alaphelyzet.
2012. aug. 2. 09:08
 8/19 omba ***** válasza:

Nem fogsz egyedül maradni, legfeljebb nem vele maradsz, illetve ő nm marad veled.

Hogy kifizetné a foglalót, - erősen kétlem.

2012. aug. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Házzal sokkal jobban jársz egyedül is, igaz kicsit több munka van vele, de a szabadságod is jóval nagyobb ennek köszönhetően.

Na meg az se biztos, hogy egyedül maradsz, de ezért elbukni a foglalót nem igazán éri meg.

Én személy szerint, ha megtehetném, hogy szülői segítséggel házat vehessek és a párom habozna akkor is megvenném a házat, mivel "megtehetném" és szeretném is, a bútorokat meg majd intézném később, ha a párom ennyire fél a felelősségtől...

2012. aug. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Párt kirúgni, házat megvásárolni. Hogy mikor költözöl be, az innentől fogva már lényegében mindegy is, ráérsz. Ilyen párral maradni azonban időpocsékolás.
2012. aug. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!